www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
piątek, 29 sierpień 2014
 
 Szalone Dancingi w Starogardzie Gdańskim z Kasią Pakosińską i zespołem Leszcze!
środa, 27 sierpień 2014


30 sierpnia o godzinie 17.30 Starogard Gdański stanie się muzyczną stolicą szalonego dancingu. Wszystko za sprawą jednej czarującej kobiety i sześciu muzycznie uzdolnionych mężczyzn. To oni sprawiają, że polska muzyka rozrywkowa nabiera rozpędu i staje się niebywałym widowiskiem muzyczno- kabaretowym. Daj się zaprosić na wspólną zabawę na terenie stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim z Kasią Pakosińską i zespołem Leszcze!
Czytaj całość...
 
Bus kampanii „Ciśnienie na życie” zawita w Starogardzie Gdańskim!
poniedziałek, 25 sierpień 2014


Już między 27 i 28 sierpnia, na parkingu supermarketu Carrefour w Starogardzie Gdańskim, w specjalnie przystosowanym busie „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zbadać wiek serca.
Czytaj całość...
 
Rewelacyjne zdjęcie (z Hallerem?), ale to nie jest w Kocborowie!
niedziela, 24 sierpień 2014


Regina Sikorska przysłała mi kapitalne zdjęcie z adnotacją "Kocborowo" (dziękuję, Regino!), ale zaraz gdy je otworzyłem, tknęło mnie, że coś tu nie pasuje.
Czytaj całość...
 
Panowie Bracia Kurkowi, dlaczego nie macie go w poczcie królów na swojej www?
niedziela, 24 sierpień 2014


Część reportażu pt.
"Ulica – zbliżenia" dotycząca rodziny Przybielskich ("Gazeta Kociewska" nr 69/228 z dnia 7.10.1994 r.).
Czytaj całość...
 
Proszę o kontakt autora listu z 2000 r. "Powstała kronika zacnej starogardzkiej rodziny Przybielsk
niedziela, 17 sierpień 2014


Proszę o kontakt
Wiktora III Andrzeja Przybielskiego, autora listu z 2000 r., który zatytułowałem w "Gazecie Kociewskiej" następująco: "Powstała kronika zacnej starogardzkiej rodziny Przybielskich". Zbieram materiały do reportażu o rodzinie Przybielskich, jaki rozpocząłem w 1994 r. ("Gazeta Kociewska" nr 69/228 z dnia 7.10.1994 r.) - "Ulica – zbliżenia".
Tadeusz Majewski
Czytaj całość...
 
Papier czy zapis cyfrowy? Rozważania o trwałości w rzece przemijania. SZOPKA 2003
czwartek, 14 sierpień 2014


Od dawna zastanawiam się, jakby tu najlepiej utrwalać swoje dokonania. Napisałem kilka książek: Klonówkę obszar magiczny, Przeplotnię, Oj, oj, Ojczyznę, Żaden wójt nie był pewien i Kronikę kronik, przygotowuję rzecz o polityce Starogardu, żeby ją wreszcie wydać (przecież po wyborach nie będzie to miało sensu) i jakby drugą część, o tak zwanej czwartej władzy (tzw. gdyż tej od dawna już nie mamy), monografię o naszej lokalnej prasie...
Czytaj całość...
 
"Trzeszczało jak diabli". Co wykopywał starogardzianin Jan Walos w kopalni w Kowarach?
środa, 13 sierpień 2014
Ten tekst ciągle pamiętam...  "Kopaliśmy siwe kamienie, niektóre aż czarne. Czasami różowawe lub czerwonawe jak granit. Nie wiedzieliśmy, co to jest. Kopaliśmy, a facetki - Rosjanki chodziły z aparatami. Od czasu do czasu wykazywało, że jest jakiś składnik: w tych aparatach, licznikach Geigera, trzeszczało jak diabli" - mówił w 1999 r. Jan Walos, bohater mojego reportażu pt.  Ktokolwiek wie. Niestety, nikt się w tej sprawie nie odezwał, co spowodowało, że już nie odwiedziłem pana Jana. Może teraz, przy powszechnym już internecie, ktoś się odezwie... 
Czytaj całość...
 
