www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
piątek, 03 kwiecień 2020
 
 
Spartakiada Osób Niepełnosprawnych Drukuj E-mail
wtorek, 15 kwiecień 2008
AKTYWNOŚĆ NAJWAŻNIEJSZA

W zorganizowanej w sobotę (12.04) przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym I Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych wzięło udział 31 uczestników.
Najwięcej osób zjawiło się z
Warsztatów Terapii Zajęciowej z Nowego n. Wisłą. Również gmina Smętowo dzięki WTZ Lalkowy miała liczną reprezentację. Czynnie włączyli się także podopieczni Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy z Kopytkowa.

To było niezwykłe widowisko! Rywalizacja w
konkurencjach sportowych, rozegranych na sali sportowej ZKiW była niezwykle zacięta. Największą wolę walki wywołało przeciąganie liny, w której WTZ Nowe trzykrotnie pokonało WTZ Lalkowy wspólnie z Kopytkowem. Podczas tej imprezy nie było przegranych.

Wszystkich nagrodziliśmy pamiątkowymi medalami i dyplomami. Nie dało się ukryć, że była to najlepsza forma nagrodzenia zgromadzonych zawodników. Dzięki pomocy uczniów szkół z terenu gminy zawody przebiegały bardzo sprawnie. Zmaganiom towarzyszyła oprawa muzyczna.

Po dekoracji
odbył się wspólny poczęstunek przygotowany przez WTZ w Lalkowach, podczas którego nastąpiła wymiana wrażeń pomiędzy organizatorami a zaproszonymi gośćmi. W ten pochmurny dzień daliśmy radość nie tylko uczestnikom, ale i samym sobie.

Patrząc na zaangażowanie i wdzięczność, jaką
okazali zawodnicy Spartakiady, pragnie się częściej organizować imprezy z myślą o integracji osób niepełnosprawnych. Na koniec zaprosiliśmy wszystkich na bieg uliczny „Szlakami Jana z Jani”, który odbędzie się 17 maja w Kościelnej Jani.
Tekst: KN

Spartakiada w zdjęciach 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!