www.mamboteam.com
 
poniedziałek, 18 styczeń 2021
 
 
GMINA SKÓRCZ - WOJNA O SZKOŁY. "Najważniejsze jest Dobro Dzieci" Drukuj E-mail
niedziela, 26 luty 2017

POLEMIKI

Mówi wójt gminy Skórcz Sławomir Czechowski:

Po obejrzeniu reportażu TVP Gdańsk w ubiegły czwartek, po przeczytaniu artykułu z „Gazety Kociewskiej” i po wypowiedzi posła Jana Kiliana uważam, że należy się wyjaśnienie dla mieszkańców gminy Skórcz i opinii publicznej, która przeczytała ten artykuł.


Bardzo szanuję posła Jana Kiliana, ale mocno mi się wydaje, że słucha ludzi, którzy mówią mu o zamknięciu szkoły w Mirotkach. Nigdy z moich ust nie padły słowa, że chcę zamknąć szkołę w Mirotkach czy jakąkolwiek inną szkołę w gminie. Ja i radni gminy Skórcz robimy wszystko, aby utrzymać siatkę szkół.

Czasy się zmieniają, postęp cały czas idzie do przodu. Ustawy się zmieniają, rządy się zmieniają. Rady się zmieniają, wójtowie też. Chciałbym Państwa zapewnić, że wszystkie uchwały Rady Gminy w Skórczu są przygotowywane rzetelnie i sumiennie. Przed podjęciem jakiejkolwiek uchwały są komisje, na których każdy ma prawo przedstawić swoje zdanie. Uchwała w sprawie naszych szkół była także sumiennie i rzeczowo przedyskutowana na komisjach. Nawet na komisjach mieszkańcy Mirotek i Wielkiego Bukowca też wyrażali swoje zdanie na temat naszych szkół. I także mówili, co w ich mniemaniu jest najważniejsze dla dobra ich dzieci.

Nasi radni są wybrani spośród naszych sołectw, powinni być głosem naszych mieszkańców. Wybrani zostali dlatego, że są szanowani w swoim społeczeństwie i pewnie dlatego, że są mądrzy. Każdy radny głosuje według swojego sumienia i w naszej radzie nie ma dyscypliny partyjnej. Niejednokrotnie moje pomysły były zmieniane, a czasem nawet nieakceptowane przez większość. Cieszę się, że nie jestem dyktatorem i potrafię zmieniać zdanie, gdy ktoś mnie przekona do swoich racji.

Przed głosowaniem nad uchwałą intencyjną w sprawie szkół wstałem i poprosiłem o głos. Poprosiłem radnych o głosowanie zgodne ze swoim sumieniem i wykorzystanie swojej mądrości. Cieszę się, że dla dobra wszystkich naszych dzieci uchwała została podjęta. Jedenaście głosów za, dwa przeciwne i jeden wstrzymujący.

Szanowni Państwo, od października 2016 roku zajmuję się oświatą, spotykam się z panią kurator, byłem na spotkaniu z panią minister Anną Zalewską. Tak jak P. Zalewska twierdzi, że każda gmina jest inna, tak i ja twierdzę. Nasza uchwała nie łamie prawa, ale nasza gmina jest specyficzna i szkoły są tam, gdzie są. Oferuję naszym dzieciom dowozy prawie z każdego fyrtla gminy, co też niektórzy uważają za nienormalne, ale my to robimy dla dobra naszych dzieci.

Dla dobra naszych dzieci chcemy też jak najbardziej zoptymalizować dojazdy od przyszłego roku. Chcemy, żeby gdy kończą zajęcia zaraz odjeżdżały do domów. Oferujemy naszym dzieciom halę sportową i orlika, niestety tylko w Pączewie. Nikt pewnie nie przewidział, że jak będzie budowana szkoła w Pączewie, to po jakimś czasie będzie niż demograficzny. Teraz jest jakby nadzieja, że dzieci będzie rodzić się więcej. „500+” działa, mam nadzieję, że będzie działać jak najdłużej. Mam też nadzieję, że nasze społeczeństwo przestanie się starzeć, a będzie więcej młodych ludzi, którzy zapełnią wszystkie nasze szkoły. A może kiedyś w przyszłości tak będziemy się rozmnażać, że będzie trzeba rozbudować szkołę w Mirotkach czy w Barłożnie, czy w Wielkim Bukowcu. Na razie mamy, co mamy i musimy gospodarować tym, co mamy. Też chciałbym, żeby w Mirotkach była klasa VII i VIII, ale nawet pani kurator mówi, że na te czasy nie ma tam warunków. Po objeździe naszych wszystkich szkół pani kurator była zachwycona tym, co mamy i, że tak wspaniale to funkcjonuje. Mówiła, że my powinniśmy być wzorem dla innych. Jestem osobiście zdziwiony, że niektórym naszym mieszkańcom się to nie podoba.

Martwi mnie fakt, że ktoś chce zrobić z tego wojnę polityczną, i że ktoś chce pana posła Jana Kiliana nastawić przeciwko mnie. Popieram działania na rzecz naszych mieszkańców przez naszych rządzących, popieram „500+”, popieram mieszkanie+, cieszę się, że wiek emerytalny się skraca, cieszę się, że walczymy ze smogiem, cieszę się, że nie będzie gimnazjów, bardzo się cieszę, że nie podoba się prezesowi wycinka drzew, bo robią się czystki z naszym drzewostanem.

Drodzy Mieszkańcy Gminy Skórcz i Drogie Dzieci, też dla waszego dobra rozmawiam z posłami PIS-u. Platformy Obywatelskiej, SLD też rozmawiałem z PSL-em, jeśli będzie okazja to będę rozmawiał z Posłami Kukiza czy Petru, ale nigdy nie zapiszę się do żadnej partii czy opcji politycznej. Uważam, że tam gdzie zaczyna rządzić dyscyplina partyjna tam często, ale nie zawsze zaczyna się głupota. Mam nadzieję, że Pan Poseł też spojrzy na rzeczywistość naszej gminy, mam wielką nadzieję, że to jest nie tylko walka o głosy.

Kilka suchych kwot dla informacji, bo tu nie ma nic do ukrycia - przejdź

 


 
wstecz   dalej »
REKLAMA 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!