www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 29 listopad 2020
 
 
Wójt gminy Bobowo stawia na mieszkańców Drukuj E-mail
niedziela, 06 marzec 2011

Jedną z pierwszych decyzji nowego wójta było powołanie zastępcy. Wicewójtem została Elżbieta Ratyńska.

- Pani Elżbieta była w wyborach, w pierwszej turze, moim kontrkandydatem. W swej kampanii miała podobny program, więc nasze drogi były wspólne i zaufałem pani Elżbiecie. Ważne jest, że pracowała w Urzędzie Gminy, ma doświadczenie, cieszy się zaufaniem i szacunkiem mieszkańców. Cenię ją za swoja wiedzę i fachowość, i kolejny atut - mieszka na terenie naszej gminy, a ja stawiam na naszych mieszkańców – wyjaśnia wójt Bobowa Sylwester Patrzykąt.

Elżbieta Ratyńska jest także sekretarzem gminy.
 

 

 

 Sztab Akcji Zima

Nowym szefem Akcji Zima jest Elżbieta Ratyńska. W skład sztabu wchodzą: Wojciech Wierzbowski i Antoni Winckiewicz, który odpowiada w UG za drogi.

- Środki zostały wykorzystane i szukamy czegoś w rezerwie. Budżet 2010 – ok. 11 mln na dziś wykonano i jest ciężko – mówił w ostatnim dniu 2010r. wójt.


Na razie mały gminny ciągnik odśnieża najbardziej newralgiczne punkty, gdzie musi być dojście dla wielu ludzi: OSP, Ośrodek Zdrowia, GOK, szkoła, przedszkole, teren przy kościele a także chodnik w kierunku cmentarza. Gmina dysponuje tylko jednym małym ciągnikiem.

- Pozostałe usługi na umowę - zlecenie wykonują nasi rolnicy. Jak do tej pory to jestem zadowolony z jakości tych prac. Niepokoi mnie co innego – to, że zima rozpoczęła się w 2010 tak szybko i jest tak uciążliwa. Duży niepokój budzi i to, że przy nowych opadach nie ma już gdzie rozepchnąć śniegu z drogi. Na poboczach i polach leży pełno śniegu, a sprzęt którym dysponujemy nie pozwala na wywózkę. Obszar dróg, jaki mamy do odśnieżania, jest duży - około 38 km dróg.

Wójt rozważa rozpisanie w styczniu przetargu na usługi odśnieżania.


Nowym szefem Akcji Zima jest pani wicewójt Elżbieta Ratyńska.

Zajęcia w hali

Zajęcia sportowe w nowej hali przy szkole w Bobowie ruszą w styczniu. Hala została odebrana przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, a z początkiem stycznia została przekazana szkole.

- Na montaż czekają siatki zabezpieczające okna, ale to drobiazg, jak poinformowała mnie pełniąca obowiązki dyrektora Gabriela Lipke. Od 10 stycznia w sali ruszą ogólnodostępne zajęcia. Liczymy, że obiekt będzie czynny nawet do 22.00, bo na pewno mieszkańcy chętnie skorzystają z zajęć w hali. Szkoła z pewnością wyznaczy osobę do opieki nad obiektem.


Plany

W gminie trwają przymiarki aby do budżetu 2011 wpisać wodociąg w kierunku Grabowca i Smolaga.

- Przygotowujemy projekt. Jesteśmy przygotowani na sfinansowanie tej inwestycji ze środków własnych. Do PROW-u składamy wniosek o środki na kanalizację: dokończenie części Jabłówka i wejście z kanalizacją do Bobowa. Koszt inwestycji będzie rzędu kilku milionów.

Serwis UG 1/2011


foty:Bob3 Na poboczach i polach leży pełno śniegu.

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!