www.mamboteam.com
 
piątek, 04 grudzień 2020
 
 
SKARSZEWY - ŚMIERTELNY WYPADEK W KAMIEROWIE Drukuj E-mail
wtorek, 04 sierpień 2015


Policjanci ze Skarszew wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj po południu w miejscowości Kamierowo. Wskutek uderzenia w drzewo zginął 52-letni pasażer mercedesa. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący tym autem mężczyzna był nietrzeźwy.

 

Wczoraj około godziny 17:45 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał informację o wypadku drogowym, do jakiego doszło w miejscowości Kamierowo. Przyjmujący zgłoszenie policjant natychmiast skierował w ten rejon funkcjonariuszy ze Skarszew.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, do zdarzenia doszło, gdy kierowca osobowego mercedesa jadąc w kierunku miejscowości Mirowo Duże zjechał na prawe pobocze drogi i bokiem auta uderzył w drzewo. Obrażenia, jakich doznał 52-letni pasażer, okazały się śmiertelne. Mężczyzna po blisko godzinnej reanimacji zmarł.

 Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 33-letniego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Mundurowi sporządzili oględziny miejsca zdarzenia oraz rozbitego mercedesa. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Marcin Kunka  Oficer prasowy  KPP w Starogardzie Gdańskim  tel. 58 737 02 33   www.starogardgdanski.policja.gov.pl  BIP KPP Starogard Gd.
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!