www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 17 styczeń 2021
 
 CZYŻEWSKA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Leszek Burczyk w BOLLYWOOD. WOŚP W Kaliskach
wtorek, 15 styczeń 2013

Szkoła w Kaliskach już od niedzielnego południa tętniła gwarem. Wśród kawiarenek, barów i jadłodajni jedno pomieszczenie szczególnie się wyróżniało. Barwne stroje i światła jupiterów przyciągały wzrok małych i dużych, dzieci i rodziców - to atelier BOLLYWOOD
Czytaj całość...
 
CIECIORKA. Kurs w zakresie obsługi kas fiskalnych...
piątek, 05 październik 2012
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaliskach we współpracy z Prywatnym Centrum Edukacyjnym „MARMOŁOWSKI” s.c. Alicja Marmołowska Ewa Marmołowska z Bytowa realizowało projekt pod nazwą „Wiara w sukces - kluczem do jego osiągnięcia”. Projekt był dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Beneficjantami ostatecznymi projektu było 11 podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliskach....
Czytaj całość...
 
1.10.2012 r., Studzienice, gmina Kaliska – pożar
wtorek, 02 październik 2012
1.10.2012 r., Studzienice, gmina Kaliska – pożar

Około godziny 22:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP
w Starogardzie Gdańskim otrzymało wezwanie do pożaru budynku jednorodzinnego
w Studzienicach, gmina Kaliska. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar w budynku jednorodzinnym, na parterze. Z informacji uzyskanych od świadków zdarzenia wynikało, że najprawdopodobniej wewnątrz domu znajduje się osoba....

Czytaj całość...
 
BOGUMIŁ ROSZAK. Nie kucaj w ostrogach
środa, 18 lipiec 2012
Od połowy 2000 r. prowadziłem "Tygodnik Kociewski". Ten rok i 2001 były to lata szczególne pod względem urodzaju talentów dziennikarskich. O ile przez wcześniejsze 10 lat, gdy prowadziłem "Gazetę Kociewską", talenty pojawiały się sporadycznie, to w 2000 i 2001, pojawiło się kilku całkiem ciekawych młodych autorów. Wśród nich był Bogumił Roszak. Przyjechał z Tczewa. Chyba uczył się wtedy jeszcze w szkole średniej. Pewnego dnia zgłosił temat. - Napiszę o Tatarze Józefie Węgrzynie, który mieszka w Płocicznie - powiedział. - Odrzekłem, że już napisałem. Chłopak na jakiś czas przepadł, a potem przywiózł mi materiał. Niezrażony moją uwagą, że już o tym było, pojechał i zrobił swój. Zaskoczył mnie innym spojrzeniem. No i te fotki, bardzo wzbogacające materiał. Bohaterem reportażu nie tylko jest słynny w tamtym czasie Tatar, ale i autor oraz jego kolega - obaj z grupy przetrwania.
Tadeusz Majewski
Czytaj całość...
 
Policjanci z Kalisk zatrzymali trzech...
czwartek, 29 marzec 2012

ODPOWIEDZĄ ZA KRADZIEŻ

Policjanci z Kalisk zatrzymali 3 mężczyzn, którzy podczas minionego  weekendu okradli jedną z firm w gminie Czarna Woda. Łupem złodziei padły między innymi przewody elektryczne i elektronarzędzia. Jeden ze sprawców został zatrzymany, gdy bez kasku i w stanie nietrzeźwości kierował motorowerem. Niebawem śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Czytaj całość...
 
KRZYSZTOF KOWALKOWSKI. Nagroda Wójta Gminy Kaliska „Słonecznik 2011”
środa, 21 marzec 2012
W sobotę 10 marca 2012 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliskach już po raz ósmy wręczono honorowe nagrody Wójta Gminy Kaliska „Słoneczniki 2011”. Nagrody są uhonorowaniem organizacji, instytucji i osób, które w 2011 roku przyczyniły się do promocji i rozwoju gminy Kaliska. Przyznawane są w pięciu dziedzinach: pracy społecznej, przedsiębiorczości, kultury, edukacji oraz sportu. Zgodnie z regulaminem nagrody kandydatów zgłaszały zakłady pracy, gminne organizacje i instytucje, przedstawiciele władz samorządowych, grupy nieformalne i osoby indywidualne.
Czytaj całość...
 
