www.mamboteam.com
GMINA CZARNA WODA  
STRONA GŁÓWNA
czwartek, 28 maj 2020
 
 
XVI Biesiada Literacka w Czarnej Wodzie PDF Drukuj E-mail
sobota, 04 wrzesień 2010
W sobotę, 25 września już po raz szesnasty odbędzie się Biesiada Literacka, organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Czarnej Wody. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będzie kociewska publicystyka.


“Reportaże i eseje historyczne – publicystyka na Kociewiu” to hasło przewodnie tegorocznego spotkania w Czarnej Wodzie. O publicystyce w Kociewskim Magazynie Regionalnym w latach 2005-2010 będzie mówiła prof. Maria Pająkowska-Kensik, natomiast prof. Tadeusz Linkner przyjrzy się reportażom Tadeusza Majewskiego. Nie zabraknie też akcentu telewizyjnego. Michał Serocki zaprezentuje zebranym sylwetkę Wojciecha Cejrowskiego – “Gringo z Kociewia”.

Czarnowodzkie biesiady literackie są miejscem spotkań z żywą literaturą Kociewia. Organizowane corocznie od szesnastu lat na stałe wpisały się do kalendarza regionalnych imprez kulturalnych na Kociewiu. Artyści, naukowcy i miłośnicy literatury zjeżdżają na jeden dzień na Biesiady Literackie do Czarnej Wody, aby rozmawiać o literaturze tworzonej na Kociewiu i z nim związaną.

Oprócz referatów przygotowanych przez znawców literatury kociewskiej, spotkania są także okazją do zaprezentowania nowych książek (w tym roku dwóch), dyskusji nad rodzącymi się pomysłami i zamierzeniami.

Zapraszamy!

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!