www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
piątek, 30 październik 2020
 
 
KARTKI Z ŻYCIA PARAFII PĄCZEWO Drukuj E-mail
czwartek, 06 styczeń 2011

Ostatnia przed Wigilią Bożego Narodzenia msza roratnia. Rozpoczyna ją tradycyjna procesja dzieci z lampionami rozpraszającymi mroki ciemności. Wśród najmłodszych Bartek Górecki – dla niego ów dzień to wielkie święto. Po kilku miesiącach terminowania zostaje uroczyście przyjęty do grona ministrantów. Bartek klęczy u stóp ołtarza, wszyscy obecni na Mszy św. powstają, a Ksiądz proboszcz Ireneusz Nowak dostojnie czytając akt mianowania wymienia czynności, które będzie miał prawo wykonywać Bartek (np. będzie mógł nosić kadzidło).W czasie kiedy Bartek z pomocą starszego kolegi Jakuba ubiera dopiero co poświęconą komeżkę i kołnierzyk, w kościele rozbrzmiewa hymn ministrantów "Króluj nam Chryste". Bartek pokazuje się wszystkim i rozpoczyna służbę przy ołtarzu: podaje ampułki, bije w gong, trzyma paterę.
Jak i na poprzednie roraty, tak i na te ostatnie dzieci przyniosły serduszka z wypisanymi swoimi dobrymi uczynkami. Spośród nich ksiądz losuje dziecko, do którego trafiła na Boże Narodzenie figurka Matki Boskiej. Tym razem szczęście uśmiecha się do Piotrka. Wyraźnie zadowolony chłopiec obiecuje zaprosić do wspólnej modlitwy najbliższych i sąsiadów.
Na koniec uwieczniamy na fotografii Księdza Proboszcza z dziećmi, które systematycznie przychodziły na roraty z lampionami. Ksiądz obdarowuje naszych najmłodszych parafian słodyczami.>><<Wigilia Bożego Narodzenia. Pasterka. Żłóbek, choinki z lampkami, okazjonalny obrus na mównicy. Niezawodna orkiestra dęta OSP z Bobowa z naszym panem Stasiem. I niespodzianka! Z zakrystii wraz z naszym Księdzem proboszczem Ireneuszem Nowakiem wychodzi ksiądz Zbigniew Kotliński ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów - Ojciec Alabare. To dla nas wielka radość i wielki honor, że zaledwie w kilka dni po powrocie z boliwijskiego buszu ksiądz zechciał spędzić te jakże ważne święta z nami! W podarku ksiądz Zbigniew przynosi kazanie o Bożym Narodzeniu oraz przesłanie z Boliwii. Wystarczy tylko trochę wyobraźni, aby w naszym kościele pojawili się bohaterowie opowieści Księdza: plemiona pierwotnych Indian z łukami łowiący ryby, łódź płynąca w ostępy dżungli (gdzie nie sposób dotrzeć żadną z dróg lądowych, bo ich po prostu nie ma), cudnie śpiewające ptaki, barwne papugi i dzięcioły... I w tej rajskiej krainie ucieszona gromadka tubylców. Sprawcą owej radości był Ojciec Zbigniew, a pośrednio i my. Właśnie między innymi z naszych datków pochodziły dary, jakie Ojciec Alabare zawiózł do Boliwii i rozdał Indianom. Było 300 różańców, były bale materiałów, z których tamtejsze kobiety pod opieką sióstr zakonnych własnoręcznie mogły uszyć sukienki, były sandałki dla najmłodszych, aby mogli bezpiecznie biegać wśród wysokich traw, była też żywność z której przygotowano wielką ucztę dla całej wsi - ryż z wołowiną. Do obiadu popijano lokalny napój produkowany w bardzo oryginalny sposób - chichę (cziczę)... W tę mroźną noc opowieść Ojca Zbigniewa rozgrzewa nasze serca! I za to mu serdecznie dziękujemy. Ksiądz Kotliński pozostaje z nami do końca świąt.
>><<
Między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem po pączewskich dróżkach kolędują Kolędnicy Misyjni. Młodzież szkolna pod opieką pań Ireny Trochowskiej oraz Angeliki Maleckiej życzy zdrowia, pomyślności i żebyśmy docelowo poszli do nieba. W czasie adwentu Koło Misyjne zorganizowało kiermasze, na których oferowano ozdoby świąteczne przygotowane przez dzieci. Dobrowolne datki z obu akcji przeznaczone zostaną na potrzeby misji świętych.>><<
Nasza pączewska parafialna strona internetowa obchodzi drewniany jubileusz – 5-lecie istnienia. Przez ten czas zanotowaliśmy ponad 110t ys. wejść na podstrony (te, na których mamy system statystyk), opublikowaliśmy ponad 300 informacji w aktualnościach. W samą tylko Wigilię naszą WWW odwiedziło 832 internautów (wielu z Anglii i Kanady), którzy skorzystali głównie z podstron z modlitwą przy wigilijnym stole oraz z pastorałkami.

Barbara Dembek-Bochniak
 
wstecz   dalej »
REKLAMA 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!