www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
piątek, 05 czerwiec 2020
 
 
Starogard. Nagrody dla najlepszych sportowców i trenerów Drukuj E-mail
środa, 25 listopad 2009
We wtorek 8.12.2009 r. o godz. 14 w sali 102 Urzędu Miasta w Starogardzie Gd.  ul. Gdańska 6 Prezydent Miasta spotka się ze sportowcami, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe w 2009 r. oraz z  trenerami, którzy przyczynili się do zdobycia wysokich osiągnięć sportowych swoich zawodników.  Prezydent wręczy pamiątkowe dyplomy, a także nagrody finansowe.
Nagrody otrzymają zawodnicy i trenerzy zgodnie z załączoną tabelą.

ZAWODNICY

Lp.

Imię, nazwisko zawodnika/ dyscyplina

Imię, nazwisko trenera

Osiągnięcia w 2009 r.

1

Wiktoria Wysocka/ pływanie

Jarosław Błażek

- członkini Kadry Narodowej Juniorek

- najlepsza pływaczka Młodzieżowej Ligi Pływackiej Województwa Pomorskiego (15 lat)

- brązowa medalistka Zimowych Mistrzostw Polski w Nowej Rudzie na dystansie 200 m stylem grzbietowym

- złota medalistka Międzynarodowych Zawodów Pływackich w Kiel (6 państw: Polska, Dania, Niemcy, Luksemburg, Holandia, Norwegia)

- brązowy medal w sztafecie w trójboju dziewcząt na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

-indywidualnie srebrny medal na 100 i 200 m s. grzbietowym na OOM - -złoty i srebrny medal na Międzynarodowych Zawodach w Belgii „IV EU Swimming Invitational” - (9 państw – Belgia, USA, Holandia, Czechy, Węgry, Irlandia, Wlk. Brytania, Szwajcaria, Polska)

2

Patryk Laser/ pływanie

Jarosław Błażek

- 4 miejsce w sztafecie 4x 100 m s. zmiennym na Zimowych Mistrzostwach Polski

- 5 miejsce na Letnich Mistrzostwach Polski w pływaniu

- 5 medali podczas Międzynarodowego Święta Pływania w Herford (5 państw: Belgia, Litwa, Polska, Niemcy, Holandia) - złoty na 100 m s. motylkowym, srebrny na 100 m s. dowolnym i brązowy na 100 m s. grzbietowym oraz dwa medale w sztafetach)

- 2 miejsce w sztafecie pływackiej trójboistów podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Tarnowie

- srebrny medal na 100 m s. dowolnym, brązowy na 50 m s. dowolnym oraz 100 m s. motylkowym, 2 złote medale w sztafecie na Międzynarodowych Zawodach w Belgii „IV EU Swimming Invitational” - (9 państw – Belgia, USA, Holandia, Czechy, Węgry, Irlandia, Wlk. Brytania, Szwajcaria, Polska)

3

Marta Stępniak/ pływanie

Jarosław Błażek

- członkini Kadry Wojewódzkiej Juniorów

- 5 medali podczas Międzynarodowego Święta Pływania w Herford 5 państw: Belgia, Litwa, Polska, Niemcy, Holandia)

-złoty medal na dystansie 200 m stylem grzbietowym, złoty medal na dystansie 200 m stylem zmiennym, złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym

- złoty medal na dystansie 200 m stylem motylkowym

- srebrny medal w sztafecie (8x50),

- złoty i srebrny w sztafecie 4x50 s. zmiennym i s. dowolnym na Międzynarodowych Zawodach w Belgii „IV EU Swimming Invitational” - (9 państw – Belgia, USA, Holandia, Czechy, Węgry, Irlandia, Wlk. Brytania, Szwajcaria, Polska)

4

Bartosz Osnowski/ pływanie

Jarosław Błażek

- członek Kadry Narodowej Juniorów (15 lat)

- 3 miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Nowej Rudzie

- 4 miejsce w sztafecie 4x 100 m stylem zmiennym na Zimowych Mistrzostwach Polski

- 5 miejsce na Letnich Mistrzostwach Polski w sztafecie 4x100 m s. zmiennym

- 5 złotych medali podczas Międzynarodowego Święta Pływania w Herford (5 państw: Belgia, Litwa, Polska, Niemcy, Holandia) - 200 m s. zmiennym, 100 i 200 m s. grzbietowym, 200 m s. dowolnym i 200 m s. motylkowym, brązowy medal w sztafecie)

- 2 miejsce w sztafecie pływackiej trójboistów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Tarnowie