NIETRZEŹWY KIEROWCA ROZBIŁ FIATA NA DRZEWIE
poniedziałek, 02 styczeń 2012
POLICJANCI Z KALISK WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI WYPADKU DROGOWEGO JAKI WYDARZYŁ SIĘ WCZORAJ OKOŁO GODZ. 1.40 W POBLIŻU MIEJSCOWOŚCI CIECIORKA....
Czytaj całość...
 
We Franku znowu zagościła telewizja!
czwartek, 01 grudzień 2011
Po wizycie programu "Maja w ogrodzie" (zobacz odcinek) Polskie Ogrody Ozdobne we Franku cieszą się nie słabnącą popularnością wśród mediów. Tym razem do Franka zawitała Elżbieta Smolińska wraz z ekipą programu "Ogród bez Tajemnic".
Program jest realizowany przez telewizję TVR .
Czytaj całość...
 
"Maja w ogrodzie" we Franku
wtorek, 02 sierpień 2011
Dnia 27.07.2011 Polskie Ogrody Ozdobne odwiedziła ekipa znanego programu ogrodniczego „Maja w ogrodzie”. Mimo niezbyt dobrej pogody zdjęcia trwały niemal 6 godzin w czasie których Hubert Kopciowski, pomysłodawca i założyciel Polskich Ogrodów Ozdobnych, opowiadał o poszczególnych rekonstrukcjach ogrodów historycznych i współczesnych.
Czytaj całość...
 
Palmiarnia, ogrody, szkółka i plac zabaw dla dzieci we Franku
niedziela, 08 wrzesień 2013
Polskie Ogrody Ozdobne to dzieło pana Huberta Kopciowskiego, które ma szansę stać się jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych regionu: rekonstrukcje ogrodów historycznych, palmiarnia, grota szeptów, tężnia solna, labirynt, piramida będąca jednocześnie osłoniętym od wiatru miejscem do grillowania a ostatnio także wyposażony między innymi w trampolinę plac zabaw dla dzieci oraz nowa część ogrodu poświęcona bylinom ozdobnym i ciekawym roślinom o jadalnych owocach.
Czytaj całość...
 
LISTY. Dlaczego w portalu nie ma Młyńska?
sobota, 11 wrzesień 2010

Witam. Przeglądałem archiwum gminy Kaliska i zaciekawiła mnie jedna rzecz, mianowicie wymieniacie wioski, które należą do gminy, a o Młyńsku zapomnieliście. Przecież Młyńsk istnieje od poprzedniego stulecia. Ludzie z Pieców i Iwiczna jeździli do młyna mielić zboże, w czasie wojny Niemcy stacjonowali w Młyńsku...

Czytaj całość...
 
Z DZIEJÓW GMINY KALISKA ORAZ WSI DO NIEJ NALEŻĄCYCH
niedziela, 04 lipiec 2010
Nowa książka Krzysztofa Kowalkowskiego

Kaliska są wsią gminną położoną w powiecie starogardzkim w województwie pomorskim. Książka przedstawia historię terenów położonych w obrębie dzisiejszej gminy, oraz każdej z wsi wchodzących w jej skład. Pokazuje organizacje i przedsiębiorstwa działające kiedyś i dziś na terenie gminy.


Czytaj całość...
 
Kaliska. Program WOŚP
środa, 06 styczeń 2010
W Kaliskach - o czym pisaliśmy po każdym objeździe po powiecie w dniu Orkiestry - WOŚP to wspaniałe, wielkie wydarzenia. Oto jak zapowiada się program  XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół Publicznych w Kaliskach w tym roku.
Czytaj całość...
 
