www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
wtorek, 24 maj 2016
 
 

Starogard Gdański walczy o pieniądze na odnowę Rynku
poniedziałek, 23 maj 2016
Projekt „Starogardzki Rynek od nowa” znalazł się na liście rezerwowej wniosków, ubiegających się o dofinansowanie z Unii. Co prawda, pieniądze unijne w pomorskim na ochronę dziedzictwa kulturowego podzielono, ale to nie koniec bitwy o dotacje. Ciągle mamy szanse na otrzymanie dofinansowania.
Czytaj całość...
 
STAROGARD GDAŃSKI. Północny wariant obwodnicy wykluczony
poniedziałek, 23 maj 2016


Prace nad studium korytarzowym obwodnicy Starogardu Gdańskiego właśnie zakończono. W kolejnym etapie północny wariant nie będzie już brany pod uwagę.
Czytaj całość...
 
Starogard odwiedzili niemieccy przyjaciele z Diepholz
niedziela, 22 maj 2016


Od czwartku, 19 maja, przez trzy dni Starogard gościł władze miasta Diepholz oraz 40 jego mieszkańców. Goście odwiedzili Gdańsk, Grodzisko Owidz oraz zwiedzili Starogard. W podziękowaniu, w sobotnie południe w Starogardzkim Centrum Kultury wystąpił niemiecki zespół „Mondays Eleven”. Muzycy zagrali  standardy jazzowe dla starogardzian.
Czytaj całość...
 
Za miesiąc pierwszy odcinek Kościuszki będzie gotowy
wtorek, 17 maj 2016
Jeszcze ok. 4 tygodnie potrwają prace budowlane na pierwszym odcinku modernizowanej ulicy Kościuszki od ronda z ulicą Lubichowską do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II.


Czytaj całość...
 
W Sztumskim Polu jeźdźcy rywalizowali o Puchar Burmistrza
wtorek, 17 maj 2016


Kapryśna pogoda nie odstraszyła miłośników jeździectwa i aktywnego wypoczynku. W ramach obchodów 600-lecia Sztumu w niedzielę 15 maja odbyła się trzecia edycja Pikniku z ISKRĄ oraz VI Zawody w Skokach przez Przeszkody o Puchar Burmistrza Sztumu.

Czytaj całość...
 
LISTY. Pozdrowienia Belgii! Sprawa Bednarka. Dziękujemy za pomoc...
wtorek, 17 maj 2016
Szanowny Panie (T.M.),
przede wszystkim chcemy jeszcze raz podziękować Panu za pomoc w odnalezieniu rodziny brata mojej mamy Albina Bednarka.   Jest to dla nas duże przeżycie, tym bardziej, że dowiedzieliśmy się, że wujek zginął w Oświęcimiu. Mama była przekonana, że zginął w Stutthofie. Okazało się, że został przekazany do Oświęcimia, gdzie zmarł z wycieńczenia na początku 1942 r. Z dokumentów, które dostaliśmy z Niemiec, dowiedzieliśmy się, że ostatni adres zamieszkania przed aresztowaniem był: Starogard SPEICHERSTRASSE 14B. Czy wie Pan, jaka to mogłaby być ulica? Czy to była ta ulica Gdańska, czy może inna? Co do baraków, to mama niewiele pamięta: były drewniane, parterowe, wujek miał tam dwa pokoje i kuchnię. Bieda była.
To tyle na dziś
Z poważaniem
Danuta Fuks i Alfreda Nurek
POPRZEDNI LIST. Jeszcze ten barak! Jak odnaleźć rodzinę Albina Bednarka?! - PRZEJÐŹ
MATERIAŁ ŹRÓDŁOWY. Ależ niesamowite historie przy zdjęciu zwykłego baraku!!! - PRZEDŹ
 
Czy Mariusz Kurowski odkrył nieznany grób masowy w Lesie Szpęgawskim?!
niedziela, 15 maj 2016


Las Szpęgawski. Pytania, pytania, pytania, dużo pytań! - tak zatytułowałem wczoraj post na FACEBOOKU, a pod nim napisałem
: "Czy Mariusz Kurowski odkrył nieznany grób masowy w Lesie Szpęgawskim?! To jest pytanie zasadnicze, na które dzisiaj rano próbowaliśmy odpowiedzieć już tam, na miejscu, w gęstym lesie. (Uściślając, pytanie zadaje i próbuje sobie na nie odpowiedzieć Mariusz, a ja występuję w charakterze dokumentalisty jego działań.)
Czytaj całość...
 
