www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
sobota, 04 lipiec 2020
 
 
STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI W XXI FINALE WOŚP Drukuj E-mail
wtorek, 15 styczeń 2013

W minioną niedzielę policjanci ze Starogardu Gdańskiego aktywnie włączyli się w prowadzoną na rzecz WOŚP akcję. Już po raz trzeci uczynili to w sposób nietypowy angażując do tego celu swoje prywatne czworonogi.

Po raz kolejny policjanci ze starogardzkiej komendy wzięli udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Liczne patrole często kontrolowały miejsca, w których odbywały się zbiórki pieniędzy. Poza dbaniem o bezpieczeństwo kwestujących, mundurowi zbierali także pieniądze na ten szczytny cel. Policyjna puszka została przekazana na ręce organizatorów WOŚP.

 

 

 

Po za tym w niedzielne popołudnie na ulice Starogardu Gdańskiego wyruszyły patrole piesze składające się z umundurowanych funkcjonariuszy i ich prywatnych czworonogów. Aż 8 takich niecodziennych patroli czuwało nad bezpieczeństwem najmłodszych wolontariuszy. Do patroli tych dołączyli zawodowi przewodnicy psów wraz ze swoimi psimi partnerami.
Wszystkie uczestniczące w akcji psy wyposażone zostały w jednolite apaszki podkreślające ideę prowadzonej akcji. Największą popularnością cieszył się „Goldi” – 7 letni pies rasy Golden Retrievier, który wraz z policjantką przyciągał i zachęcał uczestników imprezy do obejrzenia policyjnego radiowozu. Głaskany i przytulany przez dzieci pies dumnie znosił trud swojej służby na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Starogardzie Gdańskim.

asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.
 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!