www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
wtorek, 19 styczeń 2021
 
 
DARIA RIETZEL. Mapy naszych miejscowości – Koźmina, Pogódek i Jaroszew Drukuj E-mail
niedziela, 09 listopad 2014

- W środę będziecie mieli na dwóch lekcjach warsztaty – powiedział pan nauczyciel. Warsztaty – pomyślałam – pewnie znowu to samo … NUDA! No ale jak mus to mus...Nadszedł już czas warsztatów. Wszyscy zasiedliśmy w ławkach i czekamy. Wchodzi pani dyrektor, ksiądz – bo mieliśmy mieć właśnie religię – i jakiś pan. Hmm… coś znajomo wyglądający. Ano tak! W zeszłym roku też mieliśmy z nim zajęcia. Ciekawe, o czym w tym roku będzie mówił? Pewnie o tym samym, co wszyscy – zachowanie, bla bla bla… Jednak miło nas zaskoczył. Zamiast nudnych pogadanek mieliśmy interesujące zajęcia - aż szkoda, że tak krótko trwały. Mieliśmy w grupach namalować mapy naszych miejscowości – Koźmina, Pogódek i Jaroszew. Wciągające zadanie, bo miała być to mapa z naszej perspektywy – nasze nazwy, miejsca spotkań itp. Krótko mówiąc zajęcia tak fajne, tak się wszystkim podobały, że aż szkoda było się żegnać.

Moja grupa - jako, że mieszkamy w Koźminie - zajęła się właśnie tą miejscowością. W skład zespołu wchodzili: Damian, Julia, Paulina i oczywiście ja - Daria. Podeszliśmy do zadania trochę inaczej niż reszta, bo najpierw sporządziliśmy szkic wsi (co, jak się okazało, było łatwiejsze niż późniejsze odwzorowanie go na dużej kartce). Gdy już sporządziliśmy plan "co i gdzie", zaczęła się obróbka. He he he, poniosła nas trochę fantazja z uzbrojonymi kotkami i dużymi krowami, ale w całości wyglądało to nawet ciekawie. Gdy już przyszedł czas prezentacji, Damian - jako że wiedzieliśmy, iż on dobrze zaprezentuje naszą pracę – opowiadał, co się gdzie znajduje, co oznaczają poszczególne obrazki i oczywiście odpowiadał na pytania, których nie było dużo.

Daria Rietzel

Zajęcia pt.  Mapa naszej miejscowości jako miejsce akcji reportażu lub opowiadania  przeprowadził Tadeusz Majewski (koło dziennikarskie Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!