www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 17 styczeń 2021
 
 
LISTY. Jednak Władysław i Jadwiga brali ślub w Osiecznej Drukuj E-mail
wtorek, 08 kwiecień 2014
Witam
Przeczytałem na WIRTUALNYM KOCIEWIU (Kociewiacy.pl) ciekawy artykuł o doktorze Rowińskim [
O mogile Stanisława Rowińskiego, twórcy Sokołów we Lwowie, na cmentarzu w Kocborowie] z informacją, że Władysław i Jadwiga brali ślub w Osiecznej 18.11.1951 r. u księdza pacjenta szpitala. Dodam, że wtedy urzędował ksiądz Klemens Ponka. Jednak - zajmuje się genealogią z rejonów Kociewia i mam wgląd do ksiąg parafialnych - ciekawostką jest, że takowego wpisu w księdze ślubów z parafii w Osiecznej brak.Więc nie wiadomo dlaczego??? Czyżby pamięć kogoś zawiodła lub była inna przyczyna, że ksiądz takiego wpisu nie dokonał?
Pozdrawiam
Piotr Alfut, Wda

Witam
Bardzo dziękuję za tę informację. Przekażę ją Władysławowi Iljaszewiczowi, z którym miałem przyjemność korespondować. Być może pomylił miejscowości - może Osiek, Osie? Chociaż z tego fragmentu wynika, że jest pewny nazwy Osieczna.
Pozdrawiam
Tadeusz Majewski


Witam
Sprawdzałem i Osiek, i Osie, jak też i Śliwice, Lubichowo. Nie ma takiego ślubu Pozdrawiam
Piotr Alfut

Witam Panie Tadeuszu

Jestem pod wrażeniem, że temat o Rowińskich wzbudził zainteresowanie. Ponieważ mam świadectwo ślubu (jak widać formularz jest również po łacinie), przesyłam je, by uwiarygodnić to, co napisałem.
Niestety nie pamiętam nazwiska księdza, ale pamiętam, jak wujostwo chwaliło się, że to ich były pacjent. Weselne przyjęcie było w domu księdza w miejscowości Osieczna.
Gośćmi było tylko kilka osób z rodziny.
Prawdopodobnie zarejestrowano ten ślub w parafii św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim.
Pozdrawiam
Władysław Iljaszewicz 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!