www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
piątek, 25 wrzesień 2020
 
 
Pracownicy Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim w latach 1953 - 2010. Indeks nazwisk Drukuj E-mail
niedziela, 17 luty 2013
Pracownicy Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim w latach 1953 - 2010. Indeks nazwisk - szkic. Jako "protoplastę" OPP potraktowano Dom Harcerza i Dom Kultury Dzieci i Młodzieży. Indeks w kilku miejscach ma braki (imiona, funkcje). Prosimy osoby, które w tych placówkach pracowały lub inne o pomoc w ich uzupełnieniu. Nasz adres: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Pracownicy Domu Harcerza i Domu Kultury Dzieci i Młodzieży w latach 1953 – 1962 (kierownik Czesław Lux)

Bisiakowski Tadeusz – wychowawca, świetlica i biblioteka
Burkowska Małgorzata – wychowawca
Chmielecka ?
Ciosańska Jadwiga – instruktor, pracownia gospodarstwa domowego i rękodzielnictwa (3 kółka gotowania i 3 robót ręcznych), p.o. kierownika DKDiM
Czech Maria - kierownik kuchni
Czerniak Anna - wychowawczyni
? Dąbrowska - sprzątaczka
Firyn - instruktorka, taneczne (?)
Fotta Irena - instruktor działu muzycznego
? Gołębiewski - akompaniament dla zespołu tanecznego (?)
Górska Stefania - roboty ręczne, gospodarstwo domowe
Antoni Górski - instruktor, kółko introligatorskie, szachy, zdobnicze, kierownik gabinetu harcerskiego, kółka turystyczno-krajoznawcze, biblioteczne i plastyczne, esperanto
Grubba Lubomira - zespół taneczny (?)
Guenther Anna - wychowawczyni
Jaszczerski Alfons - instruktor kółek technicznych
Kuczkowski - ?
Lewandowska Małgorzata - pomocnik kuchni
Litka Bernard - instruktor turystyki i krajoznawstwa
Lux Czesław - kierownik, dział akcji masowych, wychowawca w świetlicy
Michałowska Ewelina – wychowawczyni
Milewski Damazy - instruktor kółek technicznych
Olżyńska Halina - sprzątaczka
Pałłasz Anna - akompaniament do kółek tanecznych
Piotrzkowska Zofia - intendent
Rajkowska Teresa - instruktor działu tanecznego
Rygusiak Tadeusz - instruktor, kółka fotograficzne
Schulz Jan - instruktor muzyczny, kółka muzyczne i orkiestra
Schwoch Leon - instruktor działu muzycznego
Sintek Helena - woźna, sprzątaczka.
Smuczyńska Julianna - wychowawczyni, instruktor – koło muzyczne (początkujący)
Stempurski Bolesław - instruktor, kółka turystyczno-krajoznawcze
Trykowska - kółka taneczne
Wiśniewska - pomoc kuchenna, sprzątaczka
Zielińska - wychowawczyni
Zygmańska Gabriela - wychowawczyni w świetlicy
Żuchowska Eugenia - instruktor, kółka taneczne


Pracownicy Domu Kultury Dzieci i Młodzieży w okresie Michała Piankowskiego - 1963-1971

Balicki Władysław - instruktor koła plastycznego.

Byczyński Rudolf - wychowawca

Czech Maria - kierownik kuchni
Ciechańska Brygida - wychowawczyni w Świetlicy Międzyszkolnej
Ciosańska Jadwiga - instruktor - kółka krawieckie, kółka gospodarstwa domowego
Ćwiek Lech - koło fotograficzne
Deja Zofia - sprzątaczka
Dziewiątkowska Irena - sekretarka
Falkowska Krystyna - instruktor koła gospodarstwa domowego
Guenther Anna - wychowawczyni Świetlicy Międzyszkolnej
Jasiński Franciszek - wychowawca
Jasnoch Czesław - instruktor modelarstwa szkutniczego
Kallas Danuta - od 1964 r. wychowawczyni w świetlicy
Karbowski Stanisław - instruktor orkiestry dętej
Klejna Alicja - sprzątaczka? Intendentka?
Klimas Teresa - wychowawczyni w świetlicy
Kropidłowski Edmund - instruktor pracowni ogólnotechnicznej
Kuligowska Bożena - instruktor kółka tanecznego
Lux Irena - wychowawca
Lux Czesław - były kierownik DH i DKDiM
Łącka Leokadia (Leonarda?)– sprzątaczka w internacie świetlicy
Machnikowska Monika – wychowawczyni w świetlicy
Michałowska Ewelina - wychowawczyni Świetlicy Międzyszkolnej
Miszewska Anna - zespół taneczny i instrumentalny
Miszewska Brygida - instruktor?
Murawska Maria - wychowawczyni Świetlicy Międzyszkolnej
Olżyńska Halina - sprzątaczka
Pałłasz Bolesław - wychowawca w świetlicy
Piankowski Michał - kierownik, instruktor tenisa stołowego
Piotrzkowska Zofia - sprzątaczka w świetlicy (?)
Popławska Halina - instruktor koła rękodzielniczego
Popławski
Antoni - kółko turystyczne
Rakowska Irena - instruktor koła gospodarstwa domowego
Ruliński Leon - instruktor pracowni szkutniczej
Schulz Jan - zespół instrumentalny orkiestra: mandoliny, gitary, akordeony starsze, akordeony młodsze, grupa początkowa
Sławińska Marta - sprzątaczka w Stanicy Harcerskiej
Smuczyńska Julianna - wychowawczyni świetlicy
Stachowska Henryka - wychowawczyni w świetlicy
? Stanek - sprzątaczka
Stasiewska Helena - pomoc w kuchni
Stubiński Zygmunt - instruktor koła modelarskiego, potem technicznego
Szarmach Elżbieta - intendent i pomoc kuchenna
Szulca Irena - instruktor pracowni gospodarstwa domowego
Szykowski Bogusław - instruktor koła krajoznawczo-fotograficznego, potem krajoznawczo-turystycznego
Śliwa Janina - instruktor pracowni gospodarstwa domowego
? Zintek - sprzątaczka
Żywek Adela - sekretarka


