www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
wtorek, 07 kwiecień 2020
 
 
Gm. Smętowo. Ogólnopolski sukces lekkoatletów Drukuj E-mail
czwartek, 19 czerwiec 2008
W ramach VI Mityngu Lekkoatletycznego CAN-PACK CUP "Czysta gra 2008" Uczniowskie Kluby Sportowe zrzeszone pod nazwą UKS-korzeniowski.pl rywalizowały ze sobą o Puchar Szkółek Lekkoatletycznych na stadionie w Rzeszowie dnia 14 czerwca.  Podopieczni LLKS „Ziemi Kociewskiej” Smętowo w ramach partnerstwa startowali pod szyldem UKS "Drzewiarz - korzeniowski.pl" z Osiecznej.

Dzięki uprzejmości trenerów Stanisława Stosika oraz Bogdana Czai mogliśmy sprawdzić po raz pierwszy swoje możliwości na arenie ogólnopolskiej.

Nasi zawodnicy spisali się zaskakująco dobrze, przyczyniając się do zdobycia II miejsca w ogólnej klasyfikacji drużynowej (194 pkt.). Do I miejsca zabrakło startującym tylko 5 punktów. Ulegliśmy tylko UKS Rabka –Zdrój (198 pkt.). Poza tym kilku naszych zawodników może się poszczycić indywidualnymi sukcesami w swoich konkurencjach.

Multimedalistą został sprinter Mateusz Dziki, który wygrał bieg na 300m (39,98s), zdobył II m-ce na 100m (12,25s) oraz przyczynił się do zwycięstwa sztafety szwedzkiej 100m-200m-300m-400m. Co ważne, większość zawodników pobiła swoje rekordy życiowe. Jest to dobry prognostyk na przyszłość. Zawodnicy w swoim pierwszym starcie na tak ważnej imprezie udowodnili, że są w stanie walczyć o zwycięstwa nie tylko na swoim „podwórku”.

Opiekę nad naszymi zawodnikami sprawował Tadeusz Dziki, ojciec uzdolnionego Mateusza, nauczyciel wychowania fizycznego, działacz oraz członek smętowskiego Klubu. W imprezie startowało 9 reprezentantów LLKS łącznie zdobywając 8 medali:
Złoto:
- 300m – Mateusz Dziki
- skok w dal – Jakub Gruchała
- sztafeta – Tomasz Kotowski, Mateusz Dziki
    Srebro:
- 60m – Tomasz Kotowski
- Skok w dal – Filip Siuda
- 100m – Mateusz Dziki
Brąz:
- 60m – Jakub Gruchała

Uczestnicy wyjazdu spędzili również miłe chwile z mistrzem – Robertem Korzeniowskim, głównym pomysłodawcą i organizatorem zawodów.
Gratulujemy UKS „Drzewiarz” Osieczna, życzymy wszystkim zawodnikom dalszej wytrwałości do treningu i sukcesów takich jak występ w Rzeszowie.


FOTKI Z IMPREZY
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!