www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 17 wrzesień 2014
 
 KOMUNIKATY POLICJI. POSZUKUJĄ ZAGINIONEGO ORAZ ŚWIADKÓW KOLIZJI
wtorek, 16 wrzesień 2014

STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI POSZUKUJĄ ZAGINIONEGO 33-LATKA

Policjanci poszukują 33-letniego Dariusza Stromskiego, mieszkańca Starogardu Gdańskiego. Mężczyzna zaginął w czerwcu 2013 roku i do chwili obecnej nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną.

Czytaj całość...
 
Mamy Plitwickie Jezioro na terenie Starogardu! - fotoreportaż, film
poniedziałek, 15 wrzesień 2014


Dla tych, którzy jeszcze nie oglądali filmiku Piotra Madaneckiego wykonanego z drona, prezentuję kilkanaście stopklatek. Na kilku dron robi fotkę nam, w dole. Kto jeszcze nie oglądał filmu, może go obejrzeć również tutaj - daję link na końcu fotoreportażu. Przy okazji - na mojej stronie na Facebooku toczy się ciekawa dyskusja na temat jeziora Kochanka. Jeszcze dziś ją skopiuję do portalu z Fb. ...Hmm... Jak te zdjęcia podpisywać? Fot. Dron? ...Nie, no przecież Fot. Piotr Madanecki
Zapraszam do obejrzenia zdjęć i filmu.
Tadeusz Majewski
Czytaj całość...
 
STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI ZAPRASZAJĄ NA DEBATY SPOŁECZNE
poniedziałek, 15 wrzesień 2014
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim oraz Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „KOCIEWIE” zapraszają na cykl debat społecznych pod nazwą „Czy bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa?”. Debaty odbędą się w październiku 2014r.
Czytaj całość...
 
Wczoraj rano Piotr Madanecki nakręcił piękny film o jeziorze Kochanka z lotu drona
niedziela, 14 wrzesień 2014
Czytaj całość...
 
840 osób poznało wiek swojego serca w Starogardzie Gdańskim z kampanią „Ciśnienie na życie
poniedziałek, 01 wrzesień 2014


Między 27 a 28 sierpnia w Starogardzie Gdańskim na parkingu Carrefour, w specjalnie przygotowanym busie kampanii „Ciśnienie na życie” przebadało się 840 osób! Każdy, kto odwiedził bus kampanii, mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek swojego serca za pomocą innowacyjnej aplikacji.
Czytaj całość...
 
Szalone Dancingi w Starogardzie Gdańskim z Kasią Pakosińską i zespołem Leszcze!
środa, 27 sierpień 2014


30 sierpnia o godzinie 17.30 Starogard Gdański stanie się muzyczną stolicą szalonego dancingu. Wszystko za sprawą jednej czarującej kobiety i sześciu muzycznie uzdolnionych mężczyzn. To oni sprawiają, że polska muzyka rozrywkowa nabiera rozpędu i staje się niebywałym widowiskiem muzyczno- kabaretowym. Daj się zaprosić na wspólną zabawę na terenie stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim z Kasią Pakosińską i zespołem Leszcze!
Czytaj całość...
 
Bus kampanii „Ciśnienie na życie” zawita w Starogardzie Gdańskim!
poniedziałek, 25 sierpień 2014


Już między 27 i 28 sierpnia, na parkingu supermarketu Carrefour w Starogardzie Gdańskim, w specjalnie przystosowanym busie „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zbadać wiek serca.
Czytaj całość...
 
Rewelacyjne zdjęcie (z Hallerem?), ale to nie jest w Kocborowie!
niedziela, 24 sierpień 2014


Regina Sikorska przysłała mi kapitalne zdjęcie z adnotacją "Kocborowo" (dziękuję, Regino!), ale zaraz gdy je otworzyłem, tknęło mnie, że coś tu nie pasuje.
Czytaj całość...
 
Panowie Bracia Kurkowi, dlaczego nie macie go w poczcie królów na swojej www?
niedziela, 24 sierpień 2014


Część reportażu pt.
"Ulica – zbliżenia" dotycząca rodziny Przybielskich ("Gazeta Kociewska" nr 69/228 z dnia 7.10.1994 r.).
Czytaj całość...
 
