www.mamboteam.com
 
sobota, 05 grudzień 2020
 
 
TURYSTYKA. Hotel Myśliwski Czarne
sobota, 12 sierpień 2006
Hotel „Myśliwski” Czarne położony jest nad jeziorem Czarne Północne, które stanowi początek ciągu przepięknych jezior Kociewskich. Okolice Skórcza i Osieka wschodni kraniec Borów Tucholskich, które dzięki brakowi uciążliwego przemysłu i większych aglomeracji miejskich, gwarantują możliwość wypoczynku w zdrowym, czystym środowisku, wśród dobrodziejstw przyrody.
Czytaj całość...
 
Radni III kadencji
wtorek, 28 luty 2006
 
W tym roku będziemy wybierać radnych do V już kadencji samorządów III RP. Czas tak prędko biegnie, że nie dostrzegamy jak to, co jeszcze niedawno było teraźniejszością, już stało się historią. Z tego m.in, względu niektóre gminy ie mają zdjęć swoich radnych z I, II czy III kadencji. Spróbujemy to naprawić, zakłądając podstronę wszystkich radnych. Zaczynamy od III kadencji.

Czytaj całość...
 
Osiek, Osie, Osieczna
czwartek, 30 marzec 2006
 
Osiek, Osie i Osieczna – trzy miejscowości o podobnej nazwie leżą blisko siebie  w Borach Tucholskich. Blisko i... bardzo daleko.  
Tak blisko, tak daleko
Czytaj całość...
 
Kościoły w gminie Osiek
sobota, 12 sierpień 2006
W gminie Osiek są dwa interesujące kościoły - w Osieku i w Kasparsie. Pokazujemy je w takiej kolejności. Garść informacji na ich temat znajdziesz w materiałach zamieszczonych na podstronach tych miejscowości.
Czytaj całość...
 
NA JAGODY - pamiątka z imprezy
sobota, 12 sierpień 2006

W gminach realizują różne pomysły, by ściągnąć i zabawić jak najwięcej gości

Już możemy sobie uszeregować najbardziej atrakcyjne „konkurencje” letnich imprez. Największym zainteresowaniem cieszą się pokazy strongmanów, co wyszło w Zblewie. Niezwykłe zainteresowanie budzą pokazy mody, a także ich parodie (co pokazujemy na przykładzie występów KGW Grabowo).

Czytaj całość...
 
N A J A G O D Y
środa, 26 lipiec 2006

Osiek, 29 lipca 2006 r. – sobota

Czytaj całość...
 
Jubileuszowy Gospel
piątek, 14 lipiec 2006
OSIEK. W tym roku będziemy mieli dziesiąty Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel. Z okazji jubileuszu już teraz piszemy kilka słów na temat historii i teraźniejszości festiwalu

Na łyżwach z latawcami?
Z ks.dr. Zdzisławem Ossowskim rozmawia Tadeusz Majewski
Czytaj całość...
 
KOCIEWSKA GWARA. Kopacz korzeni
poniedziałek, 03 lipiec 2006

Skórzenno. Opowieść z 1996 roku jednego z ostatnich leśnych rzemieślników.

Czytaj całość...
 
GWARA KOCIEWSKA. Pamniantam, że bieda mnielim w szare kropki
czwartek, 29 czerwiec 2006
Pani Helena już nie żyje. W 1995 roku opowiedziała nam, często mówiąc gwarą, historię swojego życia oraz historię Osieka. Pełno w jej opowieści autentyzmu, jak choćby we fragmencie, w którym mówi o osieckim fotografie, robiącym zdjęcia "zamulałe"...
Czytaj całość...
 
Burze są nijakie - opowieść o Dobrym Bracie
czwartek, 07 lipiec 2011
Oto jest opowieść o Dobrym Bracie, Osieku i tak zwanym Morzu Kociewskim - jeziorze Kałębie, największym na Kociewiu. Opowieść o teraźniejszości Osieka i jego historii. Tekst pochodzi z "Gazety Kociewskiej" z 1996 roku. Opowiada Zygmunt Wedel.
Czytaj całość...
 
"Przeplotnia" - książka o Kociewiu
czwartek, 15 czerwiec 2006
Jeszcze kilka - kilkanaście dni, a na rynku księgarskim ukaże się "Przeplotnia" - książka, nad którą pracowałem przez ostatnie miesięce, a w pewnym sensie przez 16 lat jako - po kolei: redaktor prowdzący "Informatora Pomorskiego", redaktor naczelny "Gazety Kociewskiej" - od 1990 do 2000 r., redaktor naczelny "Tygodnika Kociewskiego" - od 2000 do 2003 r. i od 2003 jako redaktor prowadzący "Kociewiaka" (magazyn w piątkowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego").


Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 157 - 167 z 167
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!