ZA "DZIEŃ DOBRY STAROGARD". Tadeusz Kubiszewski o poezji Jana Majewskiego
wtorek, 12 sierpień 2014
Tekst i zdjęcia z poniedziałkowego wydania "Dzień Dobry Starogard"

Jan Majewski
– poeta młody duchem


Wielu zmagało się z potęgą słowa. Rzemieślników jest wielu, artystów jak zwykle zaledwie garstka. Do tych, którzy z łatwością potrafią uwodzić słowem, zaliczyć trzeba niewątpliwie Jana Majewskiego, który w tym roku ukończył 90 lat.
Czytaj całość...
 
Dziś zmarł Jan Majewski. Zapewne chciałby, żebyście coś poczytali z Jego utworów
wtorek, 12 sierpień 2014

Dziś zmarł Jan Majewski. A wydawało się nam, że jego odejście jest niemożliwe, że jeszcze długo, długo będzie śpiewał w domu włoskie arie, wysyłał komentarze do portali, przyglądał się, jak rosną drobniutkie figowce i inne egzotyczne rośliny w jego pokoju i oczywiście pisał nadal wiersze do tomu jedenastego (dziesiąty już skompletował, mam zapisany w notatniku komórki podyktowany przez niego tytuł). Szkoda, że ani Michał, ani ja nie zdążyliśmy przywieźć mu i przeczytać pięknej recenzji autorstwa Tadeusza Kubiszewskiego na temat jego ostatniego tomu pt. "Ludzie i kwiaty", zamieszczonej w poniedziałkowym numerze pisma "Dzień Dobry Starogard" ("wrzucę" ten tekst za około 2 godziny). Inna rzecz, że tych pięknych recenzji Ojciec zebrał całkiem sporo, napisanych przez najprzedniejszych polskich krytyków. Niżej zamieszczam recenzję Zbigniewa Chojnowskiego, opublikowaną w "Toposie" po wyjściu tomu "Z ziemi i z obłoków". Myślę, że Jan Majewski bardzo by się ucieszył, gdybyście przeczytali dzisiaj kilka jego wierszy. Część z nich, w tym tomiki, mam w PDF-ie na jego blogu przy tym portalu.

Tadeusz MajewskiCzytaj całość...
 
Jakby tak odejmować Polpharmę, SM "Kociewie", 2 szpitale, tereny prywatne i obiekty starostwa...
wtorek, 05 sierpień 2014Można powiedzieć, że tekst Marcina Ziernickiego ("Kociewiak" 2004) to już dzisiaj nic nieznacząca historia. Można, jeżeli ktoś małostkowy, wytknąć zasadniczy błąd merytoryczny autora - nazwanie byłego gospodarstwa pomocniczego szpitala w Kocborowie PGR-em (Państwowym Gospodarstwem Rolnym), rozmija się z prawdą.
Czytaj całość...
 
Komenda 11 – 4 Hufca Pracy w Starogardzie Gdańskim informuje o naborze
wtorek, 05 sierpień 2014
Komenda 11 – 4 Hufca Pracy w Starogardzie Gdańskim informuje o prowadzonym przez hufiec naborze młodzieży na rok szkoleniowy 2014 /2015 do klas gimnazjalnych /I, II i III/ przysposabiających do pracy.
Czytaj całość...
 
STANISŁAW SIERKO. Wtedy zamek w Gniewie był kościotrupem bolejącym
sobota, 02 sierpień 2014
E-mail
...no i zabuczały, zaszumiały w mej głowie wspomnienia po Twoim (Tadeusza Majewskiego - przyp. red.) awizo wyjazdu do Gniewu... na Zamek... na zmartwychwstały Zamek... a moja przygoda z Gniewem rozpoczęła się w 1976 roku... w dniu 5 kwietnia tego roku rozpocząłem pracę w budowanym tu Zakładzie Produkcji Keramzytu...
Czytaj całość...
 