Proszę o kontakt autora listu z 2000 r. "Powstała kronika zacnej starogardzkiej rodziny Przybielsk
niedziela, 17 sierpień 2014


Proszę o kontakt
Wiktora III Andrzeja Przybielskiego, autora listu z 2000 r., który zatytułowałem w "Gazecie Kociewskiej" następująco: "Powstała kronika zacnej starogardzkiej rodziny Przybielskich". Zbieram materiały do reportażu o rodzinie Przybielskich, jaki rozpocząłem w 1994 r. ("Gazeta Kociewska" nr 69/228 z dnia 7.10.1994 r.) - "Ulica – zbliżenia".
Tadeusz Majewski
Czytaj całość...
 
Papier czy zapis cyfrowy? Rozważania o trwałości w rzece przemijania. SZOPKA 2003
czwartek, 14 sierpień 2014


Od dawna zastanawiam się, jakby tu najlepiej utrwalać swoje dokonania. Napisałem kilka książek: Klonówkę obszar magiczny, Przeplotnię, Oj, oj, Ojczyznę, Żaden wójt nie był pewien i Kronikę kronik, przygotowuję rzecz o polityce Starogardu, żeby ją wreszcie wydać (przecież po wyborach nie będzie to miało sensu) i jakby drugą część, o tak zwanej czwartej władzy (tzw. gdyż tej od dawna już nie mamy), monografię o naszej lokalnej prasie...
Czytaj całość...
 
"Trzeszczało jak diabli". Co wykopywał starogardzianin Jan Walos w kopalni w Kowarach?
środa, 13 sierpień 2014
Ten tekst ciągle pamiętam...  "Kopaliśmy siwe kamienie, niektóre aż czarne. Czasami różowawe lub czerwonawe jak granit. Nie wiedzieliśmy, co to jest. Kopaliśmy, a facetki - Rosjanki chodziły z aparatami. Od czasu do czasu wykazywało, że jest jakiś składnik: w tych aparatach, licznikach Geigera, trzeszczało jak diabli" - mówił w 1999 r. Jan Walos, bohater mojego reportażu pt.  Ktokolwiek wie. Niestety, nikt się w tej sprawie nie odezwał, co spowodowało, że już nie odwiedziłem pana Jana. Może teraz, przy powszechnym już internecie, ktoś się odezwie... 
Czytaj całość...
 
ZA "DZIEŃ DOBRY STAROGARD". Tadeusz Kubiszewski o poezji Jana Majewskiego
wtorek, 12 sierpień 2014
Tekst i zdjęcia z poniedziałkowego wydania "Dzień Dobry Starogard"

Jan Majewski
– poeta młody duchem


Wielu zmagało się z potęgą słowa. Rzemieślników jest wielu, artystów jak zwykle zaledwie garstka. Do tych, którzy z łatwością potrafią uwodzić słowem, zaliczyć trzeba niewątpliwie Jana Majewskiego, który w tym roku ukończył 90 lat.
Czytaj całość...
 
Dziś zmarł Jan Majewski. Zapewne chciałby, żebyście coś poczytali z Jego utworów
wtorek, 12 sierpień 2014

Dziś zmarł Jan Majewski. A wydawało się nam, że jego odejście jest niemożliwe, że jeszcze długo, długo będzie śpiewał w domu włoskie arie, wysyłał komentarze do portali, przyglądał się, jak rosną drobniutkie figowce i inne egzotyczne rośliny w jego pokoju i oczywiście pisał nadal wiersze do tomu jedenastego (dziesiąty już skompletował, mam zapisany w notatniku komórki podyktowany przez niego tytuł). Szkoda, że ani Michał, ani ja nie zdążyliśmy przywieźć mu i przeczytać pięknej recenzji autorstwa Tadeusza Kubiszewskiego na temat jego ostatniego tomu pt. "Ludzie i kwiaty", zamieszczonej w poniedziałkowym numerze pisma "Dzień Dobry Starogard" ("wrzucę" ten tekst za około 2 godziny). Inna rzecz, że tych pięknych recenzji Ojciec zebrał całkiem sporo, napisanych przez najprzedniejszych polskich krytyków. Niżej zamieszczam recenzję Zbigniewa Chojnowskiego, opublikowaną w "Toposie" po wyjściu tomu "Z ziemi i z obłoków". Myślę, że Jan Majewski bardzo by się ucieszył, gdybyście przeczytali dzisiaj kilka jego wierszy. Część z nich, w tym tomiki, mam w PDF-ie na jego blogu przy tym portalu.

