www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
czwartek, 16 lipiec 2020
 
 

ARTYKUŁ ARCHIWALNY
Mapa kłamie

Wieczór. Już po porze cumowania kajaków i rozkładania namiotów. Przy moście na szosie Borzechowo – Osowo Leśne po obu stronach Wdy widać malownicze obozy kajakarzy. Zajeżdżamy do jednego z nich. Na grillach rumieni się karkówka. Z łąki widać na moście prymitywne napisy ze strzałką kierującą w prawo: SKLEP
KOLONIALNY i DO SKLEPU.

Rzeka – smak życia

- Dzisiaj płyniemy z Wojtala – mówi przesympatyczna babka, wrzucając na – okazuje się - nasze talerzyki karkówkę.
W ogóle wszyscy są bardzo mili i wyglądają na szczęśliwych. Pokonali kawał wody, w tym Jezioro Wdzydzkie - z 50 kilometrów. Stowarzyszenie Abstynencji “Lepsze Jutro” z Czerska. Zerwali z piciem (niektórzy wywodzą się z AA), odkrywają smak życia na nowo. A rzeka to smak życia. Chcą płynąć jeszcze raz w tym roku. Jutro dopłyną do Błędna, do rezerwatu Krzywe Koło. Tutaj znaleźli się przypadkowo. Właściwie to nie wiedzą, czy ktoś nie przyjdzie i nie wyrzuci ich z tej łąki.
Mapa prawdy nie mówi

 Jak to, znaleźliście się przypadkowo?

- A przypadkowo. Nie wiemy nawet, gdzie jesteśmy. Co innego na mapie, co innego na żywo. Chcieliśmy dopłynąć do Jeziora Trzechowskiego i nad nim rozbić namioty. Mapa mówi, że z Czarnego jest jakiś dopływ do jeziora, ale w rzeczywistości go nie ma. I wylądowaliśmy tutaj.

Ale wiecie, co to za miejsce?

- Nie bardzo. Rzeka jest beznadziejnie oznaczona. Albo ten napis na moście – SKLEP KOLONIALNY – co to jest? Wiadomo z niego, że sklep jest, ale gdzie, w jakiej miejscowości? Dobrze byłoby to miejsce zagospodarować, łąka idealnie się pod to nadaje.

Jedziemy wzdłuż znaków
Zostawiamy to przesympatyczne towarzystwo, które organizuje zabawy i rozmaite imprezy bez alkoholu (że też tak można!), a nawet ma w Czersku regiment, na wzór tego z Gniewu. Jedziemy, udając, że mamy amnezję i nie znamy tych stron, w stronę, jaką pokazuje strzałka. Ale to w artykule obok.

Tekst i foto Tadeusz Majewski 
 
Na podstawie tygodnika "Kociewiak" piątkowe wydanie Dziennika Bałtyckiego
INNE DANE
DATA PUBLIKACJI: 2005-08-04 09:00:13
SERWIS: lubichowo.kociewiacy.pl
UPIEA v. 0.7
© Piotr Madanecki 2006
 
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!