www.mamboteam.com
 
sobota, 05 grudzień 2020
 
 
OSIEK. WARSZTATY REGIONALNE NA KOCIEWIU
czwartek, 09 czerwiec 2011
W dniach 16.05 – 21.05.2011 odbyły się w Osieku warsztaty regionalne na Kociewiu połączone z badaniami terenowymi. Organizatorami warsztatów są Studenckie Koło Naukowe Mozaika, Muzeum Ziemi Kociewskiej i Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim. Patronat honorowy  nad warsztatami objął Parlamentarny Zespół Kociewski. W warsztatach uczestniczyło  20 studentów z Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Czytaj całość...
 
Ciemnogrody Wojciecha Cejrowskiego we wspomnieniach Krzysztofa Kłosa
sobota, 21 maj 2011
Krzysztof Kłos chyba był pionierem fotografii cyfrowej na Kociewiu, a na pewno na Kociewiu starogardzkim. Robiliśmy wtedy w Osieku "Gazetę Ciemnogrodu" - dziennik. Patrzyliśmy, dzierżąc w rękach ciężkie aparaty analogowe na niezwykłe dla nas pudełko Krzysztofa. Dzięki temu pudełku Krzysztof Kłos uratował kawał niezwykłej najnowszej historii Osieka. Na zdjęciu Osiek.widziany  z motolotni. 
Tadeusz MajewskiTEKST I ZDJĘCIA - PRZEJDŹ TUTAJ
 
I Plener Twórców Ludowych "Kociewskie Wycinki 2010"
niedziela, 16 maj 2010

Zenon Usarkiewicz, fotografik i twórca Izby Regionalnej w Wycinkach, zaprosił nas wraz z młodym Stowarzyszeniem Przyjaciół Muzeum Kociewskiego w Wycinkach "Dąb" na I Plener Twórców Ludowych "Kociewskie Wycinki 2010". 

Czytaj całość...
 
Zamek krzyżacki w Osieku do rejestru zabytków
środa, 02 sierpień 2017Szanowni Państwo,

archeolodzy z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku zakończyli właśnie pierwsze wykopaliska na terenie dawnego zamku krzyżackiego w Osieku k. Starogardu Gdańskiego. Efekty ich badań okazały się tak ciekawe i ważne, że konserwator wojewódzki postanowił wpisać relikty odkrytego właśnie zamku do rejestru zabytków województwa pomorskiego.
Czytaj całość...
 
MAJÓWKA „SERCE DLA MAMY” W OSIEKU
sobota, 30 maj 2009
W sobotę 23 maja w Osieku bawiono się na wyjątkowym festynie pod hasłem MAJÓWKA SERCE DLA MAMY. Można było skorzystać z oferty gastronomicznej, którą przygotowały miłe panie z KGW w Bukowinach, Karszanku i Osieku. Specjalnie udekorowane stoiska z wybornymi wyrobami własnej produkcji przyciągnęły tłumy amatorów swojskiego jadła, co widać na zdjęciu.
Czytaj całość...
 
Wójt gminy Osiek ogłasza
piątek, 20 marzec 2009

Wójt Gminy Osiek ogłasza:Czytaj całość...
 
Osiek. Od 30 lat „wisi” tu temat rozebrania nielegalnie stojących po części na wodzie domków
sobota, 07 luty 2009
Od 30 lat trwa wojna z nielegalnymi "pszczelarzami", czyli właścicielami małych domków letniskowych postawionych na brzegu jeziora Kałębie w Osieku od strony Wycinek. Miejscowi nazywają te domki „ulami”.
Czytaj całość...
 
Gm. Osiek. DZIECI W ŚWIETLICACH PODSUMOWANIE PROGRAMU INTEGRACJI SPOŁECZNEJ (PIS)
środa, 04 luty 2009
Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich jest finansowany z Banku Światowego i między innymi realizuje Program Integracji Społecznej (PIS). Programem tym objęto najbiedniejsze gminy w kraju, a wśród najbiedniejszych gmin naszego województwa znajduje się: Czarna Dąbrówka, Kępice, Konarzyny, Osieczna, Osiek, Smołdzino, Stary Dzierzgoń.
Czytaj całość...
 
