www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 01 maj 2016
 
 

Starogardzka majówka z Lechią Gdańsk!
piątek, 29 kwiecień 2016
Czytaj całość...
 
Wicemistrz świata w kulturystyce Wojciech Nadolski poleca na śniadanie!
czwartek, 28 kwiecień 2016


Wicemistrz świata w kulturystyce Wojciech Nadolski poleca na śniadanie!
Czytaj całość...
 
Tak na szybko, bo sklep zamykają! (o wczorajszym wydarzeniu w OPP)
czwartek, 14 kwiecień 2016


Tak na szybko, bo o godz. 23 zamykają sklep i muszę zdążyć!
Najpierw podziękowania. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli do OPP na dwa w jednym - etiudę "Legenda o Strychu" i wykład Mariusza Kurowskiego o skarbie leżącym na dnie Jeziora Godziszewskiego. Etiuda... Rozbawiła nas przed spektaklem Kasia Oller, która zapytała, skąd są te dzieci i moją odpowiedź, że wszystkie (czworo) ze Strychu, dwukrotnie potraktowała jako uparty żart.
Czytaj całość...
 
TADEUSZ MAJEWSKI. Pan tu, panie Pogorzelski, robisz swoje - a ja gorę!!!
wtorek, 12 kwiecień 2016
Pan tu, panie Pogorzelski, robisz swoje - a ja gorę!!!
- rozlega się straszny głos młyna Wiecherta, przecząc powiedzeniu "Na złodzieju czapka gore", boć przecie nie złodzieja tu podpalają, nie gore jego czapka, jego łeb, a odwrotnie. Złodziej podpala, złodziej mienia historycznie i zabytkowo publicznego, stojącego na ziemi prywatnej, choć nie wiadomo właściwie czyjej - irlandzkiej? I gdzie tu jest prawo i sprawiedliwość, jego zbrojna pięść?!
Czytaj całość...
 
TADEUSZ MAJEWSKI. Miło mi poinformować, że moje opowiadanie ukaże się w tym miesiącu w "Toposi
wtorek, 12 kwiecień 2016

Z takich zaproszeń nie można nie skorzystać! Miło mi poinformować, że w tym miesiącu na łamach "Toposu" ukaże się moje obszerne opowiadanie pt. "Szynszyla grau" (uściślając, trzeci rozdział większej całości). Pojawiły się też inne wątki, związane z "Toposem". Dlatego ochoczo skorzystaliśmy rodzinną "bandą" z zaproszenia Krzysztofa Kuczkowskiego, redaktora naczelnego "Toposu", wybitnego poety i krytyka literackiego, na wernisaż wystawy "Ikony", jaki miał miejsce w Dworku Sierakowskich w Sopocie 5.04.2016.
Czytaj całość...
 
ZAPROSZENIE. M. Kurowski wie, gdzie leży szwedzki skarb w Jeziorze Godziszewskim! Jutro pokaże!!!
wtorek, 12 kwiecień 2016
TO BĘDZIE SENSACJA! O WIELKIEJ POMYŁCE POSZUKIWACZY SZWEDZKIEGO SKARBU!

ZAPROSZENIE


Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim - koło dziennikarsko-twórcze zaprasza na spotkanie autorskie z Mariuszem Kurowskim, autorem książki "Kociewskie początki", niezwykłym badaczem historii Kociewia, detektywem odkrywającym tajemnice starych dokumentów, map i zdjęć, genealogiem i odkrywcą miejsc, gdzie znajdują się skarby, między innymi "kociewski złoty pociąg".
Spotkanie odbędzie się jutro (13.04) w auli OPP o godz. 18. Prezentacja Pierwszego Detektywa Kociewia zostanie poprzedzone etiudą teatralną pt. "Legenda Strychu" w wykonaniu sióstr Nikoli i Martyny Drewczyńskich w reżyserii Tadeusza Majewskiego.Fot. Krzysztof Banul
Czytaj całość...
 
