www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
piątek, 18 wrzesień 2020
 
 
Nabór lekkoatletów w Kopytkowie Drukuj E-mail
środa, 08 kwiecień 2009
„Możesz uczynić wszystko, każdą rzecz, którą uczynisz swoim celem, jeśli będzie to najważniejsza rzecz w Twoim życiu”
W środowe popołudnie (26 marca) zjawiliśmy się w zaprzyjaźnionej z nami szkole podstawowej w Kopytkowie. Spotkaliśmy się z uczniami szkoły, by zachęcić ich do uprawiania sportu.

 Tak się składa, że uczniowie szkoły zamieszkują okoliczne miejscowości oddalone od samego Smętowa od kilku do kilkunastu kilometrów. I to prawdopodobnie jest duża przeszkoda, którą na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie ominąć. Z drugiej strony dla chętnych do przeżycia prawdziwej sportowej przygody nie powinna przestraszyć żadna odległość. Prawdziwym tego przykładem może być nasz zawodnik Przemek Wawrzonkowski, dojeżdżający na treningi od 10 miesięcy z oddalonego o 5 km Bobrowca.

Czy znajdą się sportowe diamenty w Kopytkowie? Odpowiedź jest prosta. Sportowe talenty są wszędzie, a najczęściej tam gdzie ich nie szukamy… Kopytkowo to „kuźnia” talentów. To trafne i prawdziwe. Młodzież startująca w Czwartkach lekkoatletycznych pod szyldem Kopytkowa jest bardzo uzdolniona. Wielu z nich ma szanse na udział w finale ogólnopolskim w Warszawie. LLKS daje więc wspaniałą szansę młodym zawodnikom. Otwieramy drzwi do nowych szans, możliwości. Tylko od nich samych zależy czy je wykorzystają.

Na pierwsze pytanie na spotkaniu: - Czy ktoś z was marzył o karierze sportowca? – ujrzeliśmy las rąk. Od tego czasu na zajęcia uczęszczają trzy osoby. To już coś, mały sukces KLUBU… Do sportu przekonywała także brązowa medalistka Mistrzostw Europy w biegach przełajowych Dominika Nowakowska oraz Henryk Główczewski, także wielokrotny reprezentant naszego kraju i medalista mistrzostw polski – rodzinny „gold team”.


Dziękujemy dyrekcji szkoły za miłe przyjęcie i pozytywne nastawienie do naszej akcji, mamy nadzieję że nie ostatniej. Resztę obecnych, jeszcze nie przekonanych zapraszamy na zajęcia w poniedziałki, środy i piątki – zawsze o godz. 16.00 i zawsze na terenie GOKSiR. Pamiętajmy, że Królowa Sportu jest bazą wyjściową do każdego sportu.

Na myśl też przychodzi mi pewna historia, chyba w temacie?: „Młody wysportowany mężczyzna, idąc w marcu ulicami Krakowa w pewnym momencie zatrzymał się, aby zapytać pewnego hipisa o drogę. – Przepraszam – odezwał się – czy mógłbyś mi powiedzieć, jak się dostać na wielki finał ligi futbolowej?

- Jasne – odpowiedział hipis – ćwicz człowieku, ćwicz.”


Karol Nowakowski


 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!