Pracownicy Domu Kultury Dzieci i Młodzieży / Ogniska Pracy Pozaszkolnej w okresie 1971 – 1975 (dyrektor Ewa Kuligowska)

Balicki Władysław - pracownia metaloplastyczna
Cichańska Brygida - wychowawczyni Świetlicy Międzyszkolnej
Cysarz Edyta - kucharka
Czech Marianna - kucharka
Ćwiek Lech – instruktor, pracownia fotograficzna
Drews Czesław – instruktor, 1.05.1972 - 30.06.1972 r., ?
Frost Maria – intendent
Haffke Jan – instruktor, prowadził orkiestrę dętą ZHP w Starogardzie
Hercke Jan - instruktor modelarni szkutniczej
Janikowska Maria - instruktor pracowni polonistycznej od marca
Jasiński Zdzisław - wychowawca świetlicy, starszy inspektor w dziale PHP w Polfie złożył pismo, w którym poinformował, że chciałby zostać instruktorem kółka filatelistycznego.
Karbowski Stanisław - 1.09.1971 - 31.01.1972 r instruktor koła muzycznego, później prowadzi orkiestrę dętą
Kosk Teresa - instruktor sztuki użytkowej
Kawałkowski Andrzej - napisał w podaniu, że chce być instruktorem kolarstwa. Pracował w Starogardzkich Zakładach Obuwia w dziele Głównego Energetyka. Został instruktorem sportowym
Kropidłowski Edmund - pracownia techniczna
Kruszona Bogdan - instruktor tenisa stołowego
Kuligowska Ewa - zespoły recytatorski i wokalny, jak również i teatralny, dyrektor OPP
Kuligowska Jadwiga - starszy referent administracyjny (starsza księgowa)
Łazarska Malwina - sekretarka na pół etatu w Świetlicy Międzyszkolnej.
Łącka Leokadia (Leonarda?) - sprzątaczka wykonująca swoje obowiązki w Stanicy Harcerskiej
Malinowski Ryszard - koło fotograficzne
Miszewska Irena - pomoc kuchenna, kucharka w Świetlicy Międzyszkolnej.
Myszkier Ludwina - 1.03.1971 - 30.11.1971 r.
Nagrodzki Jakub - instruktor sportowy
Oller Zygmunt - instruktor, koło plastyczne, pracownia rzeźby ludowej
Ossowski Jan - robotnik przy pracy lekkiej w OPP
Rebelka Ryszard – instruktor, koło plastyczne
Ronkowski Czesław - kierownik administracyjno-gospodarczy
Ruliński Leon – instruktor, pracownia szkutnicza
Rynk Adam - pomocnik intendenta
Rynk Lucjan - sprzątacz konserwator
Rynk Władysława – intendent, sprzątaczka, pomoc kuchenne w Świetlicy Międzyszkolneję
Schulz Jan - instruktor, pracownia muzyczna
Schulz Maria (córka Jana Schulza, matka - Elżbieta Balbusa) - od 0.91984 r. stażystka – kasjer, od 1 stycznia 1975 r. referent w OPP
Sokuń Bernard – robotnik przy pracy lekkiej
Sosnowski Janusz - instruktora tenisa stołowego, instruktor sportowy, od 1.10.1972 wychowawca
Stachowska Alina – wychowawca półkolonii zimowych (czerwiec – lipiec 1972 r. do 21.07.1972)
Stanek Zofia - wychowawca półkolonii w lipcu 1972 r.
Sulima Teresa - sekretarka
Szulca Irena (Rekowska) – instruktor pracowni gospodarstwa domowego
Śliwa Janina - pracownia gospodarstwa domowego
Świeczkowski Bogdan - robotnikiem przy pracy lekkiej na pół etatu.
Tarkowska Teresa - pomoc kuchenna (30.02.1972 do 15.10)
Thomalla Maria - wychowawczyni świetlicy
Trzebiatowska Teresa - instruktor pracowni plastycznej
Wiącek Wiesław - instruktor pracowni obróbki drewna i metalu
Wesołek Roman - orkiestra dęta
Żywek Adela sekretarka w DKDiM, potem instruktorka ds. imprez masowych


