www.mamboteam.com
 
piątek, 22 styczeń 2021
 
 
Niecodzienny jubileusz. „Żywa Kronika” Koźmina Drukuj E-mail
piątek, 02 październik 2009

Skarszewy/Koźmin. Pani Władysława Karczyńska z Koźmina obchodziła w niedzielę 20 września niecodzienną uroczystość – stulecie urodzin. Taki Jubileusz to okazja do świętowania nie tylko dla Jubilata, ale i dla całej społeczności, w której żyje. Na urodzinową mszę świętą w pogódzkim kościele koncelebrowaną przez trzech księży – proboszcza parafii w Pogódkach Janusza Grzybka, kanonika Wiesława Mazurowskiego, Oficjała Sądu Biskupiego w Pelplinie oraz księdza Krzysztofa Szykownego, wikarego z Pogódek, przyszło tyle osób, że jak powiedział ksiądz proboszcz, „mniej ludzi bywa na niedzielnych mszach świętych”.

Oprócz rodziny, przyjaciół i znajomych pani Władysławy we mszy uczestniczyli burmistrz Skarszew Dariusz Skalski, dyrektor GOPS Monika Wencel, kierownik USC Krystyna Lutka i radny Józef Kamiński.


Wielu, wielu lat!

Po nabożeństwie Jubilatka i goście udali się do Koźmina, do świetlicy firmy „Ciecholewski – Wentylacje” na urodzinowe przyjęcie. Życzeniom i gratulacjom nie było końca – pani Władysława otrzymywała mnóstwo kwiatów i kosze wypełnione słodyczami. Podobno jej życzeniem było właśnie dostać jak najwięcej słodyczy, które uwielbia. Urodzinowy toast spełniono lampką szampana.

Pani Władysława pomimo sędziwego wieku jest w zaskakująco dobrej formie – czyta bez okularów, sama zajmuje się przydomowym ogródkiem, przyrządza sobie proste posiłki, ma świetną pamięć – bez problemu kojarzy urzędników gminnych wraz z panem burmistrzem. – Czy był pan na mszy za mnie? – Zapytała burmistrza odbierając od niego gratulacje. – Oczywiście. – odparł Dariusz Skalski. – A to Bóg zapłać!

W otoczeniu rodziny i przyjaciół, przy suto zastawionych stołach, z towarzyszeniem dobrej muzyki zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Pani Władysławie wzorem księdza proboszcza wszyscy życzyli „plures annos”, czyli wielu lat w zdrowiu, pogodzie ducha, w otoczeniu życzliwych i przyjaznych ludzi. – Ona jest dla nas jak żywa kronika. – Powiedziała sołtys Koźmina Maria Piechowska. – Była świadkiem wydarzeń historycznych na przestrzeni całego wieku. Wiele widziała, wiele wie, wiele potrafi nam przekazać. Oby była z nami jak najdłużej.

SIUM


Zdjęcia:W oczekiwaniu na nabożeństwo.Na tej mszy było więcej ludzi niż zwykle w niedzielę.Ksiądz Janusz Grzybek przekazuje Jubilatce list z błogosławieństwem biskupa Jana Bernarda Szlagi.Burmistrz Dariusz Skalski składa pani Władysławie urodzinowe gratulacje.Kierownik USC Krystyna Lutka życzy wszystkiego najlepszego. Wielu lat, pani Władysławo!To było radosne przyjęcie.

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!