www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
czwartek, 21 styczeń 2021
 
 
Z DZIEJÓW GMINY KALISKA ORAZ WSI DO NIEJ NALEŻĄCYCH Drukuj E-mail
niedziela, 04 lipiec 2010
Nowa książka Krzysztofa Kowalkowskiego

Kaliska są wsią gminną położoną w powiecie starogardzkim w województwie pomorskim. Książka przedstawia historię terenów położonych w obrębie dzisiejszej gminy, oraz każdej z wsi wchodzących w jej skład. Pokazuje organizacje i przedsiębiorstwa działające kiedyś i dziś na terenie gminy.


Przedstawiona jest w książce historia dwóch parafii istniejących na terenie gminy, stowarzyszeń kościelnych oraz życiorysy duchownych w nich pracujących. Odrębny rozdział poświęcony jest historii wszystkich szkół, które tu istniały. Zaprezentowane są w niej biografie duchownych wywodzących się z parafii, osób urodzonych na terenie parafii, które zapisały się w historii Pomorza i Polski oraz listą ofiar II wojny światowej. Całość zakończona indeksem nazwisk i obszerną bibliografią Książka bogato ilustrowana mapami, fotografiami czarno-białymi i kolorowymi.


„Z dziejów gminy Kaliska oraz wsi do niej należących”. Monografia. Wydawnictwo Region Gdynia 2010. Stron 574 w tym 16 stron kolorowej wkładki. Książka szyta, format B-5, oprawa sztywna

O AUTORZE I JEGO TWÓRCZOŚCI - WEJDŹ 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!