Pracownicy Ogniska Pracy Pozaszkolnej w okresie 1975 – 1986 (dyrektor Gizela Dębińska)

Benn Walerian - pracownia intarsji na terenie FAMOSU
Bieńkowska Barbara - zespół poetycki, koło recytatorskie – Klub Kleks –
Dembińska Gizela - dyrektor OPP, pracownia tańca
Drews Czesław - koło obronne
Farysej Danuta - instruktor imprez, plastyka, teatr kukiełek, opiekunka Rady Młodzieżowej
Farysej Michał - pracownie: techniczna i teatralna
Gendziorska M. (?) - plastyka
Gerowska H. - "Mała Sonda"
Gryzak Jerzy - koło fotograficzne (?)
Hładyn Ferynand - rzeźba
Hukała Henryk - koło fotograficzne
Kamiński (?) - intarsja
Karbowska Barbara - rękodzieło
Karbowski Stanisław - pracownia muzyczna, orkiestra dęta
Kiedrowska Astrid - gospodarstwo domowe, kucharskie
Kurowska Maria - pracownia artystyczna, teatr małych form, klub recytatorski
Malinowski Ryszard - pracownia fotograficzna
Mucha Leszek - pracownia fotograficzna
Oller Zygmunt - rzeźba
Płoszyński Józef - rękodzieło artystyczne
Prabucka Kazimiera - teatr lalek (?)
Rozmus Anatolia - pracownia rękodzielnicza
Schulz Mariola - pracownia muzyczna
Sosnowski Janusz – pracownia metaloplastyki, majsterkowicza
Stasiak - kółko kukiełkowe (SP 2)
Wałaszewski Marek – pracownia plastyczna
Wesołek Roman - ?
Wądołowski Wojciech - Zespół Tańca Nowoczesnego
Władasz Ewa - referent administracji, dział imprez
Władasz Hanna - pracownia plastyczna
Żuralski Jan - miłośnik przyrody


Osoby pracujące w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w latach 1986 - 1991 (dyrektor Barbara Karbowska)

Bieńkowska Barabara - teatr szkolny
Drews Czesław - sporty obronne
Farysej Danuta - rysunek, plastyka, plastyka użytkowa
Galikowska Barbara - koło taneczne, zespół tańca nowoczesnego
Gerowska Anna - "Mała Sonda"
Halasz Ryszard - teatr szkolny, koło komputerowe
Hładyn Ferdynand - rzeźba
Karbowska Barbara - rękodzieło, dyrektor OPP
Karbowski Stanisław - orkiestra dęta
Kozłowska Alina - teatr dziecięcy, teatr medytacje
Kurowska Maria - teatr poezji, klub recytatorski, grupy teatralne
Malinowski Ryszard – koło fotograficzne
Malowana Maria - koło turystyczne
Mucha Leszek - fotografia
Olszynka Józef - rysunek i plastyka użytkowa
Piekutowska Anna - poezja śpiewana
Prabucka Kazimiera - teatr lalek
Rebelka Dominik - plastyka
Repińska Krystyna - estrada dziecięca, zespół taneczny
Ruśniak Sławomir - liga morska, modelarstwo, koło wiedzy o regionie
Schulz Maria - zespół taneczno-ruchowy, zespół muzyczny
Słomińska Halina - młodzi chemicy
Sosnowski Janusz - majsterkowanie
Wdziękońska Barbara - malarstwo
Wdziękoński Marek - malarstwo
Władasz Hanna - koło plastyczne
Żuralski Jan - koło turystyczno-przyrodnicze


Instruktorzy OPP w okresie 1992 – 1999 (Hanna Wnuk-Zaremba, Maria Schulz)

