www.mamboteam.com
 
poniedziałek, 25 styczeń 2021
 
 
ARESZTOWANO MĘŻCZYZN, KTÓRZY UPRAWIALI KONOPIE INDYJSKIE - 63 DONICZKI Drukuj E-mail
poniedziałek, 30 czerwiec 2014

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Śledczy zabezpieczyli 62 doniczki z tą rośliną oraz sprzęt wykorzystywany do jej uprawy.Zatrzymano 3 mężczyzn podejrzewanych o hodowanie zakazanych w Polsce roślin. Dwóch z zatrzymanych mieszkańców powiatu starogardzkiego zostało już tymczasowo aresztowanych. Uprawa marihuany zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 8 lat.
Podczas minionego weekendu starogardzki sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec 20 i 25-letniego mieszkańca  Kociewia, którzy są podejrzewani o uprawę konopi indyjskich. Na ich trop wpadli kryminalni ze Starogardu Gdańskiego, którzy pod koniec ubiegłego tygodnia zlikwidowali nielegalną uprawę tych roślin. Plantacja znajdowała się w piwnicy jednego z domów w gminie Kaliska.

Kiedy mundurowi wkroczyli do budynku, znaleźli specjalnie przygotowane do tego celu pomieszczenie, które było wyposażone w specjalistyczne oświetlenie i urządzenia do wentylacji i nawilżania powietrza. Policjanci zabezpieczyli 62 doniczki, w których wzrastały zakazane w Polce rośliny. Namierzenie tej plantacji było poprzedzone szeroko zakrojonymi działaniami operacyjnymi. Na krótko przed wkroczeniem do budynku, w miejscowości Godziszewo kryminalni zatrzymali mężczyznę podróżującego autobusem relacji Gdańsk - Starogard Gdański. Według informacji, jaką posiadali stróże prawa, miał on posiadać przy sobie narkotyki. W czasie przeszukania okazało się, że 25-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego przewozi w plecaku znaczną ilość środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli ponad 430 gramów siarczanu amfetaminy oraz około 430 gramów marihuany. Po kilkunastu minutach policjanci zatrzymali w tej sprawie kolejne 2 osoby, które oczekiwały na przejęcie przewożonych z Gdańska narkotyków. W efekcie podjętych działań kryminalni zlikwidowali także prowadzoną na dużą skalę uprawę konopi indyjskich.


Przeprowadzone do tej pory czynności skutkowały tymczasowym aresztowaniem na 3 miesiące 20 i 25-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego.  W najbliższym czasie zapadnie również decyzja o dalszym losie trzeciego z zatrzymanych.
Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

asp. Marcin Kunka
Oficer Prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!