www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 12 lipiec 2020
 
 
Nasze interwencje. Władze nie widzą ślepej ulicy! Drukuj E-mail
piątek, 23 styczeń 2009

Starogard. Przyszedł do naszej redakcji  (Gazety Kociewskiej)  pan Czesław Schwurtz, niosąc pod pachą „Dziennik Kociewski” z dnia 9 stycznia 2009.

- Proszę zobaczyć - powiedział otwierając go na stronie z artykułem „Berlinką przejadą ważni goście”. - Ojcowie naszego miasta chwalą się tylko co zrobili, ale nie napiszą co popsuli!- A co popsuli?

- Popsuli przystanek komunikacji miejskiej przy ulicy Gdańskiej. Przenieśli go z prawej strony ulicy Północnej na lewą, argumentując to tym, że autobus wyjeżdżając z ul. Północnej będzie miał łatwiejszy zajazd. Szkoda, że nie zauważyli, że ul. Północna jest ślepa… Kiedy przystanek stał na starym miejscu, był z wiatą, bo było na to miejsce i nikomu nie przeszkadzał. Teraz stoi na wprost okien budynku nr 9 – 11, wiaty nie ma, bo nie ma nią miejsca, ludzie marzną i mokną, a mieszkańcy budynku nie mogą otworzyć okien, bo zajeżdżające autobusy to kurz, pisk opon, warkot i spaliny. Aż strach pomyśleć, co będzie w lecie. Byłem u prezydenta Żaka i ten zapewnił mnie, że… ulica Północna jest ruchowa… Dopiero ode mnie dowiedział się, że to ślepa uliczka. Niech pani napisze, że nasz prezydent to zawsze jest tam, gdzie rozdają kwiaty i Wierzyczanki, ale tam, gdzie trzeba, to go nie ma. Niech się nasi Ojcowie Miasta uderzą w pierś i poprawią to, co popsuli.

Byliśmy, zobaczyliśmy - jest tak, jak powiedział pan Schwurtz. Czy będą, zobaczą i poprawią Ojcowie Miasta? Zobaczymy…

Mieczysława Krzywińska

Zdjęcia:


  1. Pan Czesław Schwurtz.

  1. Ul. Północna z pewnością jest ślepa…

  1. Przystanek stał kiedyś tutaj. I komu to przeszkadzało?

  1. Teraz stoi tu…

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!