www.mamboteam.com
MIASTO SKÓRCZ  
STRONA GŁÓWNA
poniedziałek, 03 sierpień 2020
 
 

ARTYKUŁ ARCHIWALNY
Jak każdy wrzuci złotówkę...
Godzina 15.30. Docieramy do Skórcza. Zgodnie z harmonogramem. Wchodzimy do Miejskiego Ośrodka Kultury. Okazuje się, że tu impreza jeszcze się nie zaczęła. Trwają ostatnie przygotowania. Wszystko musi przecież "grać" - i sprzęt nagłaśniający, i gastronomia, i przedmioty do licytacji (wielki stół).


Burmistrz Tadeusz Zieliński zaprasza nas do „reżyserki” (boks na podwyższeniu, z którego można oglądać salę). Tu do występu przygotowuje się gwiazda wieczoru - Rafał Dzienniak – uczestnik i laureat poważnych konkursów. Na co dzień gra w skórzeckim zespole "Play", ale dziś wystąpi solo. - Jest coś osobliwego w tej imprezie - zauważa Rafał. - Przyświęca jej szczytny cel. Mimo że ludzie nie mają pieniędzy, mogą naprawdę pomóc ludziom. Każdy wrzuca złotówkę i coś się uzbiera.
Nie ma co czekać na rozpoczęcie. Decyzją kierownika "lecimy" w kierunku Wielkiego Bukowca. Oczywiście jeszcze tu wrócimy.

Zebrano z puszek 1628,98 zł. Z licytacji 826,06. Zlicytowano tort za 215 zł. ufundowany przez prezesa GS Janusza Wódkowskiego
który kupił Roman Kitowski z baru Skrzat, akwarele Mirosława Osowskiego za 100 zł - kupił burmistrz Tadeusz Zieliński. Józefa Drożdż z KGW Barłozno wykonała choinkę udekorowana białymi kaczymi piórkami. Panie z kursu Centrum Pomocy Zawodowej dały swoje prace do licytacji.
INNE DANE
DATA PUBLIKACJI: 2006-01-12 10:15:00
SERWIS: skorcz.kociewiacy.pl
UPIEA v. 0.7
© Piotr Madanecki 2006
 
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!