www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 29 listopad 2020
 
 
Młodzi radni zdobyli unijne fundusze! Drukuj E-mail
poniedziałek, 07 czerwiec 2010

Młodzieżowa Rada Miasta Starogard Gdański otrzymała dofinansowanie na realizację projektu fotograficzno-muzycznego. Kwotę 4355 euro udało się uzyskać w ramach unijnego programu „Młodzież w działaniu”.Zarząd Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji rozpatrzył wniosek złożony przez starogardzką młodzież i podjął decyzję o przyznaniu środków finansowych na realizację projektu. Projekt nosi nazwę „Starogard... miejsce, gdzie rodzą się pasje” i będzie miał swój początek we wrześniu tego roku. Zaplanowane działania mają być odpowiedzią na duże zapotrzebowanie młodzieży z naszego miasta na zajęcia związane m.in. z fotografią. W ramach projektu planujemy zorganizować m.in.: warsztaty fotograficzne, spotkania młodych muzyków z raperami, wystawa i koncert, a także wielki happening.

Partnerami projektu są: Stowarzyszenie Instytut Kociewski, Starogardzkie Centrum Kultury oraz portal StarogArt (www.83200.ovh.org)

Szczegóły dotyczące projektu będzie można znaleźć już od 1 września na stronie internetowej Młodzieżowej Rady Miasta Starogard Gdański: www.mlodzistarogard.pl
Streszczenie projektu:Projekt „Starogard...miejsce, gdzie rodzą się pasje” jest skierowany do młodzieży ze starogardzkich szkół, która interesuje się fotografią i muzyką. Poprzez udział w warsztatach i wystawie ma ona szansę realizować swoje zainteresowania i rozwijać pasje, bez względu na status społeczny, środowisko i warunki finansowe. Chcemy dać im szansę zaprezentowania siebie i swoich talentów w środowisku lokalnym, do czego teraz brakuje im możliwości. Zależy nam na udowodnieniu, że nasze miasto nie jest miejscem, gdzie młodzież spędza czas jedynie na imprezach, piciu alkoholu i marnotrawieniu czasu przed komputerem.


Inicjatywa będzie trwać 9 miesięcy, a głównym punktem będzie wielki koncert połączony z otwarciem wystawy zdjęć uczestników warsztatów w centrum kultury, który odbędzie się w grudniu. Następnie mobilna wystawa przedstawiająca rezultaty warsztatów będzie prezentowana w każdej ze starogardzkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wcześniej odbędą się warsztaty fotograficzne, które będą składać się zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej. Weźmie w nich grupa 15 utalentowanych młodych ludzi, zakwalifikowanych na podstawie nadesłanych zdjęć. Jednocześnie odbywać się będą spotkania młodych muzyków z młodymi raperami, którzy wspólnie nagrają piosenkę o naszym mieście, która potem zostanie wydana w formie płyty CD. Ostatnim działaniem podczas projektu będzie happening podczas imprezy plenerowej, kiedy to zaprezentujemy rezultaty projektu i wypracowane materiały (fotografie, muzyka).

 

Kuba Radzewicz – koordynator projektu „Starogard..miejsce, gdzie rodzą się pasje”

tel: 514-247-512, e-mail: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!