www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
sobota, 04 lipiec 2020
 
 
Starogard. Jest już projekt pomnika Deyny Drukuj E-mail
wtorek, 14 październik 2008
W imieniu komitetu budowy pomnika Kazimierza Deyny pragnę poinformować, że w ubiegły piątek (10.10) członkowie komitetu wyłonili tryumfatora konkursu.Zwycięzcą został Jerzy Dobrzański z Rzeszowa, który w dogrywce pokonał małżeństwo artystów Agnieszkę Świerzowic-Maślaniec i Marka Maślańca z Krakowa

Zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania organizatorów. W szranki stanęli autorzy 10 prac o bardzo wyrównanym i wysokim poziomie. Niezwykle ciekawe były również koncepcje zagospodarowania przestrzeni wokół samej rzeźby. Ostatecznie jednak zwycięstwo przypadło w udziale projektowi J. Dobrzańskiego, któremu składamy najszersze gratulacje. Uroczyste wręczenie nagrody nastąpi w drugiej połowie listopada, o czym wcześniej poinformujemy media.

Od przyszłego tygodnia komitet musi zająć się dosyć skomplikowanym procesem zwracania pozostałych prac ich autorom. Kiedy się z tym uporamy, wystąpimy do Prezydenta Starogardu z prośbą o udzielenie zgody na zlokalizowanie rzeźby na starogardzkim Rynku. Równolegle będziemy z autorem rzeźby przygotowywali szczegóły realizacji projektu, a także rozpoczniemy konkretne rozmowy z firmami – potencjalnymi fundatorami. 


Oczywiście cały czas liczymy na datki osób (zgodnie z naszymi założeniami projekt ma powstać bez udziału środków publicznych). Jak na razie zbiórka idzie bardzo słabo, a projekt wsparło finansowo dosłownie kilka osób z komitetu. Liczymy, że sytuacja ta ulegnie zmianie i starogardzianie zachcą przyłączyć się do naszej zbiórki.

Wpłat można dokonywać gotówką w biurze poselskim posła Sławka Neumanna, ul. Kościuszki 27, biuro nr 22 (22 na domofonie), od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 15. Tam też można zobaczyć zwycięski projekt oraz zakupić (minimalna cena 10 zł) zestaw 14 pięknych widokówek autorstwa Józefa Olszynki pt. „Kociewie – malowany region” - są jednocześnie cegiełką na budowę pomnika. Wpłat można dokonywać także poprzez wpłatę na konto na niżej podany numer.

Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim 49 8340 0001 0003 7400 2000 0002, dopisek: „Zbiórka publiczna na pomnik Kazimierza Deyny w Starogardzie Gd.”

Adresat: Stowarzyszenie Instytut Kociewski, ul. Gen. Wł. Sikorskiego 26, 83-200 Starogard Gd.

Patryk Gabriel

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!