Wędrując po ogrodach pana Huberta
środa, 15 lipiec 2009
Zaczęło się od marzeń. W pobliżu szkółki roślin Frank-Raj ruszyły prace nad czymś całkiem nowym. Właściciel szkółki Hubert Kopciowski, z wykształcenia historyk sztuki, postanowił połączyć swe pasje, by stworzyć coś unikalnego. I w końcu stało się - mariaż historii, sztuki i ogrodnictwa doprowadził do stworzenia Polskich Ogrodów Ozdobnych. Piotr Madanecki opisuje niezwykłe miejsce, które już na stałe wpisuje się w mapę najciekawszych turystycznych atrakcji regionu.


Czytaj całość...
 
Konkurs "Portrety przyrody" w szkole w Kaliskach
niedziela, 28 czerwiec 2009
Mistrz obiektywu nadleśniczy Krzysztof Frydel ocenił zdjęcia

“Portrety przyrody”

Tekst archiwalny 8.06.2001

Czytaj całość...
 
Do dyskusji. Krzysztof Kłos o straży miejskiej
wtorek, 05 maj 2009
Zebranie wiejskie to instytucja znana każdemu mieszkańcowi wsi. Znana, ale mało kto na takie zebrania uczęszcza. W miejscowości, w której mieszkam, liczącej około 1000 mieszkańców, przychodzi na nie z reguły tylko kilkadziesiąt osób (40 - 50). A szkoda, bo na takim zebraniu rozstrzyga się wiele spraw dotyczących wszystkich mieszkańców. Dopiero później, po czasie dostrzegamy zgubne skutki naszego braku zainteresowania sprawami bezpośrednio nas dotyczącymi.
Czytaj całość...
 
Agra, Agra, pijcie mleko - do Victorii wam daleko...
wtorek, 05 maj 2009
Victoria Kaliska to jedna z najlepszych drużyn piłkarskich Kociewia. W tabeli A - klasy z reguły zajmuje czołowe miejsca. Dlatego nie dziwi fakt, iż większość meczów wygrywa lub co najmniej remisuje. Po ostatniej kolejce Victoria Kaliska była na 2 miejscu w tabeli natomiast Agra - Ostrowite zajmowała dzisiąte. Kibice Victorii wraz z zawodnikami liczyli na wygraną. Stało się jednak inaczej.
Czytaj całość...
 
Kaliska - Piosenki o kobietach
niedziela, 08 marzec 2009
W sobotę 7 marca w kaliskim domu kultury rozbrzmiewała piosenka dla kobiet i o kobietach. Głównym organizatorem koncertu „Piosenki o kobietach” była dyrektor kaliskiego GOK- ui Danuta Guzińska – Zaremba. Koncert w całości przygotowali mieszkańcy gminy – to oni śpiewali, tańczyli, grali.
Czytaj całość...
 
