www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 15 lipiec 2020
 
 
Starogard- Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Drukuj E-mail
niedziela, 19 kwiecień 2009

Starogard Gd. - Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starogardzkiejkomendy po raz kolejny współuczestniczyli w organizowanym dla szkół podstawowych i gimnazjów  Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.


 Uczniowie uczestniczący w eliminacjach na szczeblu powiatowym musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy, a także umiejętnością sprawnego pokonania rowerem specjalnego toru przeszkód.


W dniu 16 kwietnia br. na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Starogardzie Gd. odbyły się powiatowe eliminacje w ramach XXXII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Jak miało to miejsce w latach ubiegłych, tak i w tym roku policjanci ze starogardzkiej drogówki współuczestniczyli w realizacji tego turnieju. Sierż. sztab. Michał Wołoszyk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gd. udzielili pomocy w realizacji przedsięwzięcia na różnych jego etapach oraz nadzorował przebieg turnieju od strony  praktycznej włączając się aktywnie w nadzorowanie poszczególnych konkurencji.

Do rywalizacji stanęło 12 gimnazjów oraz 10 szkół podstawowych. Łącznie wystartowały 22 drużyny, z których każda składała się z 3 osób. Zadaniem uczestniczących w turnieju zawodników było zdobycie jak największej ilości punktów podczas testu z przepisów ruchu drogowego, zaliczenie pierwszej pomocy oraz pomyślne ukończenie jazdy po torze przeszkód.

Organizowany corocznie turniej ma za zadanie sukcesywnie podnosić kulturę społeczeństwa działając w ten sposób na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Jego celem jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przed medycznej.

W tym roku w eliminacjach na szczeblu powiatowym I-wsze miejsca zajęły Szkoła Podstawowa z Dąbrówki oraz Publiczne Gimnazjum z Jabłowa. To właśnie przedstawiciele z tych szkół reprezentować będą powiat starogardzki na szczeblu wojewódzkim.

                                               st. sierż. Marcin Kunka

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!