- 3 medale indywidualnie (srebrny na 200 m s. dowolnym, 200 m s. zmiennym oraz brązowy na 200 m s. grzbietowym) oraz w sztafecie 4x50 s. zmiennym i dowolnym 2 złote medale na Międzynarodowych Zawodach w Belgii „IV EU Swimming Invitational” - (9 państw – Belgia, USA, Holandia, Czechy, Węgry, Irlandia, Wlk. Brytania, Szwajcaria, Polska)


5

Aleksander Weiss/ pływanie

Jarosław Błażek

- finalista Letnich i Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu

- 4 miejsce w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym na Zimowych Mistrzostwach Polski

- 5 miejsce na Letnich Mistrzostwach Polski w pływaniu

- 6 medali podczas Międzynarodowego Święta Pływania w Herford (5 państw: Belgia, Litwa, Polska, Niemcy, Holandia) -złoty na 100 i 200 m stylem klasycznym, srebrny na 100 m stylem motylkowym, brązowy na 200 m s. motylkowym, dwa medale w sztafetach

- trzeci w klasyfikacji ogólnej Ligi Województwa Pomorskiego

- srebrny medal na 100 m s. klasycznym i 2 złote w sztafecie na Międzynarodowych Zawodach w Belgii „IV EU Swimming Invitational” - (9 państw – Belgia, USA, Holandia, Czechy, Węgry, Irlandia, Wlk. Brytania, Szwajcaria, Polska)


6

Daria Glanert/ pływanie

Jaroslaw Błażek

- najlepsza zawodniczka z Województwa Pomorskiego podczas OOM w dwuboju nowoczesnym w Tarnowie

- brązowy medal w konkurencji indywidualnej na OOM

- srebrny medal w konkurencji sztafet dwubojowych na OOM

- 2 miejsce w dwuboju w finale Pucharu Polski w Warszawie

- brązowy medal na 50 m s. dowolnym na Międzynarodowych Zawodach w Belgii „IV EU Swimming Invitational” - (9 państw – Belgia, USA, Holandia, Czechy, Węgry, Irlandia, Wlk. Brytania, Szwajcaria, Polska)





7

Szymon Hoang Van/ pływanie

Jarosław Błażek

- najlepszy starogardzki dwuboista na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży ( 7 miejsce)

- złoty medal w sztafecie dwubojowej na OOM

- brązowy medal na 100 m stylem dowolnym podczas Międzynarodowego Święta Pływania w Herford (5 państw: Belgia, Litwa, Polska, Niemcy, Holandia),

- członek Kadry Wojewódzkiej w dwuboju nowoczesnym

- brązowy medal na 200 m s. dowolnym i 2 złote w sztafecie na Międzynarodowych Zawodach w Belgii „IV EU Swimming Invitational” - (9 państw – Belgia, USA, Holandia, Czechy, Węgry, Irlandia, Wlk. Brytania, Szwajcaria, Polska)

8

Paweł Jarczyk/ kick-boxing

Tomasz Janowicz

- I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów light contact - Leszno

- członek kadry narodowej juniorów

- uczestnik Mistrzostw Europy – Pula (Chorwacja)

9

Sandra Cichańska/ kick-boxing

Tomasz Janowicz

- I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów light contact- Leszno

- członkini Kadry Narodowej

- uczestniczka Mistrzostw Europy w Puli (Chorwacja)

10

Anna Knobel/ kick-boxing

Tomasz Janowicz

- I miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów light contact - Zawiercie

- członkini Kadry Narodowej Seniorów

11

Roman Kamiński/ kick-boxing

Tomasz Janowicz

- II miejsce w Międzynarodowym Pucharze Polski w Wegrowie (7 państw: Polska, Litwa, Węgry, Słowacja, Niemcy, Dania, Ukraina)

- III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w Formule light- contact - Zawiercie

12

Marek Miozga/ kick-boxing

Tomasz Janowicz

- II miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów light- contact - Zawiercie

- I miejsce w Międzynarodowym Pucharze Polski- Wegrów (7 państw: Polska, Litwa, Węgry, Słowacja, Niemcy, Dania, Ukraina)

