www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
wtorek, 14 lipiec 2020
 
 
Starogard. Nietrzeźwy odpalał "na pych" Drukuj E-mail
niedziela, 19 październik 2008
Prawie dwa promile alkoholu wydmuchał kierowca poloneza, którego starogardzcy policjanci zatrzymali za jazdę bez włączonych świateł. Nie miał również przy sobie dokumentów od pojazdu. Jak się okazało w chwili zatrzymania próbował odpalić poloneza na tzw. "pych".


Policjanci ze Starogardu wczoraj (16.10)  przed godz. 21 na ul. Żeromskiego zauważyli jadącego nieoświetlonego poloneza. Pojazd poruszał się z górki, a jego silnik był wyłączony.
Samochodem tym kierował 48-letni Joachim R.  Jak się okazało podczas kontroli drogowej, mężczyzna był nietrzeźwy. Wydmuchał prawie 2 promile. Nie dość tego. Nie posiadał dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz polisy OC. Kontrolującym go policjantom tłumaczył, że chciał odpalić auto na tzw.  "pych".
Nieodpowiedzialny kierowca  za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Poza tym poniesie on również karę za jazdę bez włączonych świateł oraz brak wymaganych podczas kontroli drogowej dokumentów. Zatrzymano mu prawo jazdy, a pojazd odholowano na policyjny parking. Noc spędził w policyjnym areszcie.
                                                Oficer prasowy KPP w Starogardzie Gd.
 st. sierż. Marcin Kunka
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!