www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
wtorek, 19 styczeń 2021
 
 
ANDRZEJ KOSECKI napisał książkę nt. wsi Długie, zamieszkałej przez mniej niż 20 osób! Drukuj E-mail
środa, 05 lipiec 2017Impresje profesora Lesińskiego, wybitnego poety, mieszkającego chwilami w Wojtalu na temat książki Andrzej Koseckiego pt. Długie. Książka opowiada o historii wsi, w której dzisiaj mieszka na stale mniej niż 20 osób.
Kilkanaście zdjęć z wiekopomnej imprezy autorstwa prof. Beata Biernat


DŁUGIE Andrzeja Koseckiego. Długie 17.06.2017

Czas upływa, ludzie odchodzą, drzewa wycinają, domy marnieją i znikają, krajobrazy się zmieniają - pozostają pamięć i fotografia. Andrzej Kosecki poświecił 10 lat życia na to, żeby wyrwać z niepamięci czasu wieś Długie zagubioną gdzieś w Borach. Wyrwać i utrwalić, właśnie w słowie oraz w fotografii. I zrobił to znakomicie.Zrobił to dla tego dziecka z fotografii, które bawi się beztrosko na ziemi, dla jego dzieci i dzieci ich.
To będzie Biblia Długiego dla mieszkańców dzisiejszych, dawnych i dla sympatyków.
Poznałem trzy sympatyczne Panie, żonę Pana Andrzeja i Jej dwie siostry. Ale chyba nie znają się na poezji, bo moją chwaliły, albo chciały być uprzejme.
Krzysiek Jakubiec z żoną zaprosili nas (mnie z żoną) do swojego domu nad jeziorem, informując przy tym, że pokój Mariana, Jego ojca, jest w takim stanie, w jakim był, kiedy Marian odszedł. I rzeczywiście w pokoju znalazłem Mariana, a gdy zamknąłem oczy – słyszałem Go – bo Pan Krzysztof ma głos Ojca. I nikt nie podpiera się tak pod boki i nie rozkłada tak rąk perorując, jak robił to Marian, a teraz Krzysiek. W domu stoi też słynny klawikord - tak chyba ten instrument się nazywa - na którym Marian z Halszką przygotowywali muzykę do mszy św.
Piękna posiadłość, Piękni Ludzie z Psem.

2017.06.28

Blog: Mojapoezja - Andrzej J. Lesiński - przejdź

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!