www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 20 kwiecień 2014
 
 
DANE PODSTAWOWE
GMINA SKÓRCZ

ADRES: ul. Dworcowa 6, 83-220 Skórcz

KONTAKT: Telefon (+48 058) 582-46-45, Faks (+48 58) 582-49-99
WÓJT: Sławomir Czechowski, Telefon (+48 58) 582-49-16, e-mail: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ,
SEKRETARZ: Krystyna Noga, Telefon (+48 58) 46-45
Jak Bóg dał, żeby włosy wypadły, to i tak wypadną
niedziela, 28 listopad 2010
Pani Celina i pan Stefan mają szczęście. Mieszkają w tradycyjnym, ceglanym domu. Niszczą teraz takie, a szkoda, bo te budynki mają duszę. Jednak nie wszystko można zrównać z ziemią. Fryzjerstwo było, jest i będzie. O to, jak było, pytam panią Celinę:
Czytaj całość...
 
Gmina Skórcz. Komunikaty: zmiana adresu e-mail i strona www.gminy
wtorek, 02 listopad 2010

W ZWIĄZKU ZE ZMIANĄ ADRESÓW E-MAIL URZĘDU GMINY W SKÓRCZU ORAZ ZMIANĄ NAZWISKA JANINY KALBARCZYK UPRZEJMIE INFORMUJĘ, ŻE NOWY ADRES E-MAIL INSPEKTORA DS. PROMOCJI I ROZWOJU LOKALNEGO, KULTURY, SPORTU I REKREACJI BRZMI:

Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


Czytaj całość...
 
Gmina Skórcz. Ozłocona Krzyżem Zasługi
środa, 13 październik 2010
Stefania Laskowska została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Uroczystość odbyła się w siedzibie Urzędu Gminy Skórcz w dniu 24 września 2010 r.
Odznaczenie wręczył wicewojewoda pomorski, Michał Owerczak. W uroczystości uczestniczyli wszyscy pracownicy Urzędu Gminy Skórcz z Wójtem Erwinem Makiła oraz Przewodniczącym Rady Gminy Józefem Ollerem.
Czytaj całość...
 
POMOC GMINY SKÓRCZ DLA BOGATYNI
wtorek, 14 wrzesień 2010
W odpowiedzi na apel Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia o pomoc finansową dla powodzian w Bogatynii Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skórczu zorganizował Loterię Fantową w trakcie obchodów Dożynek Powiatu Starogardzkiego oraz Gminy Skórcz w dniu 5 września 2010 r. na stadionie miejskim w Skórczu. Głównymi  nagrodami  w  loterii były :

Czytaj całość...
 
LISTY. "Tradycja rodzinna sięga XVI wieku i czasów reformacji..."
sobota, 11 wrzesień 2010
Do wiadomości: Pan Redaktor Tadeusz Majewski.
Szanowny panie Redaktorze. Przypadkiem, dzięki mapom, dotarłem na Państwa niezwykle interesującą stronę. Moje korzenie też w znacznym stopniu znajdują się na Kociewiu. Jeżeli ktoś z Państwa interesuje się historią Waszej Ziemi w takim aspekcie, to chętnie podzielę się mailowo informacjami o historii pewnej rodziny kociewskiej z okolic między Skórczem a Kościelną Janią. Wdzięczny będę za Pańską/Państwa odpowiedź. Z poważaniem, Ł.Lewandowski.

Czytaj całość...
 
OSKAR GMINY SKÓRCZ DLA PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY JÓZEFA OLLERA
czwartek, 02 wrzesień 2010
Rada Gminy w Skórczu na wniosek grupy radnych i Wójta Gminy przyznała statuetkę Oskara Gminy „Za zasługi dla Gminy Skórcz”.

Wójt Gminy Skórcz Erwin Makiła i Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Skórcz Pani Bożena Predel wręczyli Oskara Gminy Skórczu Przewodniczącemu Rady Gminy Panu Józefowi Oller.

Czytaj całość...
 