Tadeusz MajewskiCzytaj całość...
 
Jakby tak odejmować Polpharmę, SM "Kociewie", 2 szpitale, tereny prywatne i obiekty starostwa...
wtorek, 05 sierpień 2014Można powiedzieć, że tekst Marcina Ziernickiego ("Kociewiak" 2004) to już dzisiaj nic nieznacząca historia. Można, jeżeli ktoś małostkowy, wytknąć zasadniczy błąd merytoryczny autora - nazwanie byłego gospodarstwa pomocniczego szpitala w Kocborowie PGR-em (Państwowym Gospodarstwem Rolnym), rozmija się z prawdą.
Czytaj całość...
 
Komenda 11 – 4 Hufca Pracy w Starogardzie Gdańskim informuje o naborze
wtorek, 05 sierpień 2014
Komenda 11 – 4 Hufca Pracy w Starogardzie Gdańskim informuje o prowadzonym przez hufiec naborze młodzieży na rok szkoleniowy 2014 /2015 do klas gimnazjalnych /I, II i III/ przysposabiających do pracy.
Czytaj całość...
 
STANISŁAW SIERKO. Wtedy zamek w Gniewie był kościotrupem bolejącym
sobota, 02 sierpień 2014
E-mail
...no i zabuczały, zaszumiały w mej głowie wspomnienia po Twoim (Tadeusza Majewskiego - przyp. red.) awizo wyjazdu do Gniewu... na Zamek... na zmartwychwstały Zamek... a moja przygoda z Gniewem rozpoczęła się w 1976 roku... w dniu 5 kwietnia tego roku rozpocząłem pracę w budowanym tu Zakładzie Produkcji Keramzytu...
Czytaj całość...
 
Konferencja ws. gospelowego festiwalu i spacer po Zamkowym Wzgórzu w Gniewie
piątek, 01 sierpień 2014


Zbliża się 18 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel, którego zasadnicza część odbędzie się w Gniewie. Wczoraj na gniewskim zamku odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano co, gdzie, jak, ile itp. Ks. dr Z. Ossowski chwalił sobie współpracę z samorządem i właścicielami zamku. Dla prezesa Zarządu Zamku Gniew Krzysztofa Lisieckiego to impreza nr 1 w rankingu zamkowych imprez (w zeszłym roku w koncertową sobotę i niedzielę ok. 30 tysięcy osób), dla samorządu, a szerzej mówiąc miasteczka Gniew, to splendor, promocja i prozaiczna "kasa", pozostawiona np. w sklepach. Zapraszamy do fotorelacji wybiegającej poza tematykę konferencji (program imprezy na zakończenie).
Czytaj całość...
 
Starogardzienian Andrzej Cejrowski: Pelplin, wyklęte miasteczko
czwartek, 31 lipiec 2014


Kiedy rozpoczynamy rozmowę, na podwórzu Andrzeja Cejrowskiego hałasuje ubijarka. To fachowcy układają bruk. Gdy kończymy rozmowę, na dworze jest już ciemno.
- A teraz, panie redaktorze, czas na dobre cygaro - mówi gospodarz.
- Panie mecenasie, czy mogę papierosa? - pytam nieśmiało.
W obu przypadkach paskudne to nawyki.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 39 z 586