Oskar Kamiński z II LO w Starogardzie 5. w Polsce w Olimpiadzie Wiedzy Historycznej!
wtorek, 10 maj 2016


W dniach 23-24 kwietnia 2016 w Białymstoku odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy Historycznej organizowanej przez Centrum Organizacji Przedmiotowo-Tematyczno-Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno-Historycznych, w którym wziął udział uczeń klasy pierwszej II LO w Starogardzie Gdańskim im. Ziemi Kociewskiej Oskar Kamiński.
Czytaj całość...
 
Nowy mistrz Polski w kulturystyce Wojciech Nadolski poleca na śniadanie! - 2
środa, 04 maj 2016
Czytaj całość...
 
Starogard Gd. Nowe ulgi na Kartę Dużej Rodziny!
środa, 04 maj 2016
Od

Od maja 2016 roku starogardzianie z Kartą Dużej Rodziny  będą mogli taniej wyremontować mieszkanie lub dom i zadbać o swoją kondycję. 5% rabatu na materiały budowlane i wykończeniowe zaoferowała rodzinom wielodzietnym firma Dak-Bud z Pelplina. Z kolei Szkoła Tańca Esta Fiest ze Starogardu właścicielom KDR gwarantuje 10% zniżki na naukę tańca dla dzieci i dorosłych.
Czytaj całość...
 
Starogardzka majówka z Lechią Gdańsk!
piątek, 29 kwiecień 2016
Czytaj całość...
 
Wicemistrz świata w kulturystyce Wojciech Nadolski poleca na śniadanie!
czwartek, 28 kwiecień 2016


Wicemistrz świata w kulturystyce Wojciech Nadolski poleca na śniadanie!
Czytaj całość...
 
Tak na szybko, bo sklep zamykają! (o wczorajszym wydarzeniu w OPP)
czwartek, 14 kwiecień 2016


Tak na szybko, bo o godz. 23 zamykają sklep i muszę zdążyć!
Najpierw podziękowania. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli do OPP na dwa w jednym - etiudę "Legenda o Strychu" i wykład Mariusza Kurowskiego o skarbie leżącym na dnie Jeziora Godziszewskiego. Etiuda... Rozbawiła nas przed spektaklem Kasia Oller, która zapytała, skąd są te dzieci i moją odpowiedź, że wszystkie (czworo) ze Strychu, dwukrotnie potraktowała jako uparty żart.
Czytaj całość...
 
TADEUSZ MAJEWSKI. Pan tu, panie Pogorzelski, robisz swoje - a ja gorę!!!
wtorek, 12 kwiecień 2016
Pan tu, panie Pogorzelski, robisz swoje - a ja gorę!!!
- rozlega się straszny głos młyna Wiecherta, przecząc powiedzeniu "Na złodzieju czapka gore", boć przecie nie złodzieja tu podpalają, nie gore jego czapka, jego łeb, a odwrotnie. Złodziej podpala, złodziej mienia historycznie i zabytkowo publicznego, stojącego na ziemi prywatnej, choć nie wiadomo właściwie czyjej - irlandzkiej? I gdzie tu jest prawo i sprawiedliwość, jego zbrojna pięść?!
Czytaj całość...
 
TADEUSZ MAJEWSKI. Miło mi poinformować, że moje opowiadanie ukaże się w tym miesiącu w "Toposi
wtorek, 12 kwiecień 2016

Z takich zaproszeń nie można nie skorzystać! Miło mi poinformować, że w tym miesiącu na łamach "Toposu" ukaże się moje obszerne opowiadanie pt. "Szynszyla grau" (uściślając, trzeci rozdział większej całości). Pojawiły się też inne wątki, związane z "Toposem". Dlatego ochoczo skorzystaliśmy rodzinną "bandą" z zaproszenia Krzysztofa Kuczkowskiego, redaktora naczelnego "Toposu", wybitnego poety i krytyka literackiego, na wernisaż wystawy "Ikony", jaki miał miejsce w Dworku Sierakowskich w Sopocie 5.04.2016.
Czytaj całość...
 
