www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
poniedziałek, 30 listopad 2020
 
 
Największy sztuczny akwen wodny na Kociewiu! Drukuj E-mail
czwartek, 26 maj 2016


Poznaj swoją krainę! Największy sztuczny akwen wodny na Kociewiu! Kopać tu zaczęli 110 lat temu - mówi pan na motorynce.
Odkrycie to zawdzięczam Andrzejowi Grzybowi, który mi doradził, żebym wracał do berlinki w Łęgu nie przez Osieczną, Zimne Zdroje i Złe Mięso, a skrótem przez las - na Lipki Małe i Duże. I faktycznie jest potężny skrót. Tu po wyjeździe ze Szlachty zdumiony zatrzymałem auto. Po lewej stronie rozciąga się potężny akwen wodny. Przygotowałem aparat, a od północnej strony na  motorynce nadjechał pan Zbyszek. Po ustaleniu protokołu wspólnych znajomych poinformował mnie, że ów zbiornik rośnie od 110 lat, a najbardziej urósł w ostatnim czasie, gdy firma produkująca w Szlachcie silikaty zakupiła potężne urządzenia do wydobywania i przesiewania piasku. Na Facebooku prywatnie ogłosiłem quiz i nikt nie wiedział, gdzie to jest. Po publicznym pokazaniu zdjęć miejsce od razu określił Jacek Dudek.
- Brawo, Jacku! Rozpoznałeś po czapce? - zapytałem w okienku czatu.
- Nie :) służbowo ostatnio często bywałem w tych okolicach - odpisał Jacek, zawodowy strażak. - Fajna ekipa chłopaków jest w miejscowym OSP... OSP Szlachta co roku organizuje strażackie integracyjne grzybobranie.
- Ciekawe, dlaczego nikt nie urządził tutaj plaży.  
     
- Na pierwszy rzut oka woda bardzo czysta, dno piaszczyste, ale w takich kopalniach kąpieliska są bardzo niebezpieczne.
- To nie jest uznawane jako jezioro - po godzinie napisała Kasia Szlachcikowska. - Wszyscy mówią na to ,,duk''. Nie ma plaży, bo są tam zapady i kiedyś ktoś tam utonął, bo woda wciągnęła. Od tamtego czasu nikt się nie kapie.

Z Facebooka - Tadeusz Majewski

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!