www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 25 październik 2020
 
 
Gm. Skórcz. „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” Drukuj E-mail
środa, 20 luty 2008
„Mamo poczytaj mi bajkę…..” Te słowa często słyszy każda mama. Okazuje się, że bajki to klucz do wiedzy i rozwoju fantazji dzieci. Już dawniej badania nad rozwojem dzieci pozwoliły określić, że czytanie dziecku może przerodzić się w późniejszym czasie w rozwój myślenia matematycznego oraz czytanie otwiera drzwi do skarbnicy wiedzy ludzkiej „MYŚLI”.
 
Nie potrzeba tytułów naukowych ani drogiego sprzętu, by czytać książki. Bo przecież są one dostępne w każdej bibliotece! Na potwierdzenie tej tezy w dniu 8 lutego 2008 r. wzięłam udział w akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, którą przygotowała Pani Dyrektor Publicznej Biblioteki w Pączewie Krystyna Rompa. Pani Dyrektor zadbała o nastrojowy wystrój biblioteki oraz przygotowała łakocie dla dzieci, które zostały poczęstowane kanapkami z naturalnym miodem.

Spotkanie zostało zorganizowane dla dzieci z oddziału zerówki Zespołu Szkół Publicznych w Pączewie. Dla dzieci przygotowano wygodne materace by mogły wygodnie słuchać bajek. Bajki przeczytała dzieciom między innymi: Pani Grażyna Stolc Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Pączewie oraz Pani Regina Kuczyc Radna Rady Gminy Skórcz i członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Pączewie.

Dzieci chętnie uczestniczyły odpowiadając na pytania zadawane w trakcie czytania bajek. Poniżej przedstawiam reportaż fotograficzny z zorganizowanego spotkania.

MAMO TATO PROSZĘ PRZECZYTAJ MI BAJKĘ!!!!!!!!!!!!!!!
Na potwierdzenie tezy, że warto czytać dzieciom,  przedstawiam zbadane zalety głośnego czytania.

1.Buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem,
2.Tworzy skojarzenie czytania z przyjemnością i poczuciem bezpieczeństwa,
3.Niezwykle stymuluje rozwój mózgu,
4.Rozbudowuje słownictwo,
5.Uczy myślenia, pomaga w rozumieniu ludzi, świata i siebie,
6.Uczy wartości moralnych itd…

Można dużo jeszcze wymieniać, ale należy pamiętać, że codzienne głośne czytanie jest szczepionką przeciwko wielu niepożądanym wpływom!
Informację przygotowała Janina Kalbarczyk.

A oto galeria zdjęć

 
wstecz   dalej »
REKLAMA 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!