www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
piątek, 03 kwiecień 2020
 
 
SMĘTOWO BIEGA Drukuj E-mail
wtorek, 08 kwiecień 2008
Jak co roku w pierwszą sobotę kwietnia (5.04) odbył się XXV Bieg Szpęgawski. W młodzieżowych biegach towarzyszących wzięli udział zawodnicy  klubu LLKS „Ziemi Kociewskiej” Smętowo oraz uczniowie tutejszej szkoły.  Dla większości członków klubu był to pierwszy start w tak licznie obsadzonej imprezie... i jednocześnie nadspodziewanie udany!


Największą niespodzianką była czwórka chłopaków ze Smętowa, którzy w kategorii klas 5-6 uplasowali się w pierwszej dziesiątce najlepszych.  Jakub Gruchała stanął na najniższym szczeblu podium,  Filip Siuda tuż za nim, zajął  IV lokatę, V m-ce zdobył Tomasz Kotowski, a Kacper Wohlert był VII.  Zaciętą walkę na finiszu stoczył również Paweł Nitza, który do 300m przed metą był 2, ostatecznie zajął IV miejsce w kategorii Gimnazjum. Dobrze spisały się również dziewczyny.

Najwyższą lokatę wywalczyła Natalia Szczepińska z Leśnej Jani, która zajęła VII miejsce w kategorii klas 3-4.
Po biegu odbyło się również losowanie nagród wśród wszystkich uczestników biegu. Trójka naszych podopiecznych okazała się szczęśliwcami wygrywając piłki nożne i maskotkę.

W biegu głównym na 5,8 km rewelacyjnie spisała się mieszkanka Smętowa  - Dominika Główczewska, która wygrała bieg w kategorii generalnej kobiet, wbiegając na metę z 50 metrową przewagą nad drugą zawodniczką  - Ukrainką Olgą Kalendrową.

Dziękujemy AWiO w Smętowie Gr. za zapewnienie autokaru podczas wyjazdu.
Oczywiście dla wszystkich uczestników należą się ogromne brawa za wytrwałość na trasie i ducha walki!
GRATULUJEMY!!!FOTOREPORTAŻ

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!