Kanalizacja Wolentala – I etap budowy „Północy”
poniedziałek, 02 sierpień 2010
W dniu l grudnia 2009 r. została zawarta umowa Urzędu Gminy Skórcz z Samorządem Województwa Pomorskiego o dofinansowanie projektu „Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w gminie Skórcz - budowa kolektora sanitarnego „PÓŁNOC" I etap, zadanie l - Wolental wraz z przebudową sieci wodociągowej" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013, Osi Priorytetowej 8. Lokalna infrastruktura podstawowa, Działania 8.2. Lokalna infrastruktura ochrony środowiska, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Czytaj całość...
 
Budowa hali sportowej w Pączewie
niedziela, 01 sierpień 2010
Będzie wcześniej
Dnia 26 stycznia br. wójt gminy Skórcz Erwin Makiła wraz ze skarbnik UG Krystyną Trun podpisali z Samorządem Województwa Pomorskiego umowę o dofinansowanie projektu „Budowa hali sportowo-widowiskowej w Pączewie". Obecnie projekt – dzięki współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013 oraz z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – nabrał już realnych kształtów. Termin oddania obiektu do użytku pierwotnie określono na wrzesień 2011 r., ale prace są przyspieszone.
Czytaj całość...
 
XIII Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy
czwartek, 29 lipiec 2010
Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE zaprasza na XIII Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy. Odbędzie się on w dniach 7-8 sierpnia. Nocleg organizator zapewnia w szkole w Pączewie.

Czytaj całość...
 
Letni plener artystyczny w szkole w Mirotkach
niedziela, 25 lipiec 2010
W dniach od 11 do 18 lipca szkoła w Mirotkach zorganizowała plener artystyczny, który zakończył się wernisażem i wystawą prac malarskich oraz prezentacją utworów literackich. W plenerze uczestniczyli artyści lokalni: Barbara Pawłowska, Danka Łucznik, Mirosław Ossowski, Grzegorz Piotrowski, a także artyści z Kaszub: Teresa Marzec, Ludwika Szefke, Krystyna Dering, Zygmunt Leśniowski; Żuław: Elżbieta Olbryk, Ewa Żyłowska i Wybrzeża: Urszula i Janusz Rybińscy, Barbara Paluch i Alicja Grześkowiak.
Czytaj całość...
 
WIELKI SUKCES PARAFII PĄCZEWO
sobota, 17 lipiec 2010
Zarząd Województwa Pomorskiego przychylił się do opinii Grupy Strategicznej ds. Lokalnej infrastruktury społecznej i inicjatyw obywatelskich i dofinansował w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 projekt pod tytułem: „Prace konserwatorskie i restauracyjne Kościoła p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Pączewie” złożony przez tę parafię. Przy całkowitej wartości 340 840,66 zł przyznano dofinansowanie w wysokości 75,74%, to jest 258 152,72 zł. Transze będą wypłacane dopiero po wykonaniu kolejnych etapów prac.

Czytaj całość...
 
50-lecie ślubu Państwa Krokowskich
poniedziałek, 05 lipiec 2010

50-LECIE ŚLUBU

Zygmunt i Irena Krokowscy 50-lecie ślubu obchodzili wraz z Wójtem Gminy Panem Erwinem Makiłą oraz Panią Danutą Skonieczną
Czytaj całość...
 
Gmina Skórcz. Złote Gody Państwa Graban
poniedziałek, 05 lipiec 2010

50-LECIE ŚLUBU PAŃSTWA MARII I ADAMA GRABAN

Maria i Adam Graban od 5 lat są mieszkańcami wsi Wielki Bukowiec, a w tym roku obchodzą 50-tą rocznicę ślubu. Pan Adam był szewcem, a Pani Maria odwiedzając Skórcz poznała męża. Pani Maria pochodzi z Czarnegolasu, gdzie w Kościele Parafialnym w Czarnymlesie zawarli związek małżeński.
Czytaj całość...
 
V Festyn Rodzinny Magia Kwiatów Polnych
piątek, 25 czerwiec 2010
Piękno przyrody Kociewia jako inspiracja do Festynu Rodzinnego Magia Kwiatów Polnych.

