www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
sobota, 21 październik 2017
 
 
"Super Gala" Kuźni Brackiej Drukuj E-mail
wtorek, 27 październik 2009
W budynku Starogardzkiego Centrum Kultury w sali widowiskowej w piątek, 23 października, w Teatrze Kuźnia Bracka odbył się program „Super Gala”, który w swym założeniu miał być podsumowaniem osiągnięć scenicznych w minionym sezonie teatralnym.



Wystąpił cały zespół, tj. Daria Cherek, Nina Ciecholewska, Ania Glaza, Aneta Gołębiewska, Anna Kotowska, Wiktoria Kubkowska, Marta Laaser, Agata Laaser, Klaudia Lewicka, Dominika Miłaszewiczjus, Marta Raczyńska, Agnieszka Wodzikowska, Szymon Brucki, Mateusz Brucki. 


Program, który jest współfinansowany przez Gminę Miasta Starogard Gd., zawsze jest wyjątkowy. I ten również był taki. Na scenie towarzyszyła kuźniarkom Orkiestra Teatru Kuźnia Bracka w składzie Dariusz Czajka - gitara elektryczna, Jacek Hoduń, Radosław Sikora, Krzemiński.
Muzycznie prowadził cały program Radosław Ciecholewski, a Ireneusz Ciecholewski był konferansjerem.
Publiczność dopisała jak zwykle i występ opóźnił się z powodu dostawiania krzeseł.

A oto wyróżnieni i nagrodzeni w minionym sezonie:
Marta Laaser studentka 3 roku w Bydgoszczy

1) XXXVI Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" – po wysłaniu taśm z nagraną propozycją została dopuszczona do dalszych eliminacji, by po edycji przesłuchań dostać się do czołowej dwunastki wykonawców na dziedzińcu zamkowym w Olsztynie.
2) IV Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego "Źródło wciąż bije"- III m-ce, kat. zespół, gdzie wystąpiła wraz z Szymonem Bruckim
3) XXXII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Wałcz 2009- III m-ce, w kategorii recytacja.

Szymon Brucki- uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2

1. IV Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego "Źródło wciąż bije" Bydgoszcz 2009 - trzecie miejsce w kat. zespół (wraz z Martą Laaser).
2. Udział w XVIII Finale Turnieju Poezji Śpiewanej Włocławek 2009, gdzie dostał się po przejściu 4 szczebli, które przewidywał tenże konkurs .
3. Gościnny występ na XV Chojnickiej Nocy Poetów.

Mateusz Brucki – poeta, nauczyciel Gimnazjum nr 3 w Starogardzie Gd.

1. Wyróżnienie w konkursie „Mój list do świata” – Sieradz
2. Uczestnik XX Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń w Kruszwicy-Kobylnikach
3. Wyróżnienie w konkursie „Człowiek i Człowiek” – Nowy Sącz (IV edycja konkursu)
4. III nagroda w XX Konkursie Młodych – Kowal
5. III nagroda w III edycji konkursu „O Wachlarz Wilhelminy” – Sulechów
6. Laureat XXI Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń w Kruszwicy-Kobylnikach
7. Wyróżnienie w konkursie „Człowiek i Sacrum” – Nowy Sącz (V edycja konkursu)

Jego tomik „Wpół do wiersza” w rankingu kwartalnika literackiego „Pegaz lubuski” został uznany za najciekawszy debiut poetycki roku 2008.

Aneta Gołębiewska – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1

Zdobyła II nagrodę na Centralnym Spotkaniu Laureatów 54 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w turnieju Wywiedzione ze słowa.
Nagrodę przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nina Ciecholewska – studentka 3 roku Logopedii na Uniwersytecie Gdańskim
Udział w XVIII Finale Turnieju Poezji Śpiewanej w Włocławku


Agata Laaser – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2
- III miejsce Finale XXVI Wojewódzkiego Konkursu Poezji Polskiej Sopocie w kategorii poezji śpiewanej
- I miejsce w VI Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych Szkół Gimnazjalnych w kategorii poezji
śpiewanej

Wiktoria Kubkowska - uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1
Udział w Finale XXVI Wojewódzkiego Konkursu Poezji Polskiej Sopocie w kategorii poezji śpiewanej
II miejsce w VII Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych Szkół Gimnazjalnych w kategorii recytacja

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!