Konferencja ws. gospelowego festiwalu i spacer po Zamkowym Wzgórzu w Gniewie
piątek, 01 sierpień 2014


Zbliża się 18 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel, którego zasadnicza część odbędzie się w Gniewie. Wczoraj na gniewskim zamku odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano co, gdzie, jak, ile itp. Ks. dr Z. Ossowski chwalił sobie współpracę z samorządem i właścicielami zamku. Dla prezesa Zarządu Zamku Gniew Krzysztofa Lisieckiego to impreza nr 1 w rankingu zamkowych imprez (w zeszłym roku w koncertową sobotę i niedzielę ok. 30 tysięcy osób), dla samorządu, a szerzej mówiąc miasteczka Gniew, to splendor, promocja i prozaiczna "kasa", pozostawiona np. w sklepach. Zapraszamy do fotorelacji wybiegającej poza tematykę konferencji (program imprezy na zakończenie).
Czytaj całość...
 
Starogardzienian Andrzej Cejrowski: Pelplin, wyklęte miasteczko
czwartek, 31 lipiec 2014


Kiedy rozpoczynamy rozmowę, na podwórzu Andrzeja Cejrowskiego hałasuje ubijarka. To fachowcy układają bruk. Gdy kończymy rozmowę, na dworze jest już ciemno.
- A teraz, panie redaktorze, czas na dobre cygaro - mówi gospodarz.
- Panie mecenasie, czy mogę papierosa? - pytam nieśmiało.
W obu przypadkach paskudne to nawyki.
Czytaj całość...
 
Ksiądz dr Zdzisław Ossowski zaprasza na konferencję prasową i na 18 Festiwal Muzyki Gospel
wtorek, 29 lipiec 2014


W zawiązku z odbywającym się w tym roku 18 Festiwalem Muzyki Gospel w Gniewie zapraszam Państwa na konferencję prasową - w czwartek 31 lipca na godz. 15 do Zamku w Gniewie.


Czytaj całość...
 
Wielki sukces Kociewiaków na Mistrzostwach Świata Word Eskrima Kali Arnis Federation
wtorek, 29 lipiec 2014


W dniach 23-27 lipiec 2014 na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Świata Word Eskrima Kali Arnis Federation.


Czytaj całość...
 
STAROGARD GDAŃSKI – POWIATOWE OBCHODY 95 ROCZNICY POWSTANIA POLICJI
poniedziałek, 28 lipiec 2014
Liczne awanse, medale oraz odznaczenia wręczano w piątek 25 lipca w auli Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. Na wyższe stopnie służbowe awansowało 64 funkcjonariuszy. W uroczystej akademii wzięli udział zaproszeni goście i przedstawiciele administracji samorządowej oraz zaprzyjaźnione służby mundurowe.
Czytaj całość...
 
Przenieśli skansen w celu auatrakcyjnienia nieciekawego terenu
niedziela, 29 czerwiec 2014

Rozmaite realizuje się pomysły w celu przyciągnięcia turystów. Dotyczą one na ogół architektury (proszę zauważyć, że każdy przewodnik turystyczny w około 80 procentach pokazuje architekturę).
Czytaj całość...
 
Dzisiaj promocja tomiku Kacpra Machowskiego pt. "Ballada dla Małego Księcia"
czwartek, 26 czerwiec 2014

Dzisiaj (piątek) o godz. 19 w sali teatralnej Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gd. swój wieczór autorski, połączony z promocją tomiku poetyckiego pt. "Ballada dla Małego Księcia", będzie miał Kacper Machowski. Być może jeszcze nikt w naszym regionie nie miał tak wcześnie wydanego tomiku wierszy (Kacper ma 17 lat). Wszystkich zainteresowanych poezją Machowskiego serdecznie zapraszam.
Tadeusz Majewski