Mieszkamy na granicy z Borami Tucholskimi to ostoja spokoju i piękna przyrody.
KOCIEWIE to region mało znany, a coraz częściej odwiedzany przez turystów. Festyn został zainspirowany przyrodą kociewską, która otacza nas każdego dnia, a my w zabieganiu nie zawsze ją zauważamy. Więc przystańmy, a zobaczymy jak piękno zagląda do naszego życia, które często jest szare.
Czytaj całość...
 
Barłożno zaprasza na FESTYN RODZINNY " MAGIA KWIATÓW POLNYCH"
środa, 09 czerwiec 2010
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY  W DNIU 13 CZERWCA 2010r. (NIEDZIELA) O GODZ. 15  PRZY PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KS. SENATORA FELIKSA BOLTA W BARŁOŻNIE, GM. SKÓRCZ NA V FESTYN RODZINNY "MAGIA KWIATÓW POLNYCH". W PROGRAMIE:


Czytaj całość...
 
Dzień Dziecka w Mirycach
poniedziałek, 07 czerwiec 2010
Tradycyjnie 1 czerwca w Mirycach - gmina Skórcz  dzieci obchodziły swoje święto. Jak na małą wieś stawiło się 13 dzieci, więc było co robić. Kiełbaski z ogniska smakowały wyśmienicie, gofry z bitą śmietaną i nutellą również. Matki wspólnie z pociechami delektowały się swojskim ciastem. Konkursy i zabawy z nagrodami wypełniły ponad 3 godziny spotkania. Organizatorami byli: Anna Flak - terenowy opiekun świetlicy oraz miejscowa sołtyska Maria Konofał-Smukała.
Niżej relacja foto.
Czytaj całość...
 
Legendy Wolentala - z opowieści Juliana Franciszka Dubieli
niedziela, 30 maj 2010
Wyciągamy tę rozmowę z archiwaliów, gdyż młode reporterki z PG Pączewo ostatnio spisały zupełnie nieznaną legendę Horstmannie.

WOLENTAL. W gminie Skórcz i Smętowo widać - niczym wielkie zielone wyspy otoczone polami - wielkie skupiska starych, na ogół liściastych drzew. Znak to, że stoi tam pałac czy pałacyk. Albo stał. Czasami trudno takie wyspy "odczytać", bo otaczają je popegeerowskie zabudowania. Tak jest na przykład w Wolentalu.

Czytaj całość...
 
W Wielkim Bukowcu swe święto obchodzili strażacy gminy Skórcz
czwartek, 27 maj 2010

Zabawa i rywalizacja przede wszystkim!

W dniu 23 maja br. w Wielkim Bukowcu swe święto obchodzili strażacy Gminy Skórcz. Jednostka OSP w Wielkim Bukowcu otrzymała samochód od Komendy Policji Wojewódzkiej w Gdańsku, który w czasie Święta został poświęcony przez Ks. Kanonika Piotra Wilkowskiego Proboszcza Parafii Czarnylas. Samochód po przekazaniu został poddany karosacji i dostosowany do potrzeb jednostki OSP Wielki Bukowiec, która jako jedyna na terenie Gminy Skórcz znajduje się w systemie Ratownictwa Krajowego.


Czytaj całość...
 