WIEŚCI Z KOCIEWIA
  TYTUŁ DATA PUBLIKACJI SERWIS POPULARNOŚĆ 
KOMUNIKATY POLICJI. POSZUKUJĄ ZAGINIONEGO ORAZ ŚWIADKÓW KOLIZJI [2014-09-16] STAROGARD GDAŃSKI [82]  
„V Ogólnopolski Konkurs Win - Zielona Góra 2014” - winnica "Pod Orzechem" ze srebrnym medalem [2014-09-16] GMINA ZBLEWO [169]  
Mamy Plitwickie Jezioro na terenie Starogardu! - fotoreportaż, film [2014-09-15] STAROGARD GDAŃSKI [154]  
STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI ZAPRASZAJĄ NA DEBATY SPOŁECZNE [2014-09-15] STAROGARD GDAŃSKI [45]  
KRONIKA POLICYJNA. 15.09.2014. ZATRZYMALI PODERZANEGO O KRADZIEŻ... [2014-09-15] WIRTUALNE KOCIEWIE [74]  
Grabowo. Reportaż o zbrodni pt. " Wymieniam ich w modlitwie" [2014-09-15] WIRTUALNE KOCIEWIE [1252]  
Wczoraj rano Piotr Madanecki nakręcił piękny film o jeziorze Kochanka z lotu drona [2014-09-14] STAROGARD GDAŃSKI [140]  
Dożynki Gminno-Parafialne w Pinczynie - wśród gości premier Waldemar Pawlak (zdjęcia) [2014-09-14] GMINA ZBLEWO [727]  
Bronek kamikadze - reportaż [archiwalne, z "Przeplotni"] [2014-09-12] WIRTUALNE KOCIEWIE [71]  
JUBILEUSZE. Złote Gody Państwa Łojewskich i Państwa Littkowskich [2014-09-12] GMINA ZBLEWO [448]  
INFORMACJA. Starosta Starogardzki informuje... [2014-09-12] GMINA ZBLEWO [237]  
Zaproszenie na Dożynki Gminno-Parafialne w Pinczynie - 14 września [2014-09-12] GMINA ZBLEWO [332]  
WARSZTATY Z HAFTU I SZYDEŁKOWANIA. Zapraszamy! [2014-09-12] GMINA STAROGARD GDAŃSKI [76]  
Opowieści Jerzyka Zielińskiego z Białego Bukowca - materiał archiwalny [2014-09-11] GMINA ZBLEWO [403]  
Galikowscy, Baske, Dysarze, Beliccy z Białego Bukowca [2014-09-11] GMINA ZBLEWO [3232]  
ANTONI CHYŁA. Zawody Wędkarskie o puchar Prezesa [2014-09-10] WIRTUALNE KOCIEWIE [652]  
Z POLICJI. Włamywacze odpowiedzą, Dwukrotnie przekroczył prędkość [2014-09-10] WIRTUALNE KOCIEWIE [72]  
Kolejna edycja Narodowego Czytania na Placu im. Jana Pawła II w Zblewie [2014-09-10] GMINA ZBLEWO [456]  
JOACHIM CHOINA. Dlaczego burze omijają Starogard. Nowe zdjęcia [2014-09-10] STAROGARD GDAŃSKI [1236]  
KRONIKA POLICYJNA. 8.09.2014 [2014-09-09] WIRTUALNE KOCIEWIE [136]  
EDMUND ZIELIŃSKI. To był jeden z lepszych plenerów [2014-09-08] GMINA ZBLEWO [313]  
TADEUSZ MAJEWSKI. Huta Kalna nad Wdą - wielkie zmiany przez 14 lat [2014-09-08] GMINA CZARNA WODA [5784]  
TADEUSZ MAJEWSKI. Huta Kalna - Dzień Konia [top w gminie Czarna Woda - 22443] [2014-09-08] GMINA CZARNA WODA [22511]  
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Publicznych w Borzechowie [2014-09-07] GMINA ZBLEWO [322]  
Wręczono Nagrody Wójta Gminy Zblewo dla uczniów "PRIMUS INTER PARES" [2014-09-06] GMINA ZBLEWO [365]  
EUROPA TO TU w Dąbrowie [2014-09-04] GMINA KALISKA [2233]  
PILNE! Agencja Rynku Rolnego apeluje do producentów owoców i warzyw... [2014-09-03] GMINA ZBLEWO [268]  
Młyn "Pod Orłem" w Skórczu dziś i 10 lat temu [2014-09-03] MIASTO SKÓRCZ [187]  
ANTONI CHYŁA. Marek Tymiński spotkał wilka na Osiedlu Leśnym w Skórczu [2014-09-02] WIRTUALNE KOCIEWIE [666]  
KRONIKA POLICYJNA. 1.09.2014 [2014-09-02] WIRTUALNE KOCIEWIE [254]  

Więcej...
TURYSTYKAREKLAMA
Gościmy
Odwiedza nas 2 gości
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!