ZAPROSZENIE. M. Kurowski wie, gdzie leży szwedzki skarb w Jeziorze Godziszewskim! Jutro pokaże!!!
wtorek, 12 kwiecień 2016
TO BĘDZIE SENSACJA! O WIELKIEJ POMYŁCE POSZUKIWACZY SZWEDZKIEGO SKARBU!

ZAPROSZENIE


Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim - koło dziennikarsko-twórcze zaprasza na spotkanie autorskie z Mariuszem Kurowskim, autorem książki "Kociewskie początki", niezwykłym badaczem historii Kociewia, detektywem odkrywającym tajemnice starych dokumentów, map i zdjęć, genealogiem i odkrywcą miejsc, gdzie znajdują się skarby, między innymi "kociewski złoty pociąg".
Spotkanie odbędzie się jutro (13.04) w auli OPP o godz. 18. Prezentacja Pierwszego Detektywa Kociewia zostanie poprzedzone etiudą teatralną pt. "Legenda Strychu" w wykonaniu sióstr Nikoli i Martyny Drewczyńskich w reżyserii Tadeusza Majewskiego.Fot. Krzysztof Banul
Czytaj całość...
 
Wraca moda na kolej – debata o linii Tczew - Starogard – Chojnice
wtorek, 29 marzec 2016


Modernizacja linii kolejowej nr 203 na trasie Tczew – Starogard Gdański – Czersk oraz przewozy pasażerskie na tej linii to główne tematy debaty, która odbyła się 23 marca w Urzędzie Miasta w Starogardzie Gdańskim. O perspektywach rozwoju kolejnictwa na Pomorzu rozmawiali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, dyrektorzy firm kolejowych, władze miasta, powiatu i gmin oraz lokalnych instytucji. 
Czytaj całość...
 
WIZUALIZACJA! Ulica Kościuszki jak z obrazka!
piątek, 18 marzec 2016


Do końca 2017 roku ulica Kościuszki całkowicie zmieni swój wygląd. W tym roku przebudowa obejmie odcinek od wylotu z ronda na ulicy Lubichowskiej do skrzyżowania z ul. Pelplińską. Szacunkowy koszt robót to prawie 6 mln zł. Pod koniec marca poznamy wykonawcę. Prace ruszą jeszcze w kwietniu.

Czytaj całość...
 
