www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
piątek, 04 grudzień 2020
 
 
Grabowianki najlepsze na bezludnej wyspie w województwie! Drukuj E-mail
czwartek, 03 kwiecień 2008
PUCHAR I NAGRODA DLA GOSPODYŃ WIEJSKICH Z GRABOWA!

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Grabowie zdobyły pierwsze miejsce w konkurencji "Kobieta na bezludnej wyspie" podczas V Wojewódzkiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego, który odbył się 29 marca 2008 roku w hali sportowo – widowiskowej Publicznego Gimnazjum nr 2 w Żukowie.

W turnieju rywalizowało 14 Kół Gospodyń Wiejskich z całego województwa.
W tym roku jury przyznało Grand Prix KGW Górki z Gminy Karsin (powiat kościerski) oraz nagrody za poszczególne konkurencje.

Nasze panie mogły się pochwalić przepięknie przygotowanym stoiskiem z materiałami promocyjnymi Gminy Bobowo i Powiatu Starogardzkiego oraz przygotowanymi przez siebie pysznymi potrawami. Turniej poprzedził występ zespołu tanecznego „Perełki” z Leźna. Następnie rozpoczęły się poszczególne konkurencje.


Najpierw panie musiały odegrać scenkę pod nazwą „Piknik w plenerze” oraz zaśpiewać piosenkę o swoim kole. Potem były już tańce – polka i twist oraz zadanie zręcznościowe polegająca na podaniu ilości i nazw różnych nasion. Najwięcej jednak emocji wśród publiczności wzbudziła ostatnia konkurencja kabaretowa „Kobieta na bezludnej wyspie”.

Nasze gospodynie przygotowały skecz opowiadający o małżonkach leżących w łóżku i próbujących zasnąć. Prosty scenariusz, niby nic specjalnego, a jednak mogliśmy usłyszeć sporo zabawnych dialogów. I to właśnie na tyle rozbawiło wszystkich obecnych na sali, że jeszcze długo po zakończeniu można było zauważyć roześmiane twarze widzów. Jury musiało między innymi wziąć to pod uwagę i tym sposobem ta konkurencja okazała się szczęśliwa dla naszych pań.


W czasie przerwy przy stoisku pań z Grabowa można było zobaczyć sporo zainteresowanych zachęconych pięknie ustrojonym stołem. Żaden z odwiedzających nie omieszkał nie spróbować smakołyków, jakie przygotowały gospodynie. W pierwszej kolejności zniknęły wypieki, zaraz po nich sałatki i klopsiki. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również swojskie bułeczki i chleb ze smalcem.


Mimo, że gospodynie z Grabowa wyśmienicie przygotowały się do wszystkich konkurencji (przede wszystkim pomysłowe stroje i scenografia), jury doceniło jedynie ostatni występ.
- Oczywiście, że czujemy niedosyt, ale ogólnie jesteśmy zadowolone z wyniku – mówiły na zakończenie turnieju. Ponad to trzeba przyznać, że poziom całej imprezy był bardzo wysoki, a rywalizacja wyrównana.

MO

PUCHAR I NAGRODA DLA GOSPODYŃ WIEJSKICH Z GRABOWA! - PDF
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!