www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 28 październik 2020
 
 

ARTYKUŁ ARCHIWALNY
Jak szkółka piłkarska

W przedwieczornym słońcu aż biją w oczy jaskrawą zielenią boisko i tereny wokół szkoły. Setki metrów sześciennych ładnie przystrzyżonej trawy. Na boisku zaskakujący widok - kilkunastu chłopców kopie piłki. Ale nie "na dziko" - widać, że to zorganizowany trening.

Paweł Derdowski dojeżdża tu z Wolentala. Jest trenerem piłki nożnej. W Wielkim Bukowcu zajmuje młodzieżą. Trening wygląda zupełnie tak, jakby to była jakaś piłkarska szkółka.
- Trenujemy dwa razy w tygodniu po półtorej godziny - mówi. - Razem trzy godziny w tygodniu. Chętnych jest sporo. Proszę popatrzeć. To jest młodzież z w końcu niezbyt wielkiego Wielkiego Bukowca i z Czarnegolasu. Trenuję też tutejszą drużynę seniorską - B-klasowego "Szpaka". Sam też gram w "Szpaku". Współtworzyłem tę drużynę i jestem do niej przywiązany. Naszym mankamentem jest to, że w zespole gra tylko kilku zawodników z tej miejscowości. Ta młodzież w przyszłości  ma grać w "Szpaku". Dzięki temu będzie to drużyna składająca się przede wszystkim  z zawodników stąd.  Mieszkańcy będą się bardziej interesować meczami. Bawię się w to już czwarty rok. Wielkich sukcesów z tą młodzieżą jeszcze nie odniosłem, ale trzeba też powiedzieć, że nie było specjalnie gdzie się sprawdzać. Powołaliśmy wraz z trenerami z sąsiednich gmin ligę międzygimnazjalną. Gra w nią młodzież z Bobowa, Lubichowa, Gminy Skórcz, Smętowa i Osieka.   
Jak zwykle w tych naszych parasportowych wywiadach jesteśmy nachalni i pytamy o pieniądze. W końcu trener, który opiekuje się dwiema drużynami i to w godzinach popołudniowych oraz w weekendy, powinien nieźle zarabiać. Przyzwoite wynagrodzenie to też gwarancja wieloletniej pracy szkoleniowca z młodzieżą. Liczymy. Okazuje się, że po odjęciu kosztów przejazdu z Wolentala do Wielkiego Bukowca trenerowi wychodzi na rękę nieco ponad  100 złotych. Ale on nie narzeka. Po prostu to kocha.

Na podstawie tytgodnia Kociewiak środowe wydanie Dziennika Bałtyckiego

INNE DANE
DATA PUBLIKACJI: 2004-11-02 12:03:25
SERWIS: gminaskorcz.kociewiacy.pl
UPIEA v. 0.7
© Piotr Madanecki 2006
 
REKLAMA 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!