Wraca moda na kolej – debata o linii Tczew - Starogard – Chojnice
wtorek, 29 marzec 2016


Modernizacja linii kolejowej nr 203 na trasie Tczew – Starogard Gdański – Czersk oraz przewozy pasażerskie na tej linii to główne tematy debaty, która odbyła się 23 marca w Urzędzie Miasta w Starogardzie Gdańskim. O perspektywach rozwoju kolejnictwa na Pomorzu rozmawiali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, dyrektorzy firm kolejowych, władze miasta, powiatu i gmin oraz lokalnych instytucji. 
Czytaj całość...
 
WIZUALIZACJA! Ulica Kościuszki jak z obrazka!
piątek, 18 marzec 2016


Do końca 2017 roku ulica Kościuszki całkowicie zmieni swój wygląd. W tym roku przebudowa obejmie odcinek od wylotu z ronda na ulicy Lubichowskiej do skrzyżowania z ul. Pelplińską. Szacunkowy koszt robót to prawie 6 mln zł. Pod koniec marca poznamy wykonawcę. Prace ruszą jeszcze w kwietniu.

Czytaj całość...
 
Gdańsk w Europie - Europa w Gdańsku. Wernisaż wystawy w Ratuszu Miejskim w Starogardzie Gdańskim
środa, 16 marzec 2016Szesnaste stulecie określane jest w dziejach Gdańska „Złotym Wiekiem”. Wtedy to, od przełomu XV i XVI wieku do początku wieku XVII, miasto stało się jednym z kluczowych elementów kształtującego się w Europie nowego ładu gospodarczego. Powrót Gdańska do Polski umożliwił miastu wszechstronny rozwój gospodarczy. Tymi słowami rozpoczyna się wstęp do katalogu wystawy pod ww. tytułem, zachęcający do jej obejrzenia.
Czytaj całość...
 
LISTY. Jeszcze ten barak! Jak odnaleźć rodzinę Albina Bednarka?!
piątek, 11 marzec 2016


We wrześniu ub.r. zamieściłem na Facebooku (Fb Tadeusz Majewski) galerię zdjęć Starogardu z okresu PRL-u. Zdjęcie, na którym widać stojący przy ul. Gdańskiej barak, wywołało lawinę wspomnień i rozmaitych informacji. Padały informacje o historii jego mieszkańców w okresie okupacji i w czasach powojennych. Przez długi czas barak pełnił też funkcję dworca PKS. O tamtych historiach można przeczytać tutaj. A dziś dochodzi jeszcze jedna historia - przedwojenna i okupacyjna. Piszą o niej niżej Danuta Fuks i Alfreda Nurek z domu Bednarek

Czytaj całość...
 
Są pieniądze na zagospodarowanie doliny Wierzycy
poniedziałek, 07 marzec 2016


Ponad 9 mln zł pozyskał Starogard z Unii Europejskiej na zagospodarowanie cennych przyrodniczo obszarów rzeki Wierzycy. Modernizację Parku Miejskiego i budowę ścieżki pieszo-rowerowej zrealizuje w partnerstwie z Gminą Wiejską oraz Nadleśnictwem Starogard. W 2016 roku powstanie projekt techniczny, a roboty budowlane ruszą w 2017 roku. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na koniec 2018 roku
Czytaj całość...
 
Andrzej Stasiuk - wielki pisarz, wielki facet w wielkich butach w Starogardzie! FOTOREPORTAŻ
poniedziałek, 07 marzec 2016


Wielka postać polskiej literatury, więc i bardzo duży fotoreportaż. Wielka postać również fizycznie - 190 cm? Wielkie facet i na luzie, i w potężnych buciorach, w których zapewne przemierza świat, by zdobyć "mięcho" do swoich świetnych książek.
Czytaj całość...
 
STAROGARD GDAŃSKI. Stary „Włókniarz” w nowej odsłonie
niedziela, 06 marzec 2016


Niespełna rok trwała modernizacja stadionu przy ul. Harcerskiej. 30 kwietnia odbędzie się uroczyste otwarcie dawnego „Włókniarza”. To będzie wielkie święto piłki nożnej.
Czytaj całość...
 
