www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
poniedziałek, 06 lipiec 2020
 
 
X-lecie Klubu Strzeleckiego „Tarcza” LOK w Starogardzie Gdańskim Drukuj E-mail
wtorek, 04 grudzień 2012
W dniu 24 listopada 2012 r. o godz. 11 w siedzibie Ligi Obrony Kraju w Starogardzie Gdańskim przy ul. Zielonej 18 odbyły się obchody X – lecia Klubu Strzeleckiego „Tarcza” LOK. Obchody odbyły się pod patronatem medialnym Dziennika Bałtyckiego, Gazety Kociewskiej i Starogardzkiej Telewizji Kablowej.
W obchodach udział wzięli zaproszeni goście, patroni imprez organizowanych przez Klub, sponsorzy, członkowie Klubu seniorzy oraz przede wszystkim młodzież zrzeszona w Klubie i Szkolnych Kołach Strzeleckich LOK....
  


    Obecny był Edmund Stachowicz – Prezydent Starogardu Gdańskiego, Patryk Gabriel – członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim, reprezentujący Starostę Starogardzkiego – Leszka Burczyka, Witold Karpiński – prezes POW LOK w Gdańsku, Jarosław Tobiszewski – v-ce prezes POW LOK w Gdańsku, Ksiądz Prałat Józef Pick – Zespół Caritas Parafii NSPJ w Starogardzie Gdańskim, Zbigniew Olszewski – Honorowy Prezes Pomorskiego Związku Strzelectwa Sportowego w Gdańsku, Witold Sykutera – Zastępca Wójta Gminy Lubichowo, Stefan Rajkowski – prezes Zarządu „Star – Wik” Sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim, Sławomir Flisikowski – prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Skórczu, Mirosław Ossowski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Skórczu, Czapiewski Krzysztof – Firma Tele Sat w Skórczu, Wiesław Rutkowski – Radny Powiatu Starogardzkiego, Wiesław Warchoł – Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Marek Potocki – Komador Klubu Wodnego LOK w Starogardzie Gdańskim, Mariusz Mecka – Senior Koła „Adamantos” Damy i Rycerze Księstwa Pomorskiego LOK w Starogardzie Gdańskim.    Historię Klubu, osiągnięcia młodzieży, uczniów szkół starogardzkich i powiatu starogardzkiego w zawodach rangi m.in. mistrzostw Polski, klasyfikacyjnych zawodach międzynarodowych  – przedstawił Krzysztof Reczko, prezes KS Tarcza LOK w Starogardzie Gdańskim.
    W trakcie imprezy odznaczono medalem zbiorowym „Za zasługi dla LOK”: Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Urząd Miasta w Starogardzie Gdańskim, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Star-Wik” Sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim, Zarząd Banku Spółdzielczego w Skórczu, Zespół Szkół Publicznych w Kokoszkowach i Nadleśnictwo w Lubichowie.
     Ponadto odznaczono medalami i odznaczeniami patronów imprez sportowych: m.in. rotmistrza Krzysztofa Landowskiego – dowódcę Szwadronu Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, Leszka Kubiaka – dyrektora 1 Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim, działaczy Klubu oraz młodzież zaangażowaną w działalność sportową: m.in. Łukasza Narlocha – założyciela i prezesa Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Owidzu.    Za wspieranie działalności statutowej Klubu wyróżniono ryngrafami: Andrzeja Grzyba – Senatora RP, Leszka Burczyka – Starostę Starogardzkiego, Edmunda Stachowicza – Prezydenta Starogardu Gdańskiego, Stanisława Połoma – Wójta Gminy Starogard Gdański, Księdza Prałata Józefa Picka – Zespół Caritas Parafii NSPJ w Starogardzie Gdańsku, Bronisława Sznajder – Nadleśniczego Nadleśnictwa w Lubichowie, Jana Komoszyńskiego – dyrektora Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim, Wiesława Warchoła – ze Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim, Sławomira Flissikowskiego – prezesa Banku Spółdzielczego w Skórczu, Stefana Rajkowskiego – prezesa „Star – Wik” sp. z o.o. w Starogardzie Gdańskim, Andrzeja Połojko – dyrektora Generalnego Flextronics International Poland sp. z o.o. w Tczewie, Agnieszkę Lamek – dyrektora Personalnego Flextronics International Poland sp. z o.o. w Tczewie, Dariusza Gollusa – v-ce dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Kokoszkowach, Agnieszkę Płotkowską – z Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych w Owidzu, Grzegorza Trybul – ze Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim, Ewę Góralczyk z T&T Pub w Starogardzie Gdańskim.
     Na słowa uznania za osiągnięcia sportowe i zaangażowanie w pracy społecznej, w pełni zasługują również byli uczniowie 1 LO w Starogardzie Gdańskim a obecnie studenci różnych uczelni: Daria Gollus, Małgorzata Skok i Tomasz Kamrowski. Ponadto, obecni i byli uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rywałdzie: Aleksander Truszkowski i Karol Skiba, aktualnie uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim  – reprezentanci Klubu w bieżącym roku na Mistrzostwach Polski LOK w Krakowie.


     Na słowa podziękowania zasługuje wiele osób i instytucji, których pomoc i zaangażowanie w wspieranie działalności statutowej Klubu jest niewymierna, a bez której na pewno Klub nie mógłby funkcjonować na obecnym poziomie. Należy tu wymienić: Andrzeja Grzyba – Senatora RP, Andrzeja Połojko – dyrektora Generalnego Flextronics International Poland sp. z o.o. w Tczewie, Agnieszkę Lamek – dyrektora Personalnego Flextronics International Poland sp. z o.o. w Tczewie, Jana Komoszyńskiego – dyrektora Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim.
    Podczas obchodów X –lecia Klubu Edmund Stachowicz i Witold Karpiński dokonali otwarcia nowej osi do pistoletu pneumatycznego. Projektantem strzelnicy i głównym technicznym wykonawcą był Piotr Lamek. Strzelnica w całości została wykonana przez członków Klubu. Na podziękowanie zasługują: Kamil Murach, Mariusz Mecka, Jarosław Kamrowski oraz przede wszystkim młodzież, której zaangażowania nie można nie docenić: Łukasz Narloch, Karol Skiba, Aleksander Truszkowski, Tomasz Kamrowski. Nowa oś została wybudowana z myślą o i dla młodzieży, która jest przyszłością Klubu. Zainstalowano monitory i kamery do podglądu tarcz.
    W tym miejscu należą się szczególne podziękowania dla redakcji Dziennika Bałtyckiego, Gazety Kociewskiej oraz Starogardzkiej Telewizji Kablowej – patronów medialnych obchodów X – lecia Klubu.
.
                        Z serdecznymi podziękowaniami
                            Krzysztof Reczko
                             Prezes KS „Tarcza” LOK
                             w Starogardzie Gdańskim
Zdjęcia: Sławomir Bochniak
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!