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 39 z 581


WIEŚCI Z KOCIEWIA
  TYTUŁ DATA PUBLIKACJI SERWIS POPULARNOŚĆ 
Na pchlim targu w Olszynach przestałem lubić stare przedmioty [2014-08-27] WIRTUALNE KOCIEWIE [112]  
Okręcało się ząb, przywiązywało do klamki... Regina Matuszewska - cz. X [2014-08-27] WIRTUALNE KOCIEWIE [46]  
Szalone Dancingi w Starogardzie Gdańskim z Kasią Pakosińską i zespołem Leszcze! [2014-08-27] STAROGARD GDAŃSKI [114]  
KRZYSZTOF KOWALKOWSKI. Zapomniany potomek Prabuckich z Iwiczna [2014-08-26] GMINA KALISKA [42]  
ANTONI CHYŁA. Działania wojenne w Wielbrandowie w 1945 r. Ależ rekonstrukcja! [2014-08-26] WIRTUALNE KOCIEWIE [425]  
Znamy już program XX Biesiady Literackiej w Czarnej Wodzie [2014-08-26] GMINA CZARNA WODA [73]  
Otwarcie nowej świetlicy w Białachowie. Fotoreportaż [2014-08-25] GMINA ZBLEWO [314]  
Bus kampanii „Ciśnienie na życie” zawita w Starogardzie Gdańskim! [2014-08-25] STAROGARD GDAŃSKI [70]  
WIOSŁO`14 - kajakowa impreza na orientację w ostatni weekend wakacji [2014-08-25] GMINA CZARNA WODA [43]  
KRONIKA POLICYJNA. 25.08.2014 [2014-08-25] WIRTUALNE KOCIEWIE [140]  
Rewelacyjne zdjęcie (z Hallerem?), ale to nie jest w Kocborowie! [2014-08-24] STAROGARD GDAŃSKI [127]  
Panowie Bracia Kurkowi, dlaczego nie macie go w poczcie królów na swojej www? [2014-08-24] STAROGARD GDAŃSKI [81]  
PRZEMYSŁAW KOSTUCH. Wolę chwytać chwile na twarzach [2014-08-23] GMINA ZBLEWO [1884]  
ZAPROSZENIE na warsztaty artystyczne w Wirtach [2014-08-22] GMINA ZBLEWO [236]  
INWESTYCJE. Drogi, świetlice, hala widowisko-sportowa... [2014-08-21] GMINA ZBLEWO [410]  
ŻANETA SZULC: Lubię pomagać. Czuję się z tym dobrze [2014-08-21] GMINA ZBLEWO [415]  
KRZYSZTOF TRAWICKI. Sprawiedliwość dziejowa musi być [2014-08-21] GMINA ZBLEWO [330]  
ANTONI CHYŁA. Sierakowice – 19 lipca 2014 roku [2014-08-18] WIRTUALNE KOCIEWIE [582]  
ANTONI CHYŁA. Spotkanie kynologiczne w Bukowcu. Psy rasowe a te z mezaliansu [2014-08-18] WIRTUALNE KOCIEWIE [628]  
INFORMACJE Z GOPS ZBLEWO - SPRZĘT REHABILITACYJNY, ŚWIADCZENIA RODZINNE... [2014-08-18] GMINA ZBLEWO [365]  
Złote Gody w Gminie Zblewo - Państwo Umerscy i Państwo Nurek [2014-08-18] GMINA ZBLEWO [398]  
KRONIKA POLICYJNA. 18.08.2014 [2014-08-18] WIRTUALNE KOCIEWIE [171]  
Barpol – mikro-Polska. Studia terenowe [2014-08-18] GMINA SKÓRCZ [79]  
TADEUSZ MAJEWSKI „Czarnanuta”. Zaczęło się od karaoke [2014-08-18] GMINA ZBLEWO [4206]  
Proszę o kontakt autora listu z 2000 r. "Powstała kronika zacnej starogardzkiej rodziny Przybielsk [2014-08-17] STAROGARD GDAŃSKI [129]  
Otwarcie świetlicy wiejskiej w Miradowie. Fotoreportaż [2014-08-17] GMINA ZBLEWO [497]  
"ROWER DLA NIEPEŁNOSPRAWNEGO" [2014-08-17] GMINA ZBLEWO [305]  
EDMUND ZIELIŃSKI. Odnowiona kapliczka przy wylocie ul. Chojnickiej [2014-08-17] GMINA ZBLEWO [265]  
Trąba powietrzna w Zblewie - 26.06.2006 [większe zdjęcia] [2014-08-16] GMINA ZBLEWO [5925]  
Papier czy zapis cyfrowy? Rozważania o trwałości w rzece przemijania. SZOPKA 2003 [2014-08-14] STAROGARD GDAŃSKI [96]  

Więcej...
TURYSTYKAREKLAMA
Gościmy
Odwiedza nas 2 gości
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!