STAROGARD GDAŃSKI. Urząd Stanu Cywilnego w nowej siedzibie
niedziela, 06 marzec 2016


Mieszkańcy Starogardu mogą już załatwić wszystkie sprawy związane z aktami cywilnymi w budynku Urzędu Miasta przy ul. Gdańskiej 6. Wejście do nowej siedziby USC od parkingu po prawej stronie Urzędu.
Czytaj całość...
 
Ogólnopolski Konkurs Poezji im. Jana Przybysława Majewskiego o Berło z leszczyny!
czwartek, 03 marzec 2016


Taki nam rebus zostawił po śmierci Stary Psychiatra

Postanowiliśmy na naradzie rodzinnej, że ogłosimy w tym roku Ogólnopolski Konkurs Poezji im. Jana Przybysława Majewskiego o Berło z leszczyny!

Nie pamiętam, który z nas otrzymał pierwszy Kociewskie Pióro - Ojciec za "Berło z leszczyny" czy ja za "Przeplotnię" i blisko 30 reportaży w "Rejsach", "Angorze" i "Antologii prozy pomorskiej". Nieważne, nieważne.
Czytaj całość...
 
Kapitalne zdjęcie starogardzkiej fary! Kiedy zrobiono?! QUIZ z Facebooka
poniedziałek, 15 luty 2016


Wysłałam moich reporterów w różne sztolnie czasu

Kryzys dziennikarstwa?! Nie u nas, w siedzibie redakcji miesięcznika "Peryskop Kociewia", gdzie otworzyliśmy nowe, ściśle tajne pomieszczenie z najnowocześniejszym wehikułem czasu. Wysyłam was, moich reporterów, w naszą lokalną przeszłość, byście zdobyli i przywieźli nowe materiały na temat tego, co minione, a więc już wiecznie żywe.
Czytaj całość...
 
Z FACEBOOKA. Fantazja. Tego już się nie da wyobrazić
czwartek, 04 luty 2016


Pochodów z okazji rozmaitych Okazji mamy sporo, ale są one niestety monotematyczne, a przez to nudne, co dotyczy zwłaszcza pochodów politycznych w większych miastach, gdzie niektórzy idą za, a inni przeciw, a czasami - cytując klasyka - za, a nawet przeciw, tak na wszelki wypadek. Co to, u diabła, za blade pochody?!
Czytaj całość...
 
Zbyt prosty quiz o Starogardzie bez dachów na Facebooku
środa, 27 styczeń 2016


Zbyt prosty quiz o Starogardzie bez dachów na Facebooku, niemniej cieszył się sporym zainteresowaniem. 
Czytaj całość...
 
Crawley, czyli o podejściu Angoli do tradycji! (coś dla starogardzian)
środa, 27 styczeń 2016


