www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
sobota, 31 październik 2020
 
 
90-lecie urodzin Aleksandra Truszkowskiego Drukuj E-mail
środa, 10 marzec 2010
Pana Aleksandra Truszkowskiego odwiedzili: wójt gminy Skórcz Erwin Makiła, Gabriela Kozłowska - kierownik GOPS i Lucyna Kajut - pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skórczu. Złożyli  Solenizantowi najserdeczniejsze życzenia -  dobrego zdrowia i wielu pogodnych dni.


Z życia Solenizanta

Urodził się 22 lutego 1920 roku na Podlasiu w miejscowości Truszki, gmina Śniadowo. Miał czterech braci i dwie siostry. Mieszka w Czarnymlesie od września 1958 roku. Ma pięcioro dzieci (Kazia, Maria, Teresa, Jerzy, Grażyna), 17 wnuków i 12 prawnuków.
Ojcowiznę na Podlasiu pozostawił bratu i kupił gospodarstwo w Czarnymlesie, na którym obecnie mieszka wraz z synem, jego żoną i dziećmi. Na gospodarstwie nie było żadnych budynków, więc zbudował wszystko od podstaw. Nim przywędrował z Podlasia na Pomorze, odbył służbę wojskową w Warszawie, w Cytadeli. Podczas tej służby porządkował Warszawę z ruin. Jego starszy brat zginął podczas wojny w Królewcu, a drugi w Żebrach.
W 1949 roku pan Aleksander wziął ślub z Ireną Tyszka, która pochodziła z miejscowości Milewo - Tosie, również z Podlasia. W 1960 roku przywędrował na Pomorze również młodszy brat małżonki, Tadeusz.

Informację przygotowała Janina Kalbarczyk

 
wstecz   dalej »
REKLAMA 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!