www.mamboteam.com
 
wtorek, 19 styczeń 2021
 
 
LUBICHOWO - POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU TRAGICZNEGO WYPADKU Drukuj E-mail
czwartek, 10 wrzesień 2015


Policjanci z Lubichowa wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, w wyniku którego zginęła jedna osoba, a 3 zostały ranne. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w pobliżu miejscowości Wda, gdzie w skutek uderzenia w drzewo poniósł śmierć 18-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego.

Do wypadku doszło wczoraj przed godziną 20 na zakręcie drogi powiatowej prowadzącej z Wdy do miejscowości Drewniaczki. Dyżurny przyjmujący zgłoszenie natychmiast skierował w ten rejon policjantów z pobliskiego posterunku, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. W wypadku uczestniczyły 2 samochody marki audi, które jechały w tym samym kierunku.


Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy kierowcy tych aut prawdopodobnie poruszali się z nadmierną prędkością i po wyjściu z zakrętu zauważyli jadący w tym samym kierunku ciągnik rolniczy. Aby uniknąć zderzenia z tym pojazdem obaj kierujący zjechali na pobocze drogi, gdzie uderzyli w drzewa. W wyniku tego zdarzenia zginął 18-letni kierowca audi, a jego 17-letni pasażer w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Kierujący drugim audi 21-latek oraz jego 18-letnia pasażerka również trafili do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.
Pracujący na miejscu technik kryminalistyki sporządził oględziny pojazdów uczestniczących w wypadku oraz wykonał dokumentację fotograficzną. Ponadto interweniujący w tej sprawie policjanci zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady. Będą one pomocne przy wyjaśnianiu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

st. asp. Marcin Kunka  Oficer prasowy  KPP w Starogardzie Gdańskim  tel. 58 737 02 33   www.starogardgdanski.policja.gov.pl  BIP KPP Starogard Gd.
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!