www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 17 styczeń 2021
 
 
Biblioteka Miejska zaprasza na spotkanie z dr A. C. Leszczyńskim Drukuj E-mail
środa, 18 maj 2011
Prezydent Miasta Starogard Gdański i Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ks. Bernarda Sychty oraz Prezes Starogardzkiego OddziałuTowarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza zapraszają  na spotkanie  autorskie z Panem  dr  Andrzejem C. Leszczyńskim na temat:: Filozofia a życie.

Słowo wstępne wygłosi  i spotkanie poprowadzi pan  Tadeusz Kubiszewski. 

Spotkanie odbędzie się w  Czytelni Popularnonaukowej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ks. Bernarda Sychty w Starogardzie Gdańskim ul. Paderewskiego 1 w piątek  20 maja  2011 o godzinie  17.00

             

Dr Andrzej C. Leszczyński

Filozof, nauczyciel aktorstwa, wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa oraz Kierownik Zakładu Komunikacji Społecznej w Sopockiej Szkole Wyższej.

Autor ponad 150 szkiców i rozpraw z zakresu etyki i filozofii człowieka. Interesuje się teatrem, antropologią widowisk. Prowadzi warsztaty dramowe w kraju i zagranicą. Uprawia turystykę pieszą i rowerową, głównie po Kaszubach.

 


 

Ppp: Czy rozwiązaniem problemu samotności może być nawiązywanie przypadkowych kontaktów?

Dr Andrzej C. Leszczyński: Doraźne spotkanie z przypadkową osobą na pewno nie jest trwałym rozwiązaniem. Wydaje mi się, że największym dramatem komunikacji we współczesnej kulturze jest to, że świat jawi się nam jako rzeczywistość wirtualna. I to przejawia się szukaniem ratunku w Internecie, na czatach, co de facto pogłębia tylko problem. Samotność w takich sytuacjach polega na tym,  że nie spotykam się z realnym człowiekiem,  ale z wyobraźnią na jego temat.

Ppp: Dziękuję za rozmowę.

Marcin Byliński

Magazyn studencki "Pod prąd"

 

 

 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!