www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
sobota, 04 lipiec 2020
 
 
BARŁOŻNO
Zainwestuj we wspólnika Drukuj E-mail
środa, 02 sierpień 2006
We wsi stoi kompleks budynków. Napis na jednym z nich głosi, że to Dom Pogodnej Starości “Orzech”. Niestety, obiekt nigdy jako DPS nie ruszył, ale za to ma burzliwa paroletnią historię – była tu szkoła, sklep, a teraz jeden wielki znak zapytania.
Czytaj całość...
 
Ślady materialne i niematerialne Drukuj E-mail
środa, 02 sierpień 2006

 Kościół p.w. św. Marcina w Barłożnie w słoneczny dzień lśni jak perełka barokowej architektury. – Początek tego kościoła to XV w. – zaskakuje nas ks. proboszcz Jarosław Kreft. – Północno-wschodnia część jest gotycka. Ta część, która się rzuca w oczy, została dobudowana w XVIII w.

Czytaj całość...
 
Kamiński w Barłożnie Drukuj E-mail
środa, 02 sierpień 2006
W centrum wsi śliczny kościółek. Na frontowej ścianie rzeźby. Między murkiem a kościółkiem groby. Nad grobami też figury świętych. Za murkiem kończy się ziemia święta, ale nie tak do końca. Bo potem, co kilkadziesiąt metrów napotyka się albo boże męki, albo jakieś inne figury świętych. Takie to polskie – święte miesza się ze zwyczajnością, tradycja z dniem codziennym. W takiej wsi oczywiście musi żyć rzeźbiarz ludowy, kontynuujący pracę przodków


 

Czytaj całość...
 
Barłożno - króliki Drukuj E-mail
środa, 02 sierpień 2006

MAŁY BIZNES. Zielone jest, materiał na inwestycję też, zbyt jest, chęć również. O co więc chodzi? Do dzieła! Tak jak to robią bracia Kamińscy

Czytaj całość...
 
Sołtys o Barłożnie Drukuj E-mail
poniedziałek, 24 lipiec 2006

Barłożno liczy 768 mieszkańców i jest największym sołectwem w gminie Skórcz. Nie ma tu żadnych usług rzemieślniczych, to wieś typowo rolnicza. Przeważają gospodarstwa powyżej 10 ha.

Czytaj całość...
 
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!