www.mamboteam.com
 
poniedziałek, 30 listopad 2020
 
 
MARTA ZALAS. Przygotowania do wielkiej imprezy w „zwariowanej świetlicy” w Kościelnej Jani Drukuj E-mail
poniedziałek, 08 maj 2017


Do naszej świetlicy w Kościelnej Jani przychodzi sporo młodych osób. Niektórzy grają w pingponga, inni siedzą wytrwale przy komputerach, jeszcze inni pieką smaczne placki w kuchni albo w coś grają. Kiedy padło hasło – urządzamy spotkanie z seniorami Kościelnej Jani o Starej Jani, pani Martyna wezwała na pomoc redaktora Tadeusza Majewskiego, prowadzącego kolo dziennikarko-twórcze w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie.  


A ten po przyjeździe rzucił – zrobimy w formie programu telewizyjnego. Po kilku próbach zostałam prowadzącą program. Ale skąd artyści? - Każdy może być piosenkarzem, aktorem, magikiem, każdy ma jakiś talent – mówił pan Tadeusz. Ok, mamy różne talenty, ale to nie tak prosto wystąpić publicznie, trzeba przezwyciężyć zawstydzenie. Nie wiem, jak pan Tadeusz przekonał chłopaków gimnastyków, bo na początku mówili - nie i nie, a potem nagle zamienili się we wspaniałych artystów mojego programu w Telewizji Kościelna Jania. Oto moi bohaterowie podczas przygotowań do spotkania z seniorami...
Nikola Jaśkowska (10 lat) brała udział w konkursie muzycznym The Voice of Kopytkowo. Zdobyła tam 2. miejsce. Mówi, że bardzo lubi śpiewać. Śpiewa w scholi parafialnej w Kościelnej Jani. Nikola w przyszłości chciałaby być manicurzystką (praktykuje). Podejrzewam też, że lubi gotować. Zawsze, gdy robimy babeczki czy coś innego, nam pomaga. Często sama nawet coś proponuje, żebyśmy to zrobili.

Pani Martyna Klasa jest świetliczanką w ,,zwariowanej świetlicy”
w Kościelnej Jani – jak to pan Majewski kiedyś powiedział. Stworzyła  tu bardzo sympatyczną, rodzinną atmosferę. Początkowo było ciężko, lecz udało jej się nas zintegrować. Pani Martyna mówi, że dużo zdziałały nocki w świetlicy. Pracuje już tutaj od września 2014 roku. To ona sprawia, że w świetlicy nigdy nie jest monotonnie i każdy wychodzi ze swoimi pomysłami.
Dawid ma 16 lat. Ćwiczy Street-Workout. Zainspirował się tym sportem jego kolega Maciek (tak samo Grzesiek). Zaczął interesować się SW mając 14 lat. To on pokazał swoim kolegom ten sport. Oglądali dużo filmików na YouTube i rzekli: dlaczego nie mamy spróbować? Ćwiczył wtedy przez rok. Potem miał dwuletnią przerwę. Za namową Maćka zaczął ćwiczyć ponownie około dwa tygodnie temu.Maciek ma 16 lat. Ćwiczy Street - Workout mieszając w to kalistenike. Zaczął ćwiczyć od 28 maja 2016 roku. Osiągnął bardzo duży progres przez te ponad dziewięć miesięcy. Jego motywacją jest Kura Workout. Mówi, że chciałby kiedyś robić takie figury sportowe, co on. Aktualnie uczy się robić ,,back lever" i ,,press to handstand".


Grzegorz ma 14 lat i ćwiczy kalistenikę oraz Street-Workout. Zainspirował się swoim kolegą – Maćkiem Łytkowskim, którego już poznaliście. Grzesiu dołączył do tego sportu 21.10.2016r. W małym czasie osiągnął duży progres Ćwiczy 5 razy w tygodniu po godzinie. Ćwiczy, żeby mieć lepsze samopoczucie psychiczne. Grzesiu nauczył się stania na jednej ręce w niecały miesiąc. Mówi, że nie jest to dla niego trudne do nauczenia. Nudzi go Facebook. Nie wie, co będzie chciał robić w przyszłości.
Spotykaliśmy się co tydzień robiliśmy rozmaite próby. Powoli zbliżał się czas pierwszego publicznego występu... A teraz fotka i kilka słów o sobie :)Nazywam się Marta Zalas. Mam 14 lat i mieszkam w Starej Jani. W przyszłości chciałabym zostać psychologiem albo przynajmniej jakimś lekarzem :). Dużą rolę w moim życiu odgrywa muzyka. Szczerze mówiąc słucham wszystkiego, co wpadnie mi w ucho, od klasyków - po rocka, rap. Moim idolem jest Adele. Od dziecka słuchałam jej muzyki, a od kilku lat zaczęłam zagłębiać się w jej historię życia, poznaję piosenki i zostałam jej fanką. Z pozostałych artystów uwielbiam też Kaliego, Taco Heminqway'a, Quebonafide, Drake’a. Z zespołów wyróżniam Nirvane, Bring Me the Horizon, Guns’n’roses. Lubię pisać. Najbardziej opowiadania. Czytam również książki. Uwielbiam horrory, dramaty. Stephen King to mój ulubiony pisarz.

Pismo młodych "Zielony Autobus"
  

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!