www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 28 październik 2020
 
 
Mirotki. Mistrz ortografii wyłoniony Drukuj E-mail
wtorek, 27 marzec 2007
Mirotki, gm. Skórcz. Język polski w zapisie to dżungla pełna pułapek. A każda impreza dotycząca ortografii to pokonywanie fragmenciku tej dżungli 

16 marca (w piątek) w Publicznej Szkole Podstawowej w Mirotkach odbył się finał V Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz ortografii”. Uczestniczy rozpoczęli ortograficzne zmagania o godz. 9.00. W konkursie wzięli udział zwycięzcy etapu szkolnego z poszczególnych szkół w: Wielkim Bukowcu, Pączewie, Mirotkach.
- Jesteśmy szkołą, która wyszła z pomysłem konkursu – poinformowała nas Grażyna Kościelna, dyrektor szkoły. - Konkurs składa się z trzech etapów: klasowego, szkolnego i gminnego. Po raz pierwszy ma formułę zajęcia otwartego. W etapie gminnym biorą udział zwycięzcy konkursu ortograficznego z trzech szkół podstawowych. Imprezę prowadzi polonistka naszej szkoły Lidia Piotrzkowska.

Uczestnicy ortograficznych zmagań brali udział w kilku konkurencjach: dyktando ortograficzne, pisownia wielką i małą literą - krzyżówka, prawda - fałsz, zgaduj zgadula, Sherlock Holmes poszukuje błędów.
- Pokazaliście, że znacie zasady. Macie dużą wiedzę ortograficzną. Fajnie, że dbacie o poprawność języka - mówiła na zakończenie pani Lidia.
A oto najlepsi z najlepszych. I miejsce - Magdalena Czarnecka (Publiczna Szkoła Podstawowa w Mirotkach) II - Roksana Grochowska (Publiczna Szkoła Podstawowa w Mirotkach), III - Marcin Komor (Publiczna Szkoła Podstawowa w Wielkim Bukowcu)
Pani dyrektor wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody książkowe. Wszyscy pozostali uczniowie, którzy obserwowali zmagania kolegów i koleżanek, otrzymali lizaki. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Mariola Ciesielska z PSP w Wielkim Bukowcu, p. Anna Laskowska-Piontek z PSP w Pączewie, p. Lidia Piotrzkowska z PSP w Mirotkach.
Kamila Sowińska
Zdjęcia Tadeusz Majewski


1. Najlepsi w konkursie.


2. Konkurs ortograficzny też może być ciekawym widowiskiem. Na zdjęciu uczestnicy turnieju i widzowie.


3. Czy są tu jakieś błędy?
 
wstecz   dalej »
REKLAMA 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!