www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 17 styczeń 2021
 
 
Tragedia w Osowie Leśnym. Dwie osoby zginęły w pożarze domku letniskowego Drukuj E-mail
niedziela, 01 maj 2016
Informacja z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim o pożarze w Osowie Leśnym

1.05.2016 r., godz. 01:43-06:40, Osowo Leśne, gmina Lubichowo – pożar

Na miejscu zdarzenia ratownicy z OSP Ocypel zastali budynek mieszkalny letniskowy (bliźniak) w całości objęty pożarem. Z informacji uzyskanych od świadków ustalono, że w budynku mogą przebywać 2 osoby. W trakcie rozwijania sprzętu przez OSP Ocypel słychać było wybuch wewnątrz budynku.
Ratownicy zabezpieczyli teren działań. Następnie ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych podjęli czynności gaśnicze w natarciu zewnętrznym na palący się budynek i w obronie budynku sąsiadującego. Kolejne zastępy prowadziły działania gaśnicze w natarciu zewnętrznym na palący się budynek.
Po stłumieniu ognia, gdy pojawiła się możliwość wejścia ratowników do środka, do budynku weszli ratownicy celem odnalezienia osób poszkodowanych.
W trakcie działań otrzymano informację, że wewnątrz może znajdować się butla z gazem. Ratownicy, którzy znajdowali się w budynku znaleźli dwie butle z gazem propan-butan 11kg i wynieśli je z budynku.
Odnaleziono pierwszą osobę poszkodowaną, którą ewakuowano i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego (ZRM). Dalej prowadzono poszukiwania w objętym pożarem budynku drugiej osoby - zlokalizowano osobę poszkodowaną pod gruzowiskiem zawalonej ściany działowej budynku. Wykonano do niej dostęp, ewakuowano osobę poszkodowaną i przekazano ZRM. Niestety ZRM stwierdził zgon dwóch osób ewakuowanych z obiektu.
Przy użyciu kamery termowizyjnej lokalizowano pozostałe zarzewia ognia, odsłaniano je, wykonując prace rozbiórkowe przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego i gaszono je przy użyciu prądów wody w natarciu.
Na miejsce przybył Prokurator wraz z grupą operacyjną Policji. Przybyłe na miejsce Pogotowie Energetyczne odłączyło budynek od zasilania. Pożar ugaszono. O zdarzeniu poinformowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

W akcji udział wzięło 46 ratowników z: Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Starogardzie Gdańskim, OSP Ocypel, OSP Lubichowo, OSP Zblewo, OSP Kaliska i OSP Osowo Leśne.

kpt. Karina StankowskaKOMENDA POWIATOWA

PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

w Starogardzie Gdańskim

woj. pomorskie

83-200 Starogard Gdański, ul. Lubichowska 1

kpt. Karina Stankowska

rzecznik prasowy

tel. 58 560 15 41, 606 609 938 e-mail: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

fax 58 560 15 10

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!