www.mamboteam.com
 
czwartek, 28 styczeń 2021
 
 
KALISKA. Gala wręczenia Nagród Wójta Gminy – Słoneczników 2016 Drukuj E-mail
piątek, 17 marzec 2017


KALISKA. Gala wręczenia Nagród Wójta Gminy – Słoneczników 2016 odbyła się 11 marca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach.
 
                                 
 
Była to trzynasta edycja nagród Wójta Gminy, jak co roku, przyznawanych za szczególne osiągnięcia, przyczyniające się do rozwoju i promocji gminy Kaliska.
 
Zgodnie z Regulaminem określonym Zarządzeniem Wójta Gminy, nagrody przyznano w następujących kategoriach: działalność społeczno-edukacyjna, działalność kulturalno-sportowa, przedsiębiorczość, inicjatywa roku oraz życzliwa dłoń.
 
Tradycyjnie, przyznano także Nagrody Honorowe – Słoneczniki za całokształt działalności na rzecz gminy.
Kandydatury do Słoneczników zostały zgłoszone m.in. przez zakłady pracy, gminne organizacje i instytucje oraz osoby indywidualne. Laureatów i osoby wyróżnione wybrała „Słonecznikowa Kapituła”, której skład został powołany przez Wójta Gminy.
 
Spośród zaproszonych gości galę uświetnili swoją obecnością: Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Krzysztof Trawicki, Starosta Starogardzki Leszek Burczyk, Przewodniczący Rady Gminy Kaliska Zbigniew Szarafin, Nadleśniczy Nadleśnictwa Kaliska Andrzej Przewłocki, Ksiądz Proboszcz Józef Słupski. W gali uczestniczył także autor Monografii Gminy Kaliska Krzysztof Kowalkowski.
 
Galę poprowadził Łukasz Rocławski, a oprawę muzyczną imprezy zapewnił zespół Akord Kociewie pod batutą Mirosława Cierpioła. Goście mieli także możliwość posłuchania prezentacji dzieci z ZSP Kaliska, które wykonały utwory muzyczne: „Hymn Kociewski”, oraz „A u naszy Anki”, a także zaprezentowały wiersz pt. „Kociewiaczek” autorstwa Elżbiety Pasterskiej.
                                
Na wstępie imprezy zaprezentowano film zrealizowany przez multimedialny portal informacyjny 24.starogard.pl przedstawiający najważniejsze wydarzenia 2016 roku.                                   
 
Poniżej przedstawimy laureatów Słoneczników 2016:
 
DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNO-EDUKACYJNA
 

Wyróżnienie – Wanda i Mieczysław Dembiccy (wyróżnienie zostanie wręczone w późniejszym czasie)
Wyróżnienie przyznane w uznaniu dla aktywnego udziału w życiu społecznym sołectwa Piece oraz w podziękowaniu za wspieranie wszelkich działań podejmowanych na rzecz mieszkańców swojej miejscowości i gminy Kaliska.
 
Nagroda – Zespół Instrumentalny AKORD KOCIEWIE                                       
 
Nagrodę przyznano w uznaniu dla pielęgnowanej muzycznej pasji i odniesionych sukcesów oraz w podziękowaniu za uświetnianie gminnych uroczystości mistrzowskimi koncertami.
 
DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNO-SPORTOWA
 

Wyróżnienie – Adrian Prabucki
                                        
 Wyróżnienie przyznano w uznaniu dla zaangażowania w rozwój sportu gminnego i promocję zdrowego trybu życia oraz w podziękowaniu za rozbudzanie wśród najmłodszych uczniów sportowych pasji.
 
Wyróżnienie – Elżbieta Pasterska
                                         
Wyróżnienie przyznano w uznaniu dla zaangażowania w społeczną pracę na rzecz mieszkańców gminy oraz propagowanie kultury Kociewia i wartości patriotycznych, a także w podziękowaniu za realizację projektu „Z wizytą u pra…dziadka Mieszka”.
 
