www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
poniedziałek, 06 lipiec 2020
 
 
Szpital św. Jana w Starogardzie, Nie dojdzie do zawieszenia porodówki Drukuj E-mail
sobota, 23 maj 2009

Oddział położniczo-ginekologiczny bez zawieszenia i z nowym kierownikiem

Nie dojdzie do planowanego wcześniej zawieszenia działalności porodówki w starogardzkim szpitalu. Choć planowany remont zostanie przeprowadzony, oddział będzie działał bez przerwy.

- Wspólnie z nowym kierownikiem oddziału znaleźliśmy rozwiązanie, pozwalające na przeprowadzenie długo oczekiwanych prac remontowych w naszej placówce tak, by móc nadal przyjmować tu porody i leczyć pacjentki na oddziale ginekologicznym – mówi Beata Ładyszkowska, p. o. dyrektora szpitala. - Prosimy jednak zarówno pacjentów jak i personel o wyrozumiałość, gdyż może być nieco głośniej, niż zwykle. Wszystkie prace będą prowadzone tak, by uciążliwości było jak najmniej oraz by przestrzegać wszystkie przepisy sanitarne.

W starogardzkiej porodówce na świat przychodzi około 1500 maleństw rocznie. Większość mam rodzi w sposób tradycyjny, jednakże warto przypomnieć, że placówka dysponuje wanną do porodu w wodzie. Można także zdecydować się na poród rodzinny (z osobą towarzyszącą).

- Stoimy na stanowisku, że każda z pań ma prawo wybrać formę porodu (oczywiście o ile nie ma przeciwwskazań medycznych) tak, aby mogła rodzić godnie, w jak najbardziej komfortowych warunkach i zachować wyłącznie dobre wspomnienia z tej jakże wyjątkowej chwili – podkreśla Piotr Minowski - nowy kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, specjalista ginekologii i położnictwa, endokrynolog z 24 letnim doświadczeniem.

Wszelkie udogodnienia – porody w wannie oraz porody rodzinne - będą dostępne również podczas remontu oddziału, który zostanie zaprojektowany tak, by nie powodować zakłóceń w funkcjonowaniu jednostki.


 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!