OSIEK. IMPREZY UKS W 2009 R
środa, 04 luty 2009
W 2009 roku Uczniowski Klub Sportowy „Kałębie” planuje szereg imprez. Poza największą, tj. VI Regatami im Lesława Gąsiorowskiego i Mistrzostwami Polski Raceboard corocznie rozgrywanymi na Kałębiu, planujemy wyjazdy
Czytaj całość...
 
Osiek. Bal charytatywny
środa, 04 luty 2009
BAL CHARYTATYWNY [PDF]
 
Gm. Osiek. Nasze stypendystki
środa, 04 luty 2009
W ramach Poddziałania 9.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 realizowany jest  „Programu pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa pomorskiego” na rok szkolny 2008/2009.
Czytaj całość...
 
Z kroniki gm. Osiek. 90 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
środa, 04 luty 2009
Dnia 7.11.2008 r. w remizie strażackiej w Osieku odbył się apel poświęcony uzyskaniu przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI. Uroczystość tę przygotowała kl. III gimnazjum, orazPani Elżbieta Walisiaki Pani Aleksandra Kaczyńska.
Czytaj całość...
 
Gm. Osiek. KALENDARZ IMPREZ 2009
środa, 04 luty 2009
Gmina Osiek - kalendarz imprez 2009 [PDF]
Czytaj całość...
 
Osiek. Wigilia w Środowiskowym Domu Samopomocy
środa, 04 luty 2009
Dnia 19.12.2008 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Osieku, odbyło się spotkanie wigilijne. Na owe spotkanie przybyli wszyscy podopieczni. Przygotowywania do tego dnia trwały zaledwie kilka dni, a wigilijny stół był zastawiony mnóstwem różnych świątecznych specjałów. Na Stole nie zabrakło słynnego karpia, pierogów z kapustą, czy ryby „po grecku”.
Czytaj całość...
 
Gm. Osiek „Za rękę z Einsteinem - edycja II"
środa, 04 luty 2009
Rozstrzygnięty został konkurs w ramach projektu „Za rękę z Einsteinem-Edycja II” prowadzonego przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej. Projekt ten jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III Wysoka jakość oświaty.
Czytaj całość...
 
Gm. Osiek. Informacje. Spotkanie przedświąteczne w Karszanku
środa, 04 luty 2009

Gm. Osiek, Karszanek. Spotkanie przedświąteczne

Najbardziej radosnym dla nas wydarzeniem było spotkanie opłatkowe w grudniu 2008 roku. Teraz już wiemy, że na stałe będziemy obchodzić je w naszej miejscowej świetlicy.


Czytaj całość...
 
Wójt Stanisława Kurowska: Trzeba bywać
wtorek, 02 grudzień 2008

Jest ich kilka, może kilkanaście osób. W sezonie jeżdżą po jakże licznych imprezach naszego powiatu. Do nich należy Stanisława Kurowska.Czytaj całość...
 
W sobotę odbył się wernisaż wystawy Z. Usarkiewicza
wtorek, 11 listopad 2008
9 listopada w Osieku - po raz pierwszy w historii miejscowości, jak mówiła wójt Stanisława Kurowska - odbył się wernisaż wystawy fotografii mieszkającego w Wycinkach (bliziutko Osieka, też nad jeziorem Kałębie) Zenona Usarkiewicza. Miał on miejsce w siedzibie strażaków. Była to bodajże siódma prezentacja prac tego autora, ale pierwsza na "swoich śmieciach"...
Czytaj całość...
 
Wernisaż w Osieku
poniedziałek, 03 listopad 2008

W Osieku dn. 8 listopada o godz. 16 w Domu Strażaka w Osieku odbędzie się wernisaż autorskiej wystawy fotograficznej Zenona Usarkiewicza pt. „Ukochane Kociewie - serdeczna świata strona” połączony z promocją nowej książki pt. „Osiek, perełka Kociewia”.


 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 40 - 78 z 167
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!