Nagroda – Jan Neugebauer                                       
 
Nagrodę przyznano w uznaniu dla upowszechniania nowej dyscypliny sportowej na terenie gminy oraz w podziękowaniu za organizowanie zawodów w ramach sekcji petanque
i promocję gminy Kaliska.
 
 
PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
 
Wyróżnienie – Bogumiła i Jerzy Frischmut Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Transportowe
                                          
Wyróżnienie przyznano w uznaniu dla sukcesywnego rozwoju Państwa Firmy oraz osiągniętego w roku 2016 sukcesu inwestycyjnego w postaci powiększenia i unowocześnienia obiektu handlowego w centrum Kalisk.
 
Wyróżnienie – Anna Bielińska Salon Fryzur MADAME
                                           
Nagrodę przyznano w uznaniu dla sukcesywnego rozwoju Pani Firmy i podnoszenia jakości usług oraz osiągniętego w roku 2016 sukcesu inwestycyjnego w postaci nowo powstałego obiektu usługowego w Kaliskach.
 
Nagroda - Honorata i Piotr Freitag Zakład Remontowo-Budowlano-Handlowy „KUNER” (nagroda zostanie wręczona w późniejszym czasie)
Nagrodę przyznano w uznaniu dla sukcesywnego rozwoju Państwa Firmy, solidności i fachowości wykonywanych usług oraz osiągniętego w roku 2016 sukcesu inwestycyjnego
w postaci powiększenia i unowocześnienia obiektu handlowego w centrum wsi Piece.
 
 
INICJATYWA ROKU
 
Wyróżnienie – Parafia p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kaliskach
                                             
 Wyróżnienie przyznano w uznaniu dla odniesionego sukcesu, jakim było przeprowadzenie zbiórki funduszy na wymianę ławek i remont posadzki w kaliskim kościele.
 
Nagroda – Komitet Rewitalizacji Kościoła w Płocicznie
          
Nagrodę przyznano w uznaniu dla przeprowadzonej modernizacji kościoła w Płocicznie oraz kontynuacji wieloletniej inicjatywy zbiórki funduszy na ten cel w postaci organizowanego festynu „Na Dach”, a także w podziękowaniu za działania integrujące lokalną społeczność.
 
ŻYCZLIWA DŁOŃ
 
Wyróżnienie – Wojciech Hiller (wyróżnienie w imieniu laureata odebrał dyrektor ZSP w Kaliskach Karol Gołąbek)                                         
 
Wyróżnienie przyznano w uznaniu dla realizowanej od 2012 roku inicjatywy pn. „Woreczek św. Mikołaja” oraz w podziękowaniu za promocję wolontariatu wśród młodzieży gimnazjalnej i niesienie pomocy mieszkańcom gminy
 
Nagroda – Zofia Trawicka (nagrodę w imieniu laureatki odebrał syn Krzysztof Trawicki)
                                        
Nagrodę przyznano w uznaniu dla wspierania społecznych inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych oraz w podziękowaniu za wkład Rodziny Pani Zofii w pomyślność gminy Kaliska i jej mieszkańców.
 
 
SŁONECZNIKI HONOROWE

 
Nagrody Honorowe za całokształt działalności na rzecz gminy Kaliska otrzymali:
 
Urszula i Gerard Jurczyk                                     
 
Nagrodę przyznano w podziękowaniu za wkład w rozwój lokalnej twórczości oraz pielęgnowanie i rozwijanie swojej „wiklinowej” pasji, a także w podziękowaniu za wieloletnią promocję gminy Kaliska.
 
Maria Jolanta Ignaciuk                                     
Nagrodę przyznano w podziękowaniu za zaangażowanie w życie społeczno-kulturalne gminy oraz w podziękowaniu za wieloletnią, społeczną pracę na rzecz sołectwa Piece i gminy Kaliska
 
Wanda i Hubert Kopciowscy         
Nagrodę przyznano w uznaniu dla Państwa wkładu w rozwój gminy Kaliska oraz w podziękowaniu za utworzenie wyjątkowej atrakcji turystycznej – replik polskich ogrodów ozdobnych, a także za wieloletnią promocję gminy Kaliska.


 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!