Albrecht Mirosława - kółko recytatorskie (teatralne i recytatorskie)
Bekier (Betkier) Izabela - kółko taneczne
Farysej Danuta - plastyka (3 koła) (Galeria „8”, plastyka, plastyka użytkowa (dzieci starsze), koło dekoracyjne „Dekoracja”
Gerowska Anna - koło haftu
Grabińska Karmelita - koło taneczne
Grabowska Renata - kółko taneczne "Parade", rytmika - młodsze dzieci
Górski Bogusław - koło plastyczne
Hapoński Ryszard - koło gastronomiczno-żywieniowe, koło majsterkowicza, koło modelarskie
Hładyn Ferdynand - koło rzeźbiarskie
Jansen Jolanta - kółko teatralno-recytatorskie
Jabłońska Danuta - kółko plastyczne
Jatkowska Katarzyna - kółko taneczne "Parade"
Jedwabska Izabela - koło ekologiczne
Kaletha-Zys Barbara - teatrzyk dziecięcy
Katarzyna Kamińska - zespół wokalno-ruchowy „RAPIDO 8”
Kamiński Adam - wokalne, chór szkolny
Karankowska Bogusława - koło teatralne
Kowalke Edward (instruktor w SCK) - taniec towarzyski,
Kortas Jerzy - rękodzieło
Kotowska Teresa - koło muzyczno-ruchowe
Krawczyk Bożena - koło szachowe
Kurowska-Gwizdoń Maria - koło teatralno-recytatorskie
Laskowska Ewa - koło wokalno-ruchowe
Nadolna Grażyna - kółko regionalne
Olborska Beata- kółko matematyczne
Krzysztof Ordowski - koło informatyczne, koło szachowe kl. I-VIII
Ozimek Jacek - zespół teatralny, zespół recytatorski
Parzęcki Stanisław - koło szachowe
Paula Katarzyna - ?
Pogorzelska Danuta - koło plastyczne
Pograniczny Anna - teatrzyk dziecięcy
Raczkowski Adam
Ruśniak Sławomir - kółko modelarskie
Schulz Maria (Mariola) - soliści, koło wokalno-instrumentalne
Schulz Maria - dyrektor
Słoma Beata - kółko teatralne (recytatorskie)
Sosnowski Janusz - koło majsterkowiczów
Stencel Piotr - koło rzeźbiarskie
Sułek Irena – wicedyrektor
Susek Czesława - koło matematyczne kl. VII-VIII
Szaduro Hanna - kółko teatralne
Szubarczyk Piotr - kółko dziennikarskie
Szych Alicja - Klub Europejski "8"
Węglarz-Piankowska Jolanta - kółko plastyczne kl. I-IV
Wnuk-Zaremba Hanna - organizacja imprez, papierowe klipy, kierownik
Wróbel Hanna - zespół wokalny, chór
Zagórski Marek - rzeźba w drewnie
Zakrzacki Witold - koło matematyczne, grupa konkursowa
Zaremba Zbigniew – kółko turystyczne, kółko historyczne, międzyszkolne biuro turystyczne
Żuralski Jan - koło majsterkowania


Instruktorzy pracujący w OPP w latach 1999 – 2010 (dyrektor Grzegorz Oller)

Ackerman M. - koło taneczne pracowni regionalnej
Bednarek Wojciech - zespół instrumentalny
Bonna Andrzej - koło informatyczne
Chrapkowski Piotr – studio piosenki, zespoły muzyczne
Dębska Aleksandra - kółko polonistyczne
Farysej Danuta - Galeria "8”, zajęcia plastyczne
Górecka Alicja - zajęcia recytatorskie i teatralne
Haras Magdalena - zajęcia plastyczne
Iwanowski Adam - dyskusyjny klub filmowy, koło fotograficzne, kulturoznawcze
Kuliberda-Walczak B.- j.angielski
Majewski Tadeusz - kółko dziennikarsko-twórcze
Möller Mirosława – zespoły tańca ludowego, pracownia regionalna
Nadolna Grażyna - koło regionalne
Oller Grzegorz - zespoły instrumentalne, ludowe, dyrektor OPP
Owsiński Jarosław - pracownia fotografii i filmu, historia kultury
Parzęcki Stanisław - szachy
Piotrowski Grzegorz - koło recytatorsko-teatralne
Skórzewski Tadeusz - kawiarenka internetowa, Ośrodek Informacji Młodzieżowej
Szubarczyk Hanna - koło dramy i teatru
Szwabo Janusz - kółko informatyczne
Strzeliński Krzysztof - ABC mediów, klub filmowy „Clio”, Ośrodek Informacji Młodzieżowej
Szymański Dariusz - zespół wokalno-instrumentalny
Truskalewska Ewa - zielona szkoła
Tyborski Piotr - ceramika, rysunek, rzeźba
Wnuk-Zaremba Hanna - papierowe klipy, Ośrodek Informacji Młodzieżowej
Wrońska Justyna – warsztaty teatralne, akademia talentów
Zwiernik Anna - zmienne i okazjonalne


 
wstecz   dalej »
 
Top! Design by Mamboteam.com! Top!