1/16 Pucharu Polski. Koniec przygody Victorii
niedziela, 08 marzec 2009
W minioną niedzielę Victoria Kaliska zaingurowała grę „na poważnie” w naszym powiecie. W ramach 1/16 regionalnego Pucharu Polski podejmowała ona występującą w słupskiej „okręgówce” Bytovię II Bytów. Jednak dowiedzieliśmy się, że kierownictwo klubu z Bytowa postanowilo, że w drugiej drużynie Bytovii zagrają zawodnicy na co dzień występujący na trzecioligowych boiskach.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 40 - 78 z 164WIEŚCI Z KOCIEWIA
  TYTUŁ DATA PUBLIKACJI SERWIS POPULARNOŚĆ 
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - V kadencja - zdjęcia [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [5901]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - IV kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [6850]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - III kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [6328]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - II kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [6803]  
20 lat samorządu w Starogardzie Gdańskim - I kadencja [2018-08-20] STAROGARD GDAŃSKI [7688]  
NIEKONIECZNIE STAROGARD. Śluza, kanał, młyny - to jest oś historii tego miasta! [2018-07-31] STAROGARD GDAŃSKI [3721]  
Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Twardym Dole - 19 - 12.05 [2018-05-14] GMINA ZBLEWO [2137]  
W maju pojawi się pierwsze tczewskie piwo Gryf. Z tej okazji odbędzie się impreza [2018-05-02] STAROGARD GDAŃSKI [2125]  
ANTONI CHYŁA. Spotkanie lisiarzy w Pażęcach [2018-02-10] WIRTUALNE KOCIEWIE [4265]  
ANTONI CHYŁA. „Zapach pierników rozchodził się po całym budynku ‘sekretarzówki’” [2017-12-21] WIRTUALNE KOCIEWIE [3232]  
Billy the Kid i Pat Gerrett jedzą bożonarodzeniowego karpia w Puerto de Luna u padre Polaco [2017-12-21] GMINA LUBICHOWO [1971]  
Rekonstrukcja Starogardu. Wąwóz Piekiełki ciągnął się trzy kilometry [2017-11-25] STAROGARD GDAŃSKI [3500]  
MICHAŁ MAJEWSKI. Szachy [proza] [2017-11-20] WIRTUALNE KOCIEWIE [2427]  
EDMUND ZIELIŃSKI. Z życiorysu Stefana Gełdona - część III [2017-11-20] WIRTUALNE KOCIEWIE [1852]  
Pełna mobilizacja. To już ostatnie dni głosownia! Grodzisko Owidz walczy o certyfikat [2017-11-19] GMINA STAROGARD GDAŃSKI [1925]  
KRZYSZTOF KOWALKOWSKI. Czy żyją krewni ks. dr Jana Muszyńskiego? [2017-11-19] WIRTUALNE KOCIEWIE [1098]  
EUGENIUSZ CHEREK. Krótki rys historyczny Pieców jednej z najładniejszych wsi Kociewia [2017-11-13] GMINA KALISKA [2973]  
ANTONI CHYŁA. Msza hubertowska i polowanie [2017-11-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [2172]  
151. rocznica śmierci żołnierzy austriackich w Tczewie [2017-11-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [924]  
ANTONI CHYŁA. To polowanie miało dać nam poprawę w odstrzale dzików [2017-11-02] WIRTUALNE KOCIEWIE [2650]  
KRZYSZTOF BAGORSKI. XI „kaczmarski underground” - Moja kronika i refleksje [2017-11-02] WIRTUALNE KOCIEWIE [1940]  
Wróblewo - najpiękniejsza wieś w województwie pomorskim [2017-11-02] WIRTUALNE KOCIEWIE [971]  
ANTONI CHYŁA. Po raz V Dzień Kuropatwy w Rajkowach [2017-10-23] WIRTUALNE KOCIEWIE [2765]  
Ulica Kościerska w Zblewie, czyli niesamowita lekkość traw! FOTOREPORTAŻ [2017-10-19] GMINA ZBLEWO [3062]  
EDMUND ZIELIŃSKI. Nauczyciel – Bernard Zieliński [2017-10-19] WIRTUALNE KOCIEWIE [1976]  
Odszedł Zasłużony Obywatel Skórcza [2017-10-17] MIASTO SKÓRCZ [1955]  
STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI ROZBILI SZAJKĘ ZŁODZIEI SAMOCHODÓW [2017-10-17] WIRTUALNE KOCIEWIE [1101]  
KRONIKA STRAŻACKA. Powiat starogardzki. Działania ratowniczo-gaśnicze 9.10 - 15.10.2017 [2017-10-16] WIRTUALNE KOCIEWIE [948]  
EDMUND ZIELIŃSKI. Z życiorysu Stefana Gełdona – część II [2017-10-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [1945]  
PELPLIN - MIEJSKI OŚRODEK KULTURY. Oferta wydarzeń kulturalnych w gminie [2017-10-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [2381]  

Więcej...
Polecamy
TURYSTYKAREKLAMA

Gościmy
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!