Gdańsk w Europie - Europa w Gdańsku. Wernisaż wystawy w Ratuszu Miejskim w Starogardzie Gdańskim
środa, 16 marzec 2016Szesnaste stulecie określane jest w dziejach Gdańska „Złotym Wiekiem”. Wtedy to, od przełomu XV i XVI wieku do początku wieku XVII, miasto stało się jednym z kluczowych elementów kształtującego się w Europie nowego ładu gospodarczego. Powrót Gdańska do Polski umożliwił miastu wszechstronny rozwój gospodarczy. Tymi słowami rozpoczyna się wstęp do katalogu wystawy pod ww. tytułem, zachęcający do jej obejrzenia.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 39 z 737WIEŚCI Z KOCIEWIA
  TYTUŁ DATA PUBLIKACJI SERWIS POPULARNOŚĆ 
125-LECIE OSP ZBLEWO I POWIATOWY DZIEŃ STRAŻAKA - FOTOREPORTAŻ - CZ. 2 [2016-05-24] GMINA ZBLEWO [22]  
PSP Starogard Gd. Informacja z wybranych zdarzeń w dniach od 16.05.2016 r. do 22.05.2016 r. [2016-05-23] WIRTUALNE KOCIEWIE [13]  
Starogard Gdański walczy o pieniądze na odnowę Rynku [2016-05-23] STAROGARD GDAŃSKI [16]  
STAROGARD GDAŃSKI. Północny wariant obwodnicy wykluczony [2016-05-23] STAROGARD GDAŃSKI [24]  
POWIAT STAROGARDZKI. KRONIKA POLICYJNA - 23.05.2016 R. [2016-05-23] WIRTUALNE KOCIEWIE [19]  
125-LECIE OSP ZBLEWO I POWIATOWY DZIEŃ STRAŻAKA - FOTOREPORTAŻ - CZ. 1 [2016-05-22] GMINA ZBLEWO [375]  
Starogard odwiedzili niemieccy przyjaciele z Diepholz [2016-05-22] STAROGARD GDAŃSKI [34]  
KONCERT ORGANOWY PATRYKA PODWOJSKIEGO - ZBLEWO 5.06.2016 [2016-05-22] GMINA ZBLEWO [99]  
Jeszcze o obchodach Dnia Ziemi - PSP Zblewo [2016-05-22] GMINA ZBLEWO [136]  
Urząd Statystyczny Gdańsk. Rolnicze badania ankietowe [2016-05-22] GMINA ZBLEWO [66]  
ZBLEWO. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA [2016-05-22] GMINA ZBLEWO [122]  
AGROTURYSTYKA. Noclegi Pod Dębami - Bytonia. Informacje, zdjęcia, linki [2016-05-19] GMINA ZBLEWO [268]  
Maratończycy z Bytoni! Długo milczeli, by zaskoczyć świetnymi rezultatami! [2016-05-18] GMINA ZBLEWO [256]  
Święto piosenki angielskiej i niemieckiej w Jabłowie [2016-05-18] GMINA ZBLEWO [117]  
Wycieczki uczniów szkoły w Pinczynie w ramach programu „Przygoda z przyrodą” [2016-05-18] GMINA ZBLEWO [184]  
KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE. Spektakl pt. "O królu, który płakał z bólu" [2016-05-18] GMINA ZBLEWO [126]  
REWITALIZACJA! NAJWIĘKSZA UNIJNA DOTACJA W DZIEJACH SAMORZĄDU GNIEWSKIEGO! [2016-05-18] WIRTUALNE KOCIEWIE [91]  
Gerdins Cable Systems. Pracownik produkcji – oferta pracy [2016-05-18] GMINA ZBLEWO [160]  
Reportaż. Wydawało się, że w stronę „Eldorado”... [2016-05-18] GMINA ZBLEWO [4908]  
Za miesiąc pierwszy odcinek Kościuszki będzie gotowy [2016-05-17] STAROGARD GDAŃSKI [81]  
GNIEWSKA NOC MUZEÓW. Wyjątkowe wydarzenia dla gości! [2016-05-17] WIRTUALNE KOCIEWIE [61]  
W Sztumskim Polu jeźdźcy rywalizowali o Puchar Burmistrza [2016-05-17] STAROGARD GDAŃSKI [70]  
KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE. Zaproszenie na koncert z okazji Dnia Rodzica [2016-05-17] GMINA ZBLEWO [94]  
LISTY. Pozdrowienia Belgii! Sprawa Bednarka. Dziękujemy za pomoc... [2016-05-17] STAROGARD GDAŃSKI [67]  
Dworek Tucholski zaprasza. Pokoje, apartamenty, restauracja Grota Solna, basen, kort itp. [2016-05-16] GMINA ZBLEWO [407]  
Głosuj na Reginę Umerską w plebiscycie Mistrzowie Agro 2016 [2016-05-16] GMINA ZBLEWO [189]  
Kobiety Kwiaty Kociewia z wizytą w Warszawie w Pałacu Prezydenckim [2016-05-16] WIRTUALNE KOCIEWIE [90]  
Czy Mariusz Kurowski odkrył nieznany grób masowy w Lesie Szpęgawskim?! [2016-05-15] STAROGARD GDAŃSKI [169]  
PRZEJMUJĄCY TEKST. KTO NAPISAŁ TĘ KSIĄŻKĘ?! Las Szpęgawski - ucieczka z miejsca kaźni [2016-05-14] WIRTUALNE KOCIEWIE [2158]  
ANNA MADANECKA. Rezerwat Krzywe Koło w Pętli Wdy [2016-05-13] GMINA OSIEK [2060]  

Więcej...
TURYSTYKAREKLAMA

Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!