www.mamboteam.com
 
wtorek, 19 styczeń 2021
 
 
LUBICHOWSKA SAGA - 7. CÓŻ WIEMY O BANACHU I ORLIKOWSKIM? Drukuj E-mail
czwartek, 28 lipiec 2016


Cóż jeszcze wiadomo o Józefie Banachu? Budził zaufanie. W okresie międzywojennym pełnił funkcję opiekuna społecznego gminy Mościska... Na pewno na temat tej postaci dojdą jakieś informacje.


 


O Ignacym Orlikowskim Pani M. dowiedziała się znacznie więcej. "W tym roku udało mi się zdobyć z Archiwum Ministerstwa Obrony Narodowej życiorys mojego prapradziadka Orlikowskiego spisany przed wojną" - napisała wczoraj Pani M. I przysłała mi jego skan i dokument w Wordzie. Na razie daję pierwszą część. (Miejsca wykropkowane - znaczy: nieczytelne.)

ŻyciorysRodziłem się dnia 13 marca 1863 roku w Lubichowie powiat Starogard z ojca Józefa i Eufrozyny Orlikowskich z domu Lipska. Od szóstego do 14 roku życia uczęszczałem do szkoły ludowej w Lubichowie. Od 18 roku życia wstąpiłem w naukę jako murarz. Po ukończeniu w moim zawodzie pracowałem samodzielnie jako przedsiębiorca budowlany. W roku 1891 ożeniłem z którego to małżeństwa urodziło się 8 dzieci, które żyją. W roku 1905 osiedliłem się jako zagrodnik w Lubichowie i rozpocząłem budowę trzech pięknych domów i w roku 1908 zwiozłem materiał do czwartego domu mającego być budowany. (...)

WYBRANE KOMENTARZE Z FACEBOOKA (PROFIL: TADEUSZ MAJEWSKI)


Mariola Kowalska Piekne informacje!!!!
Jerzy Redlarski
Jerzy Redlarski Rozwija się jak ,, Dynastia'' w pewnym sensie.
Piotr Alfut
Piotr Alfut Z księgi urodzeń 1863 Lubichowo akt chrzcin Ignacego Orlikowskiego
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!