13

Kacper Radwański/ koszykówka

Krzysztof Biesiada

- II miejsce w rozgrywkach POZKosz

- reprezentant Kadry Pomorza

- zdobywca złotego medalu wraz z kadrą na Olimpiadzie Młodzieży

- reprezentacja Pomorza w Lidze Północnoeuropejskiej EYBL

- reprezentant kadry Województwa Pomorskiego w latach 2007- 2009

- I miejsce w rozgrywkach Pomorskiego Związku Koszykówki Kadetów w 2009 roku,

- członek Kadry Narodowej

14

Filip Rajkowski/ koszykówka

Krzysztof Biesiada

- reprezentant kadry Województwa Pomorskiego

- zdobywca, wraz z zespołem kadry I miejsca na Olimpiadzie Młodzieży

- II miejsce w rozgrywkach POZKosz

- reprezentował Pomorze w Lidze Północnoeuropejskiej EYBL

15

Patrycja Jastrzębska/ koszykówka

Ewa Janowicz

- reprezentantka kadry Województwa Pomorskiego

- wraz z kadrą zdobywczyni II miejsca na Olimpiadzie Młodzieży

16

Aleksandra Żygowska/ koszykówka

Ewa Janowicz

- reprezentantka kadry Województwa Pomorskiego

- zdobywczyni II miejsca na Olimpiadzie Młodzieży

17

Sandra Gemska/ sztuki walki

Krzysztof Kamysz

- złoty medal w walce na 1 kij, złoty medal w walce na 2 kije na X Mistrzostwach Polski Kalaki- Eskrima

- złoty medal w walce na 2 kije, srebrny medal w walce na 1 kij) na VIII Mistrzostwach Europy w World Eskrima Kali Arnis Federation w Wlk. Brytanii (8 państw: Wlk. Brytania, Włochy, Holandia, Irlandia, Niemcy, Austria, Węgry, Polska)

18

Maciej Tkaczyk/ sztuki walki

Krzysztof Kamysz

- złoty medal w walce na 2 kije, srebrny medal w walce na 1 kij na X Mistrzostwach Polski Kalaki- Eskrima

- brązowy medal w walce na 1 kij na VIII Mistrzostwach Europy w World Eskrima Kali Arnis Federation w Wlk. Brytanii (8 państw: Wlk. Brytania, Włochy, Holandia, Irlandia, Niemcy, Austria, Węgry, Polska)

19

Mikołaj Tkaczyk/ sztuki walki

Krzysztof Kamysz

- X Mistrzostwa Polski Kalaki- Eskrima (srebrny medal w walce na 2 kije)

- brązowy medal w walce na 2 kije na VIII Mistrzostwach Europy w World Eskrima Kali Arnis Federation w Wlk. Brytanii (8 państw: Wlk. Brytania, Włochy, Holandia, Irlandia, Niemcy, Austria, Węgry, Polska)

20

Martyna Rogalińska akrobatyka sportowa

Agnieszka Szweda

- IV miejsce w parach mieszanych na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

- II miejsce w dwójkach mieszanych na zawodach strefowych juniorów młodszych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

21

Sandra Szala/ karate tradycyjne

Piotr Beling

- II miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kumite kobiet


TRENERZY

Lp.

Imię nazwisko trenera

Dyscyplina sportu

Osiągnięcia trenerskie

1

Ewa Janowicz

koszykówka

- trener Patrycji Jastrzębskiej i Aleksandry Żygowskiej od 2007 roku

- II miejsce (Patrycji Jastrzębskiej i Aleksandry Żygowskiej) w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Koszykówce

2

Krzysztof Biesiada

koszykówka

- trener Filipa Rajkowskiego i Kacpra Radwańskiego

- I miejsce (Filipa Rajkowskiego i Kacpra Radwańskiego) w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Koszykówce w Kielcach

3

Jarosław Błażek

pływanie

- szkoleniowiec Bartosza Osnowskiego, Patryka Laser, Aleksandra Weiss, Marty Stępniak, Wiktorii Wysockiej, Szymona Hoang Van

- powołany w skład trenerów szkolenia centralnego Kadry Narodowej 15 latków w pływaniu

- trener Kadry Wojewódzkiej Juniorów w pływaniu oraz pięcioboju nowoczesnym

- doprowadził drużynę starogardzkich pływaków do uzyskania trofeów w klasyfikacji generalnej Ligi Młodzieżowej, Mistrzostw Unii Europejskiej, Mistrzostw Miasta Gdańska

- na koncie trenerskim ma już 5 medali Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu oraz 8 medali Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w dwu i trójboju nowoczesnym

4

Tomasz Janowicz

kick-boxing

- trener Kadry Narodowej Juniorów w formule light- cont

- podopieczni zdobyli 7 medali Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów

- na Mistrzostwach Europy w Chorwacji zawodnicy kadry zdobyli 3 medale ( 2 złote, jeden brązowy)


 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!