www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
wtorek, 26 maj 2020
 
 
Skórcz - Smętowo Graniczne. Czwartki czas zacząć! Drukuj E-mail
poniedziałek, 13 kwiecień 2009
Zostało tylko kilka dni do rozpoczęcia rundy wiosennej Czwartków Lekkoatletycznych. Pierwsze zawody zostaną rozegrane 16 kwietnia na stadionie w Skórczu, a kolejne już tydzień później - 23 kwietnia w Smętowie Granicznym.

   
Organizatorzy zachęcają szkoły podstawowe z całego powiatu do zmagań Królowej Sportu. Karty zgłoszenia, regulaminy i inne informacje dostępne są na stronie www.goksirmsetowo.pl lub bezpośrednio u głównych organizatorów: LLKS „Ziemi Kociewskiej” w Skórczu lub Smętowie.

- W związku z dużym zainteresowaniem naszymi Czwartkami postanowiliśmy zorganizować jeszcze jedne zawody, które zostaną przeprowadzone na stadionie w Smętowie 21 maja. Dzięki temu zawodnicy, którzy nie wzięli udziału w rundzie jesiennej, mają jeszcze szanse na zdobycie kwalifikacji i udział w finale ogólnopolskim. Przypomnijmy tylko, że najlepsi zawodnicy wezmą udział w Ogólnopolskich Czwartkach La w Warszawie, a zwycięzcy finału ogólnopolskiego w nagrodę udadzą się na tygodniową wycieczkę do Paryża. Natomiast dla zwycięzców naszych powiatowych Czwartków przygotowaliśmy nagrody rzeczowe oraz puchary, a dla szkół. Oprócz klasyfikacji najlepszych zawodników, prowadzone jest zestawienie najlepszych opiekunów (trenerów) i szkół – informuje Karol Nowakowski.

Kolejne terminy czwartków:

16 kwiecień – inauguracja rundy wiosennej w Skórczu,
23 kwiecień – stadion Smętowo,
7 maj – Stadion w Smętowie,
14 maj – stadion w Skórczu,
21 maj – Smętowo, 4 czerwiec – FINAŁ miejski w Skórczu.
Rozpoczęcie zawsze o godz. 15.30.


 W rundzie jesiennej podczas dwóch startów zanotowaliśmy ponad 300 osobo startów. Liczymy, że na wiosnę frekwencja ta będzie znacznie wyższa i uda się zachęcić te placówki, które dotychczas nie startowały w zawodach, co oznacza, że w całym cyklu udział weźmie ponad 1200 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Będziemy więc organizatorami jednej z największych sportowych przedsięwzięć na Kociewiu. Całe Grand Prix zostało również wzbogacone o konkurencje biegowe dla gimnazjalistów. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości z naszych uczestników wyłonią się przyszli medaliści imprez krajowych – rokuje trener Wojciech Światczyński ze Skórcza.

Zatem życzymy powodzenia i zachęcamy do udziału nauczycieli wychowania fizycznego kociewskich szkół w tym wielkim sportowym programie.

REGULAMIN - PDF
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!