www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 02 grudzień 2020
 
 
Szpital św. Jana w Starogardzie. Po porodzie w pełnej wygodzie Drukuj E-mail
niedziela, 18 lipiec 2010
Zakończył się remont części oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego w starogardzkim szpitalu. Pacjentki będą miały iście europejskie warunki: nowe urządzenia do badania, sale ścisłego nadzoru czy nowe łazienki. Koniec z roznoszeniem zarazków po oddziale przez odwiedzających - na gości czeka sala odwiedzin wybudowana zgodnie z zasadami sanitarnymi. Uroczystość otwarcia i poświęcenia oddziału miała miejsce wczoraj (czwartek, 15 lipca 2010).

- Jestem szczęśliwa, że wreszcie, po tylu latach, świeżo upieczone mamy będą mogły dochodzić do siebie po porodzie w godnych warunkach, w pięknych salach i bezpośrednio pod okiem pielęgniarek – mówi Beata Ładyszkowska, Prezes szpitala.

Oddział został wyremontowany po raz pierwszy od… powstania szpitala. Projekt przebudowy zaakceptowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Wychodząc naprzeciw dbałości o sanitarne bezpieczeństwo noworodków i ich mam, nie będzie już możliwe składanie odwiedzin w pokojach pacjentów. W tym celu utworzono salkę odwiedzin. Maleństwa można obejrzeć przez szybę – takie rozwiązanie stosuje wiele szpitali, również na Pomorzu.

Oddział został nie tylko odnowiony, ale zyskał nowe pomieszczenia takie jak m.in. łazienka dostosowana do potrzeb pacjentki niepełnosprawnej. W pokojach przyszłe mamy zastaną nowe łóżka, stoliki przyłóżkowe, przewijaki czy wanienki dla maleństw. Starogardzki szpital nadal przewiduje możliwość skorzystania przez pacjentkę z porodu rodzinnego, tak aby takie chwile mogła przeżywać wspólnie z osobą towarzyszącą.

Remont oddziału i wykonywane na nim prace zorganizowano tak, by jednocześnie móc przyjmować pacjentki i porody; w tym czasie na świat przyszło 971 maluszków.


Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć na stronie www.szpital-starogard.pl.

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!