www.mamboteam.com
GMINA CZARNA WODA  
czwartek, 29 październik 2020
 
 
HUTA KALNA. KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK PDF Drukuj E-mail
poniedziałek, 09 styczeń 2017


Huta Kalna niewielka wioska położona w pobliżu meandrującej rzeki Wdy w gminie Czarna Woda, to miejscowość, która zimą robi magiczne wrażenie. Domy i drzewa pokryte puszystym śniegiem, posesje ozdobione kolorowymi lampkami.
Magiczny zimowy klimat podkreśla także skrzypiący pod nogami śnieg. I w tej to scenerii, na wzgórzu w centrum wsi, widzimy Kościół Parafialny pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny. To tu 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, powszechnie znanego pod nazwą Trzech Króli, proboszcz ks. Grzegorz Sobota witał i zapraszał parafian i gości na koncert kolęd i pastorałek. A wykonawcami byli:

1.
Grupa inicjatywna miłośników teatru Vector - działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach po warsztatach Gospel pod przewodnictwem Katarzyny Eliasz;
2. Joanna Błaszak;
3. Aleksandra Wegner;
4. Milena Glaza;
5. Kinga Pliszka;
6. Jacek Ćwikliński zespół Drachells;
7. Maciej Bryja zespół Darius Group.


Mogliśmy usłyszeć bardzo różnorodne wykonanie kolęd i pastorałek od tradycyjnych poprzez gospel po blues. Oprawą muzyczną i nagłośnieniem zajął się Piotr Błaszak. Na dalszą część kolędowania ks. Grzegorz zaprosił wszystkich zebranych na poczęstunek kawę, herbatkę i „kuszki” do świetlicy wiejskiej mieszczącej się w starej szkole. Spotkanie przebiegało w bardzo ciepłej i miłej atmosferze. Na koniec wszyscy otrzymali mały kalendarzyk na 2017 r. z zimowym wizerunkiem kościoła w Hucie Kalnej .

Organizatorzy koncertu Stowarzyszenie Miłośników Czarnej Wody bardzo dziękują za wsparcie sponsorom: Firnie STEICO, radnym – Mateuszowi Gornowiczowie, Piotrowi Helcie i Witoldowi Bohli.

Dziękując wszystkim za tradycyjną kolędę życzymy, aby blask gwiazdy betlejemskiej przyniósł radość, pokój i szczęście.

Stowarzyszenie Miłośników Czarnej Wody

Opis - Bożena Specht
Zdjęcia - Krzysztof Banul

Czarna Woda, 7.01.2017r.
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!