- Zbyszku, darujmy sobie dzisiaj Londyn. Pokaż mi angielskie miasteczko.
Zbyszek kiwa głowa na znak aprobaty.
Więc wędrujemy kameralnymi uliczkami do centrum, gdzie robię zdjęcie tablicy informacyjnej "Crawley High Street Conservation Area". Pogoda kiepska, powietrze wilgotne, światło chłodne, nie najlepsze do zdjęć.
Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 39 z 727WIEŚCI Z KOCIEWIA
  TYTUŁ DATA PUBLIKACJI SERWIS POPULARNOŚĆ 
Dom na sprzedaż w miejscowości Subkowy - zdjęcia, wirtualna wycieczka [2016-04-30] STAROGARD GDAŃSKI [670]  
ARTUR HEROLD: Wychodzimy ze Związku Gmin Wierzyca [2016-04-29] GMINA ZBLEWO [150]  
„Stary Las” i „Starkom” mają nowych prezesów [2016-04-29] WIRTUALNE KOCIEWIE [42]  
Wielkie historie czasami zaczynają się niepozornie, np. od bardzo starej pocztówki! - cz. 2 [2016-04-29] GMINA SKÓRCZ [42]  
Starogardzka majówka z Lechią Gdańsk! [2016-04-29] STAROGARD GDAŃSKI [28]  
Wielkie historie czasami zaczynają się niepozornie, np. od bardzo starej pocztówki! - cz. 1 [2016-04-29] GMINA SKÓRCZ [47]  
STAROGARD GDAŃSKI - ŚMIERTELNY WYPADEK DROGOWY W BOJANOWIE [2016-04-29] WIRTUALNE KOCIEWIE [68]  
GDAŃSK – APELUJEMY O POMOC W USTALENIU TOŻSAMOŚCI MĘŻCZYZNY [2016-04-29] WIRTUALNE KOCIEWIE [51]  
Wicemistrz świata w kulturystyce Wojciech Nadolski poleca na śniadanie! [2016-04-28] STAROGARD GDAŃSKI [136]  
PUBLICYSTKA. SUMA WSZYSTKICH LEGEND. O stanie Starogardu w 2007 r. [2016-04-28] STAROGARD GDAŃSKI [2555]  
EUGENIUSZ CHEREK. Opisanie Suchobrzeźnicy i Błędna [2016-04-27] GMINA OSIEK [90]  
Powieść Michała Aleksandra Majewskiego pt. Jadzia [2016-04-27] WIRTUALNE KOCIEWIE [49]  
ANDRZEJ KACPEREK. Recenzja “Jadzi” w kwartalniku PROWINCJA nr 1(23) 2016 [2016-04-27] WIRTUALNE KOCIEWIE [38]  
Piknik Naukowy odbędzie się w Pelplinie 9 maja 2016 na terenie Collegium Marianum [2016-04-27] WIRTUALNE KOCIEWIE [39]  
KRZYSZTOF KOWALKOWSKI. Kaliskie Słoneczniki 2015 wręczone [2016-04-27] GMINA KALISKA [49]  
„Gniewskie leby – bazar różności” - Gniew powraca do tradycji! [2016-04-27] WIRTUALNE KOCIEWIE [45]  
Finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych z gimnazjum w Zblewie [2016-04-27] GMINA ZBLEWO [226]  
MAREK MISCHKE. Co słychać w oświacie gminy Zblewo … [2016-04-27] GMINA ZBLEWO [213]  
Klubowa Wystawa Posokowców i Alpejskich Gończych Krótkonożnych oraz Regionalny Konkurs Posokowc [2016-04-27] GMINA ZBLEWO [164]  
Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Zblewo - 30 kwietnia [2016-04-27] GMINA ZBLEWO [84]  
UPIORY STAROGARDU. Z kamienicy dachu zarejestrowałem pustostan huty szkła! [2016-04-27] STAROGARD GDAŃSKI [479]  
Wicemistrz świata Wojciech Nadolski powraca na scenę, teraz w cięższej kategorii! [2016-04-26] GMINA ZBLEWO [744]  
Oklaski i głosowanie! Zebranie sołeckie w szkole w Borzechowie - FOTOREPORTAŻ [2016-04-24] GMINA ZBLEWO [453]  
Celine Mass-Pujdak: Przygotowuję przemowę pt. "What is your story?", m.in. o blokach w Kleszczewie [2016-04-24] GMINA ZBLEWO [385]  
Jedyne takie derby - Budmar Bytonia - LZS Bytonia! FOTOREPORTAŻ [2016-04-24] GMINA ZBLEWO [224]  
IX Gminny Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie [2016-04-24] GMINA ZBLEWO [151]  
Martyna Trzebiatowska laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego [2016-04-24] GMINA ZBLEWO [248]  
GRAŻYNA KOŚCIELNA. Przed naszą szkółką nieśmiało zakwitają krzewy [2016-04-23] GMINA SKÓRCZ [98]  
Wystawa obrazów Krzysztofa Grabana w szkole w Mirotkach! [2016-04-23] GMINA SKÓRCZ [72]  
TADEUSZ MAJEWSKI. Mój "Topos" już powinien być w Empikach! [2016-04-23] WIRTUALNE KOCIEWIE [82]  

Więcej...
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!