www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 28 październik 2020
 
 
BARBARA DEMBEK-BOCHNIAK. ŚWIĘTO STRAŻAKÓW – ŚW. FLORIANA – W PARAFII PĄCZEWO Drukuj E-mail
poniedziałek, 04 maj 2015


4 maja 2015 roku w pączewskim kościele wicedziekan Dekanatu Skórzeckiego ks. Ireneusz Nowak odprawił Mszę Św., podczas której modliliśmy się przez wstawiennictwo św. Floriana o opiekę Bożą dla strażaków.


Oprócz drużyn parafialnych OSP z Pączewa i Wolentala przybyli strażacy z innych gminnych drużyn Ochotniczej Straży Pożarnej. Ksiądz Nowak przypomniał postać świętego. Wszystkim strażakom złożył serdeczne życzenia, aby cechy ich patrona – odwaga, męstwo, zawierzenie Chrystusowi, zawsze były im bliskie. W imieniu strażaków księdzu dziekanowi Nowakowi podziękował Komendant Gminny OSP Skórcz dh Antoni Chyła. Zaproponował, aby w dzień św. Floriana w kościele w Pączewie corocznie gromadzili się strażacy nie tylko z parafii Pączewo, ale jak dziś - z całej gminy Skórcz. Ks. Nowak przyjął propozycję z radością.

Na zakończenie wykonaliśmy wspólne zdjęcie strażaków z ks. Nowakiem. Jak widać, i co szczególnie cieszy, licznie przybyli najmłodsi strażacy. Na zdjęciu widać trzy pokolenia druhów!

Po Mszy Św. strażacy zapalili znicze i modlili się przy pomniku ku czci ofiar II wojny światowej (wśród których był też współzałożyciel OSP w Wolentalu) oraz przy grobach druhów na pączewskim cmentarzu.

Barbara Dembek-Bochniak


 

 

 

 

 

 


 
wstecz   dalej »
REKLAMA 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!