Mirotki. Uroczyste obchody 70. rocznicy mordu katyńskiego
poniedziałek, 03 maj 2010
27 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Mirotkach odbyły się uroczyste obchody 70. rocznicy mordu katyńskiego.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 118 - 156 z 372
WIEŚCI Z KOCIEWIA
  TYTUŁ DATA PUBLIKACJI SERWIS POPULARNOŚĆ 
JUSTYNA SZARKOWSKA. O występie chóru Cantorum Gymevensis z Gniewa w Pinczynie [2014-04-20] GMINA ZBLEWO [60]  
WOJCIECH BIRNA. Rezygnując z czegoś mogę poczuć się wolnym [2014-04-19] WIRTUALNE KOCIEWIE [60]  
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych! [2014-04-18] WIRTUALNE KOCIEWIE [68]  
UKRADLI PONAD 5,5 TONY STALI ZE STAROGARDZKIEGO MŁYNA! [2014-04-18] STAROGARD GDAŃSKI [58]  
Najserdeczniejsze życzenia radości i pogody ducha [2014-04-18] GMINA ZBLEWO [64]  
TADEUSZ MAJEWSKI. Ks. biskup Jan Bernard Szlaga o Chrystusie [z 2002 r.] [2014-04-18] WIRTUALNE KOCIEWIE [697]  
PUP STAROGARD, OFERTY PRACY, SZKOLENIA GRUPOWE - 17.04.2014 [2014-04-17] WIRTUALNE KOCIEWIE [50]  
KACEPR MACHOWSKI. Historia / którą opowiem / będzie zimna [2014-04-17] WIRTUALNE KOCIEWIE [253]  
STAROGARD. "THE BRIGHT SIDE OF LIFE" - re - we - la - cja! [2014-04-16] STAROGARD GDAŃSKI [368]  
Droga Krzyżowa w Pinczynie w obiektywie FILIPA RYTELEWSKIEGO [2014-04-16] GMINA ZBLEWO [215]  
STANISŁAW SIERKO. Wyszedł Pan naprzeciw skundleniu [2014-04-16] STAROGARD GDAŃSKI [64]  
STANISŁAW SIERKO. Minister finansów uczy ekonomii w Starogardzie i Tczewie [2014-04-16] WIRTUALNE KOCIEWIE [48]  
O zwiększeniu dostępu do internetu szerokopasmowego w powiecie starogardzkim [2014-04-15] GMINA ZBLEWO [296]  
Chcemy innego Starogardu – Otwartego i Przyjaznego inicjatywom [2014-04-15] STAROGARD GDAŃSKI [95]  
KRONIKA POLICYJNA. 14.04.2014 [2014-04-14] WIRTUALNE KOCIEWIE [163]  
SYLWETKI. Łukasz Rocławski – człowiek związany z tańcem [2014-04-14] STAROGARD GDAŃSKI [270]  
Turniej "Pierwszy Krok Taneczny". Roztańczeni medaliści ze Zblewa [2014-04-14] GMINA ZBLEWO [336]  
ZABEZPIECZYLI AMFETAMINĘ ORAZ NIELEGALNY TYTOŃ, ALKOHOL I PAPIEROSY. FILM [2014-04-14] WIRTUALNE KOCIEWIE [54]  
Krzysztof Kłos pisze o Zlotach Ciemnogrodu Wojciecha Cejrowskiego i fotografii cyfrowej [2014-04-14] WIRTUALNE KOCIEWIE [2565]  
Kajakowa Impreza na Orientację MEANDER`14 [2014-04-13] WIRTUALNE KOCIEWIE [75]  
EDMUND ZIELIŃSKI. Janek Stachowiak i jego ród – część ostatnia [2014-04-13] WIRTUALNE KOCIEWIE [79]  
BOLESŁAWOWO. PATRIOTA. POWINIEN ZAGRAĆ W DOBRYM FILMIE! [2014-04-13] GMINA SKARSZEWY [113]  
W CIĄGU DWÓCH DNI MIAŁ DWA TYSIĄCE WEJŚĆ! UZUPEŁNIENIA [2014-04-13] GMINA SKARSZEWY [488]  
JUSTYNA DORAWA. VI Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Wesołe Nutki” [2014-04-13] GMINA ZBLEWO [255]  
WERONIKA MALINOWSKA. W efekcie może powstać artykuł o "autostradzie" w Zelgoszczy [młodzi-STG] [2014-04-13] WIRTUALNE KOCIEWIE [72]  
NINA NOWAKOWSKA. Elbląskie diabełki kobicowały "Kociewskim Diabłom" [2014-04-12] STAROGARD GDAŃSKI [199]  
ANTONI CHYŁA. Co można zobaczyć po 69 latach od bitwy pancernej w Grabowie [2014-04-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [1016]  
OSIEK. Zanim się rozkołyszą, można robić zdjęcia [2014-04-09] GMINA OSIEK [156]  
TADEUSZ MAJEWSKI. Sen Radogoszczy na przedwieczerz [FOTOREPORTAŻ] [2014-04-09] GMINA OSIEK [144]  
EUGENIUSZ CHEREK. To ks. Klemens PONKA udzielał ślubu J. i W. Rowińskim [2014-04-09] GMINA OSIECZNA [110]  

Więcej...
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!